Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Naxos Chora

 

Stručný popis střediska Naxos Chora

Město Naxos, nazývané také Chora, je hlavním městem a přístavem řeckého ostrova Naxos. Leží na západním pobřeží, v malebném prostředí na svazích skalnatého vrchu se zbytky benátské pevnosti Kástro /1260 /, odkud je nádherný výhled do okolí.

Okolí a prostředí letoviska Naxos Chora

Chora je z jedné strany obklopena mořem, z 2. strany leží úrodná zemědělská oblast vinic a sadů. Ve městě samotném stojí řada starých paláců benátské šlechty, několik kostelů, klášterní škola voršilech a také pozoruhodné Archeologické muzeum a Benátské muzeum. Z původního antického města Náxos, které leželo v místech dnešního města Chora, se dochovaly dvě významné památky. Na malém výběžku Palatia, které je spojeno s pobřežím kamennou hrází stojí šest metrů vysoká Mramorová brána Portara, symbol Naxosu, dále pak základy nedokončeného chrámu /6. stol. př. n.l./

Středisko Naxos Chora - co tam

Chora  nabízí svým návštěvníkům množství kaváren, restaurací, taveren, také obchůdků, kde naleznou vše, co potřebují, včetně suvenýrů. Město Naxos Chora poskytuje také další služby pro turisty – najdete zde bankovní domy, hromadnou dopravu, půjčovny skútrů a automobilů, pošty, lékárnu, lékaře. V Choře jsou samozřejmostí velké ubytovací kapacity, najdete zde také informační centra pro turisty, kde se dovíte o vhodných cílech výletů, ve spojení se světem můžete být ve zdejší internetové kavárně. 

Pláž u Naxos Chora

Nejbližší pláž se jmenuje Agios Georgios, její povrch je písečný, díky turistickému zázemí bývá v letním období poměřně přeplněná.

Okolí střediska

Na ostrově je mnoho krásných míst, plných historie a zajímavostí, vyrazit za jejich poznáváním můžete vypůjčeným automobilem. Jen 15 km jihovýchodně od hlavního města ve vesnici Chalkí můžete objevit pyrgi – opevněné obytné věže. Dalším vhodným cílem výletu z hlavního města jsou cca 40 km severovýchodním směrem vzdálené mramorové lomy, kde byl už od antiky dobýván proslulý náxoský mramor, používaný v sochařství a také jako střešní krytina. V jednom z lomů se dochovala 10,4 m vysoká socha mladíka /kúros/, je nedokončená kvůli vadě materiálu, nad lomem ční zbytky pevnosti Kalogero. Hlouběji ve vnitrozemí ostrova Naxos naleznete tradiční horské vesničky s klidným tradičním životem a starými zvyky, byla by velká škoda neprozkoumat ostrov Naxos podrobněji.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Naxos Chora


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy