Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Afandou

 

Stručný popis střediska Afandou

Středisko Afandou leží na severojižním pobřeží ostrova Rhodos, cca 20 km od hlavního města Rhodos a 5 km od střediska Faliraki. Je potřeba rozlišit vesničku Afandou – ta se rozprostírá cca 1,5 km od pláže, od které je oddělena hlavní frekventovanou silnicí, spojující jih a sever ostrova Rhodos.

Středisko Afandou jsou ale také ubytování přímo na pláži, kde Vás nebude žádná silnice rušit.

Co v Afandou?

Afandou nabízí posezení v tavernách, barech, nákupní možnosti jsou dostačující ve zdejších obchůdcích. Nepříjemná může být cesta z ubytování ve vesničce na pláž, kam to je poměrně daleko. Ubytování se ovšem nabízí také přímo u pláže Afandou, která je asi 5km dlouhá, písečně oblázková, díky délce a velikosti nebývá přelidněná.  Mezi nejbližší cíle výletů patří např. jeskyně Erimokastro Caves, ležící směrem na severovýchod, severním směrem cca 5km leží pláže Ladikou a Antony Quinn. Do střediska Afandou zajíždí také turistický vláček.

Pro koho je Afandou vhodné?

Středisko Afandou lze doporučit lidem, kteří hledají klid a chtějí si odpočinout třeba jen relaxováním a poleháváním na plážích  s knížkou v ruce. Vzhledem k poloze je Afandou vhodné také pro ty turisty, kteří chtějí cestovat po celém ostrově, na místě však není mnoho možností k zapůjčení vozidla, doporučujeme si zajistit auto předem. Vzhledem k dobrým zkušenostem a slušným cenám doporučujeme například autopůjčovnu AutoTour Rhodos, která má zastoupení i zde v ČR.

Afandou - tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování)

Golf View

Golf View

Na okraji Afandu, daleko od ruchu letoviska, se na kopci tyčí hotel Golf View, který nabízí velkolepý výhled na Středozemní moře, pláž Afandu a nedaleké golfové hřiště. Od centra letoviska nebo oblázkové pláže je vzdálený cca 900 m, ke golfovému hřišti je to pouze 100 m. Hotel zabezpečuje 3-4 x denně transfer na pláž minibusem zdarma.

Lippia Calypso Resort

Lippia Calypso Resort

Hotel Lippia Calypso Resort se nachází cca 200 m od písčito-oblázkové pláže s pozvolným vstupem do moře (lehátka, slunečníky a plážové osušky zdarma), od které je oddělen místní komunikací. Do letoviska Afandou je to cca 2,5 km. Do města Rhodos a na letiště cca 18 km.

Afandou Beach

Afandou Beach od 14090,-

Moderní rodinný hotel Afandou Beach zrekonstruovaný v roce 2007 se nachází na ostrově Rhodos v oblasti Afandou nedaleko vyhlášené stejnojmenné 3 km dlouhé pláže. Hotel, který obklopuje vkusně upravená zahrada, se sestává ze dvou obytných budov. V jedné z těchto budov je i recepce, obchůdky a bar a z přilehlé nové menší budovy ve které se nachází restaurace. U hotelu Afandou Beach je hostům k dispozici bazén, dětský bazén, tenis, volejbalový kurt atd. Hotel doporučujeme všem, kteří chtějí svou dovolenou strávit v příjemném a klidném prostředí s přátelskou atmosférou.

Afandou Bay

Afandou Bay od 16997,-

Hotel Afandou Bay je menší nový moderní hotelový komplex u krásné dlouhé pláže – dostupné pouze přes místní nefrekventovanou komunikaci, zastávka busu cca 1 km od hotelu, v klidném místě ostrova Rhodos.

Rodos Star

Rodos Star

Hotel Rodos Star stojí na menším kopci uprostřed zahrad a stromů v letovisku Afandou, 5 min chůze od jeho centra, 26 km od letiště v Rhodu a 20 km od centra Rhodu. 1 km od hotelu je golfové hřiště a v okolí hotelu je možné i potápění.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy