Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Kremasti

 

Stručný popis střediska Kremasti

Středisko Kremasti leží na západní straně ostrova Rhodos, cca 10 km od hlavního města, nedaleko letiště a středisek Ixia a Ialyssos. Centrem Kremasti prochází rušná silnice, podél které je rada obchůdků, taveren a barů. U jednoho ze zdejších hotelů je menší aquapark. Kromě krásného kostela ve vesničce Kremasti zde není příliš míst k výletům, proto lze jen doporučit zapůjčení auta – pak lze z tohoto střediska podnikat zajímavé výlety, např. do blízkého hlavního města Rhodos s jeho historickým centrem, nebo pouhé 4 km vzdálený Ialyssos, kde si lze užít bohatého nočního života. K pěší procházce je vhodný výlet směrem na Filerimos. Další popis a fotografie jsou na stránce Vše o Kremasti

Pláž v Kremasti

Pláž je organizovaná, s možností vodních sportů, najdete zde windsurfingové centrum. Kremasti leží na  návětrné straně Rhodu, v moři je potřeba počítat s většími vlnami, což vyhovuje právě milovníkům windsurfingu.

Kremasti - tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování)

Blue Bay

Blue Bay

Hotelový komplex Blue Bay skládající se ze čtyřpatrové budovy a přízemních bloků je situován nedaleko letiště v nádherné zahradě ve středisku Kremasti přímo u pláže. Do centra hlavního města Rhodos, cca 10km, se pohodlně dostanete místní dopravou nebo taxíkem, taktéž do 3km vzdáleného centra letoviska Ialyssos. Součástí hotelu je i aquapark, který leží přímo naproti vchodu hotelu.

Maritime

Maritime

Maritime Hotel se nachází v letovisku Kremasti, které leží na západní - návětrné straně ostrova. Centrem letoviska prochází poměrně rušná silnice podél které naleznete obchůdky, taverny a bary. Letovisko patří mezi klidnější destinace, bohatý noční život tu nehledejte. Do centra hlavního města Rhodos, cca 10 km, se pohodlně dostanete místní dopravou nebo taxíkem, taktéž do 3 km vzdáleného centra letoviska Ialyssos. Letiště je vzdálené cca 5 km.

Margaret

Margaret

Margaret hotel je postaven na severní části ostrova, Hotel se nachází 10 km od hlavního města a 5 km od mezinárodního letiště. V blízkostí je možnost navštívit mnoho obchůdků, taveren a barů. Ve vzdálenosti 10 km je možnost navštívit památky jako The Water Park, University of Aegean a Rhodes Park.

Sunland

Sunland

Hotel Sunland se nachází u malé tradiční vesničky Kremasti asi 4 km od letiště a 150 m od pláže. I když je hotel součástí komplexu Blue Bay, nabízí veškeré služby samostatně. Pláž je vzdálena 150 m od hotelu, dojdete na ni kolem menšího aquaparku s řadou skluzavek.

Emerald

Emerald

Hotel Emerald se nachází cca 250m od písčito-oblázkové pláže se sprchami a WC (lehátka, slunečníky za poplatek) s pozvolným vstupem do moře. Nejbližší obchůdky, taverny a bary jsou vzdáleny cca 50m od hotelu, od centra městečka Kremasti je to cca 1,5 km. Starobylé město Rhodos je cca 9 km a vzdálenost od letiště je cca 5 km. Autobusová zastávka je nedaleko hotelu cca 100 m.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy