Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Lakka

 

Stručný popis střediska Lakka

Lakka je malé středisko a přístav v severní části ostrova Paxos a je příjemně ukryté v zelené vegetaci.

Co v letovisku Lakka

Lakka svým návštěvníkům nabízí procházky úzkými uličkami a  klidné posezení v některé ze zdejších taveren a kaváren. V menších obchůdcích a krámcích nakoupíte základní potraviny a suvenýry. I přes malou velikost městečka je zde pestrý také noční život a zábava je možná v tanečních klubech.  K poznávání a výletům po ostrově Paxos stačí vlastní nohy – pěšky můžete zamířit k majáku a větrným mlýnům v okolí, ovšem můžete si půjčit skútry nebo auta a vydat se napříč ostrovem. Můžete zamířit k nedaleké vesničce Ipapandi, ve které objevíte krásnou zvonici kláštera Ipapandi s nádherným výhledem do okolní krajiny. Při pobřeží objevíte také největší jeskyni se stejným jménem jako tento klášter, legenda říká, že jde o sídlo krále moří Poseidona. Dalším krásným místem je zvláštní skalní útvar Ortholithos vystupující z moře.
Po cestování po souši se můžete vydat také na moře a motorovým člunem se vydat na okružní plavbu kolem Paxosu, nebo k blízkému ostrůvku Antipaxos.

Lakka a pláže

Pláže v okolí  střediska jsou  pokryté oblázky, na mořském dně je jemný písek, některé nabízí plážový servis i nabídku vodních sportů. Milovníci potápění uvítají možnost vydat se ke starým potopeným vrakům a pobřežním jeskyním.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Lakka


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy