Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Balos

 

Stručný popis střediska Balos

Malá vesnička Balos se nachází v jihozápadní části ostrova Samos, je lemována skálami a zelenými kopci. Ubytovací možnosti nejsou velké, ovšem jistě je uvítají ti, kteří nemají rádi velké hotelové komplexy – jde o rodinné penziony a apartmány.

Co v letovisku Balos

V místních tavernách si jistě pochutnáte na řeckých specialitách, zvláště na pokrmech z čerstvých darů moře a rybách. Pobyt ve středisku Balos je upřednostňován těmi turisty, kteří vyhledávají klidné dovolenkové místo, jde o tradiční řeckou vesničku s klidným životem, nenajdete zde žádné možnosti pro bujarou zábavu až do rána. Ale možnosti aktivnější zábavy tu jsou, můžete se vydat na poznávání blízkého okolí při pěších procházkách, nebo poznávat krásy ostrova Samos zapůjčeným skútrem, autem. Za širšími nákupními a zábavními možnostmi se dá vyrazit do blízké vesnice Pyrgos, která leží cca 10 km od Balos.

Středisko Balos a pláž

Pláž ve středisku Balos je cca 500 m dlouhá, nejsou zde bary ani možnosti vodních sportů, ovšem za to nabízí krásné prostředí mezi zelenošedými okolními skalami. Najdete zde klid a relax, také soukromí – pláž nebývá ani v sezóně přeplněná. Povrch pláže v Balos je oblázkový, je doporučována vhodná obuv do vody, další pláží v okolí je Psili Amos, která je písčitá a navštěvují ji také milovníci nudismu.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Balos


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy