Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Karlovassi

 

Stručný popis střediska Karlovassi

Oblíbené velké turistické letovisko Karlovassi leží na severozápadním pobřeží ostrova Samos, cca 32 km od hlavního města Samos.  Romantické přístavní město Karlovassi patřilo od minulosti k nejdůležitějším oblastem ostrova, nachází se v krásné krajině obklopené zelení okolních kopců.

Co ve středisku Karlovassi

Určitě lze doporučit vydat se do kopců, kolem bílých domečků s červenými střechami, starých budov města, kostelíků – odměnou bude nádherný výhled do okolí. Pláže v Karlovassi jsou písečné i oblázkové, nabízí se zde široký výběr vodních sportů, možnost pronajmutí slunečníků s lehátky a také občerstvení v blízkých tavernách. V Karlovassi se kromě historických budov nachází také univerzita, jsou zde velké zábavní možnosti v klubech a barech, v menších uličkách najdete také klidné posezení v příjemných kavárnách a restauracích. Nákupní možnosti ve středisku Karlovassi jsou dostačující, seženete základní potraviny i běžné zboží, stejně tak jako suvenýry. Pro ještě větší nabídku zábavy i nákupů si můžete zajet do hlavního města Samos-Vathy, nebo města Pythagora, kam jezdí autobusová doprava. Příjemnou pěší procházkou se můžete projít  k malému jezeru Potami s vodopády, ukrytému uprostřed lesa nebo podél pobřeží, které je v této části velmi malebné. Nabízí se také možnost lodních výletů – ať už do blízkého Turecka, nebo na některý z okolních ostrovů.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Karlovassi

Samian Mare Suites

Samian Mare Suites od 7790,-

Centrum Karlovassi  leží cca 2 km od hotelu Samian Mare Suites. Nákupní možnosti cca 250 m, taverny a bary cca 500 m. Letiště Samos je cca 36 km.

Samaina Inn

Samaina Inn

Hotel Samaina Inn je situován u městečka Karlovassi a od oblázkové pláže jej odděluje jen místní komunikace. V okolí hotelu naleznete bezpočet nákupních možností, historické centrum je vzdáleno asi 2 km a dostanete se do něj pohodlně místním autobusem, který má zastávku nedaleko hotelu, nebo příjemnou procházkou. Hotel Samaina Inn je vhodným místem ke strávení příjemné dovolené pro všechny věkové kategorie klientů.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy