Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Gaios

 

Stručný popis střediska Gaios

Středisko Gaios je hlavním přístavem a správním střediskem Ionského ostrova Paxos, leží na východním pobřeží ostrova. Menší klidné letovisko bývá v hlavní sezóně plné turistů, kteří sem mj. připlouvají z okolních ostrovů, také z městečka Parga na řecké pevnině.

Co v letovisko Gaios

Terasy zdejších taveren a restaurací u přístavu nabízí příjemné posezení s pohledem  na zakotvené luxusní jachty. Je zde také nespočet malých ostrůvků, kde nakoupíte základní potraviny a rozličné suvenýry pro své blízké. Vhodných míst k výletům je vícero, můžete navštívit nejmenší vesničku na Paxosu – Loggos, 2x ročně se zde pořádají hudební festivaly vážné hudby a jazzu. Místní taverny nabízí příjemné posezení a kulinářské zážitky. V okolí Loggos stojí starý větrný mlýn, je odtud nádherný výhled po okolní krajině. Nádherný pohled do krajiny nabízí také kostel Agii Apostoli  /kostel Sv. Apoštololů/ v samém středu ostrova Paxos.

Gaios - pláže

V okolí je pláží několik, jejich povrch je většinou oblázkový.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Gaios

Fanari

Fanari

Studia Fanari mají skutečně jedinečnou polohu s nádherným výhledem na moře a nedaleký ostrov Panagia. Nachází se na klidném místě jen několik minut chůze od pláže a náměstí v Gaios. Všechna studia jsou vybavena klimatizací.

Paxos Beach

Paxos Beach

Hotel PAXOS BEACH**** nabízí svým klientům pokoje vybavené sociálním zařízením, fénem, mini lednicí, varnou konvicí, televizorem, telefonem, klimatizací v ceně zájezdu, balkónem nebo terasou. Venkovní areál nabízí velký plavecký bazén s mořskou vodou, sluneční terasu s lehátky a slunečníky. Dále pak dětský bazén, soukromou pláž s lehátky, slunečníky a přímým vstupem do moře. Nechybí ani venkovní restaurace s barem a úžasným výhledem na moře. Součástí hotelu je i molo pro lodě, tenisové kurty, mini golf, ping-pong, televizní místnost a parkovište. Úklid pokojů probíhá každý den. V ceně zájezdu zahrnuty snídaně.

Faros

Faros

Penzion FAROS je situován 300 m od pláze a 100 m od nábřeží městečka Gaios.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy