Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Ireon

 

Stručný popis střediska Ireon

Menší přímořské letovisko Ireon leží nedaleko Pythagorionu, na jihovýchodním pobřeží ostrova Samos. Ireon má malebné náměstí s tavernami a bary, obchůdky se základními potravinami, pro malé návštěvníky je připraveno dětské hřiště. Pokud zde budete ubytování a máte rádi historii, vydejte se k nedalekému archeologickému nalezišti – Sámskému Heraionu, nebo se vypůjčeným automobilem vydejte na další krásná místa ostrova Samos.

Středisko Ireon a pláž

Pláž v Ireon je písečněoblázková, táhne se až k nedalekému Pythagorionu, kam se můžete při procházce podél pobřeží vydat pěšky, jezdí sem také autobus. Vstup do moře je pozvolný, v jižní části pláže je členitější pobřeží s malými zátokami a dostatečným soukromím.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Ireon

Sunrise

Sunrise

Menší rodinný hotel Sunrise leží přímo u moře v malebném městečku Ireon, nedaleko písčito-oblázkové pláže (cca 80 m), jen přes místní komunikaci. Hotel nabízí příjemnou atmosféru v tradičním řeckém stylu a kvalitní služby.

Matina

Matina

Hotel Matina je menší rodinný hotel postavený v tradičním řeckém stylu (letovisko Ireon na ostrově Samos), který Vás uchvátí svou velice domácí atmosférou a polohou, stejně jako kvalitními službami a příjemnými majiteli.

Studia Chrys Marie

Studia Chrys Marie

Ireon se nachází přímo na jižním pobřeží ostrova. Východním směrem se táhne až k oblázkovo-písečné pláži v letovisku Pythagorion, které je vzdálené cca 6km. Směrem na západ pouhých 200 m od vesničky začínají divoká skalnatá pobřeží s množstvím romantických zátok a pláží. Vstup do moře je všude pozvolný. Pobřežní promenáda s útulnými kavárnami, tavernami, řadou obchůdků dokresluje atmosféru tohoto romantického letoviska. Rozhodně neváhejte a odpočiňte si v klidném prostředí studií Chrys Marie.

Penzion Venezia

Penzion Venezia

Rodinný penzion Venezia  je situován v centru vesničky v blízkosti moře.

Adamantia

Adamantia

Velmi pěkný a vkusně zařízený hotel je oblíbený hlavně pro svou polohu v klidných uličkách letoviska Ireon (ostrov Samos). Díky své malé vzdálenosti do centra a na krásnou písečno-oblázkovou pláž je nejvhodnějším řešením pro ty, kteří chtějí čas své dovolené rozdělit mezi posezením v typických řeckých taverničkách, nakupováním řeckých suvenýrů a opalováním na pláži a koupáním v moři.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy