Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Afandou

 

Stručný popis střediska Afandou

Středisko Afandou leží na severojižním pobřeží ostrova Rhodos, cca 20 km od hlavního města Rhodos a 5 km od střediska Faliraki. Je potřeba rozlišit vesničku Afandou – ta se rozprostírá cca 1,5 km od pláže, od které je oddělena hlavní frekventovanou silnicí, spojující jih a sever ostrova Rhodos.

Středisko Afandou jsou ale také ubytování přímo na pláži, kde Vás nebude žádná silnice rušit.

Co v Afandou?

Afandou nabízí posezení v tavernách, barech, nákupní možnosti jsou dostačující ve zdejších obchůdcích. Nepříjemná může být cesta z ubytování ve vesničce na pláž, kam to je poměrně daleko. Ubytování se ovšem nabízí také přímo u pláže Afandou, která je asi 5km dlouhá, písečně oblázková, díky délce a velikosti nebývá přelidněná.  Mezi nejbližší cíle výletů patří např. jeskyně Erimokastro Caves, ležící směrem na severovýchod, severním směrem cca 5km leží pláže Ladikou a Antony Quinn. Do střediska Afandou zajíždí také turistický vláček.

Pro koho je Afandou vhodné?

Středisko Afandou lze doporučit lidem, kteří hledají klid a chtějí si odpočinout třeba jen relaxováním a poleháváním na plážích  s knížkou v ruce. Vzhledem k poloze je Afandou vhodné také pro ty turisty, kteří chtějí cestovat po celém ostrově, na místě však není mnoho možností k zapůjčení vozidla, doporučujeme si zajistit auto předem. Vzhledem k dobrým zkušenostem a slušným cenám doporučujeme například autopůjčovnu AutoTour Rhodos, která má zastoupení i zde v ČR.

Afandou - tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování)

Afandou Beach

Afandou Beach od 13590,-

Moderní rodinný hotel Afandou Beach zrekonstruovaný v roce 2007 se nachází na ostrově Rhodos v oblasti Afandou nedaleko vyhlášené stejnojmenné 3 km dlouhé pláže. Hotel, který obklopuje vkusně upravená zahrada, se sestává ze dvou obytných budov. V jedné z těchto budov je i recepce, obchůdky a bar a z přilehlé nové menší budovy ve které se nachází restaurace. U hotelu Afandou Beach je hostům k dispozici bazén, dětský bazén, tenis, volejbalový kurt atd. Hotel doporučujeme všem, kteří chtějí svou dovolenou strávit v příjemném a klidném prostředí s přátelskou atmosférou.

Afandou Bay

Afandou Bay od 15790,-

Hotel Afandou Bay je menší nový moderní hotelový komplex u krásné dlouhé pláže – dostupné pouze přes místní nefrekventovanou komunikaci, zastávka busu cca 1 km od hotelu, v klidném místě ostrova Rhodos.

Rodos Star

Rodos Star

Hotel Rodos Star stojí na menším kopci uprostřed zahrad a stromů v letovisku Afandou, 5 min chůze od jeho centra, 26 km od letiště v Rhodu a 20 km od centra Rhodu. 1 km od hotelu je golfové hřiště a v okolí hotelu je možné i potápění.

Sivila

Sivila

Dvoupatrovou budovu hotelu Sivila naleznete v kouzelné části ostrova Rhodos - ve středisku Afandou. Hotel se nachází úplně mimo hlavní cesty, což je zárukou klidné dovolené, bez hluku, barů či aut. Areál hotelu Sivila vyplňuje zahrada, ve které dominují palmy a košaté stromy. Sivila má vlastní parkoviště a spoustu volného prostoru na hraní a odpočinek. Příjemnou procházkou po rovné a klidné cestě, případně i na kolečkových bruslích, se za pár minut dostanete k pláži zálivu Afandou (cca 500m), která je jednou z nejdelších a nejširších pláží na Rhodos. Díky její křišťálově čisté vodě byla tato pláž několikrát oceněna modrou vlajkou. Táhne se několik kilometrů a má různé podoby - jemný či hrubší písek, ale i kamínky. Na konci zálivu u skal s jeskyněmi se můžete potápět a poznávat krásy mořské říše. Tuto část pobřeží rádi navštěvují hlavně domácí a turisté, kteří preferují nerušené opalování a koupání. Na pláži je možnost zapůjčení lehátek a slunečníků (za poplatek). V blízkosti hotelu (cca 2 km) se nachází 18 jamkové golfové hřiště - jediné na Rhodosu - s nabídkou služeb pro začátečníky i pokročilé. Na výlet do Afandou i na golf zaveze hosty od hotelu mini vláček, který jezdí pravidelně několikrát denně (za poplatek).

Lippia Calypso Resort

Lippia Calypso Resort

Hotel Lippia Calypso Resort se nachází cca 200 m od písčito-oblázkové pláže s pozvolným vstupem do moře (lehátka, slunečníky a plážové osušky zdarma), od které je oddělen místní komunikací. Do letoviska Afandou je to cca 2,5 km. Do města Rhodos a na letiště cca 18 km.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy