Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Elia

 

Poloha střediska Elia

Turistické středisko Elia  se nachází v zátoce na jihovýchodním pobřeží ostrova Mykonos, cca 10 km od hlavního města Mykonos-Chora.

Středisko Elia a pláž

Zdejší pláž má několik nej – nejdelší, nejnavštěvovanější, s nejjemnějším pískem na ostrově Mykonos, k dispozici je plážový servis a na výběr několik druhů vodních sportů. Rodiče s malými dětmi potěší bezpečnost koupání a také blízkost aquaparku, kde si užijí nejen jejich zlatíčka. Své zázemí zde mají také skupiny nudistů, gayů a lesbiček.

Co v letovisku Elia

Ubytování je dostatečné, v místních tavernách si užijete řecké rybí pokrmy i jiné speciality, v obchůdcích je možnost nákupů základních potravin, větší šíře nákupů i zábavy najdete v hlavním městě ostrova Mykonos. Do noční zábavy v Elia patří plážové párty, které se zde často pořádají. Do blízkých letovisek, hlavního města nebo za jinými plážemi ostrova se snadno dostanete místním autobusem nebo také autem z půjčovny.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Elia

Myconian Imperial & Thalasso Spa

Myconian Imperial & Thalasso Spa

Hotel Myconian Imperial & Thalasso Spa je vystavěn terasovitě ve svahu nad krásnou písečnou pláží Elia. Nabízí dechberoucí výhledy na přilehlý možský záliv. Hlavní město Mykonos je vzdáleno cca 12 km - hotel zajišťuje několikrát denně  autobusovou dopravu. Transfer z letiště trvá cca 30 minut.

Aphrodite Beach

Aphrodite Beach

Tento stylový hotel Aphrodite Beach se nachází v obci Kalafatis nedaleko letoviska Elia na východní straně ostrova. Přes silnici je nejkrásnější pláž ostrova Kalafatis. Vedle hotelu najdete špičková centra s bohatou nabídkou vodních sportů. Hotel je situován v klidném prostředí a v nejbližší obci Ano Mera (cca 5 km) najdete řadu restaurací, taveren a obchůdků.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy