Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Spartohori

 

Stručný popis střediska Spartohori

Spartohori se ukrývá v zelených strání plných olivovníků, leží v kopci nad přístavem, odkud je nádherný výhled do okolí a zátoku Spillia. V úzkých uličkách vesnice najdete tradiční taverny, restaurace a kavárny, několik zdejších obchůdků vám umožní nákupy základních potravin.

Pláže u Spartohori

Pláže v okolí Spartohori jsou dvě – Spillia a Agios Ioannis, dostanete se k nim pěšky, jejich povrch je oblázkový, můžete si zde pronajmout slunečníky a lehátka. V blízkosti Spartohori při pobřeží můžete objevit tzv. Jeskyni démonů. V oblasti si můžete pronajmout člun a vydat se podél pobřeží objevovat menší zátoky s plážemi, kde budete sami.

Spartohori - co tam?

Po krajině ostrůvku Meganissi můžete cestovat pěšky, ale také pohodlněji půjčeným skútrem nebo autem. U městeček Vathy a Katomeri jsou krásné pláže Elia a Limonari, jistě se sem zastavte a užívejte si zdejšího klidu a prázdninové pohody.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Spartohori

Esperides Resort

Esperides Resort

Luxusní hotel Esperides Resort se nachází asi 500 m od vesničky Spartochori na kouzelném ostrově Meganissi. Stojí na skalním útesu přímo nad mořem a je odtud okouzlující výhled na moře a na blízký ostrov Scorpios.

Asteria vily

Asteria vily

Vily Andromeda, Cassiopeia a Aquarius jsou postaveny ve svahu v okrajové části staré vesnice Spartochori, která je největší a stále ještě velmi tradiční vesnicí kouzelného ostrova Meganissi. Vilky Andromeda a Cassiopeia mají nádherný panoramatický výhled do krajiny a na moře. Na nejbližší pláž Spilia, která je pod vesnicí Spartochori, se dostanete chůzí ze svahu asi za 20 minut. Nahoru budete potřebovat asi 30 minut. Malý obchod, kde nakoupíte potraviny je ve vesnici.

Rokka vilky

Rokka vilky

Vilky Iro, Vissaria a Amalia jsou postaveny na okraji starobylé vesnice Spartochori na ostrově Meganissi. Do středu vesnice se dostanete asi za 10 minut. Zde je také obchod s potravinami a taverna. Nejbližší pláž Spilia je pod vesnicí, dostanete se k ní půjdete-li ze svahu asi za 20 min. Cesta nahoru je už obtížnější. Budete potřebovat asi 30 min.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy