Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Naxos Chora

 

Stručný popis střediska Naxos Chora

Město Naxos, nazývané také Chora, je hlavním městem a přístavem řeckého ostrova Naxos. Leží na západním pobřeží, v malebném prostředí na svazích skalnatého vrchu se zbytky benátské pevnosti Kástro /1260 /, odkud je nádherný výhled do okolí.

Okolí a prostředí letoviska Naxos Chora

Chora je z jedné strany obklopena mořem, z 2. strany leží úrodná zemědělská oblast vinic a sadů. Ve městě samotném stojí řada starých paláců benátské šlechty, několik kostelů, klášterní škola voršilech a také pozoruhodné Archeologické muzeum a Benátské muzeum. Z původního antického města Náxos, které leželo v místech dnešního města Chora, se dochovaly dvě významné památky. Na malém výběžku Palatia, které je spojeno s pobřežím kamennou hrází stojí šest metrů vysoká Mramorová brána Portara, symbol Naxosu, dále pak základy nedokončeného chrámu /6. stol. př. n.l./

Středisko Naxos Chora - co tam

Chora  nabízí svým návštěvníkům množství kaváren, restaurací, taveren, také obchůdků, kde naleznou vše, co potřebují, včetně suvenýrů. Město Naxos Chora poskytuje také další služby pro turisty – najdete zde bankovní domy, hromadnou dopravu, půjčovny skútrů a automobilů, pošty, lékárnu, lékaře. V Choře jsou samozřejmostí velké ubytovací kapacity, najdete zde také informační centra pro turisty, kde se dovíte o vhodných cílech výletů, ve spojení se světem můžete být ve zdejší internetové kavárně. 

Pláž u Naxos Chora

Nejbližší pláž se jmenuje Agios Georgios, její povrch je písečný, díky turistickému zázemí bývá v letním období poměřně přeplněná.

Okolí střediska

Na ostrově je mnoho krásných míst, plných historie a zajímavostí, vyrazit za jejich poznáváním můžete vypůjčeným automobilem. Jen 15 km jihovýchodně od hlavního města ve vesnici Chalkí můžete objevit pyrgi – opevněné obytné věže. Dalším vhodným cílem výletu z hlavního města jsou cca 40 km severovýchodním směrem vzdálené mramorové lomy, kde byl už od antiky dobýván proslulý náxoský mramor, používaný v sochařství a také jako střešní krytina. V jednom z lomů se dochovala 10,4 m vysoká socha mladíka /kúros/, je nedokončená kvůli vadě materiálu, nad lomem ční zbytky pevnosti Kalogero. Hlouběji ve vnitrozemí ostrova Naxos naleznete tradiční horské vesničky s klidným tradičním životem a starými zvyky, byla by velká škoda neprozkoumat ostrov Naxos podrobněji.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Naxos Chora

Naxos Holidays

Naxos Holidays

Příjemný hotel postavený v tradičním kykladském stylu leží v oblasti Agios Georgios v blízkosti nádherné písečné pláže, kde si můžete pronajmout lehátka a slunečníky nebo vyzkoušet některé z vodních sportů (např. windsurfing, potápění, vodní lyže). Do centra hlavního města Naxos - Chora se dostanete za pouhých 5-10 minut.

Diogenes

Budova studií Diogenes postavená v tradičním stylu se nachází přímo na pláži Saint George, poblíž veškeré občanské vybavenosti a nabízí fantastický a idylický pohled na pláž a mořský záliv. Pláž Saint George je ideálním místem pro příjemně strávenou dovolenou. Můžete zde vyzkoušet vodní sporty, ochutnat místní speciality v restauracích a plážových barech. Poblíž se nachází mini market. Hotelový komplex Diogenes se nachází pouze 5 minut chůze od samotného centra města Naxos s uličkami plnými obchůdků.

Athina

Athina

Studia Athina se nachází na ostrově Naxos, ve stejnojmenné oblasti.

Plaka Studia Paradiso

Plaka Studia Paradiso

Studia Plaka Paradiso se nachází na ostrov Naxos ve stejnojmenném městečku.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy