Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Ostrov Meganissi

 

Stručný popis ostrova Meganissi

Menší ostrůvek Meganissi leží v blízkosti řeckého ostrova Lefkáda a jako jeden z mála menších až malých ostrůvků je Meganissi trvale obydlen, ve třech zdejších vesnicích žije cca 1000 lidí. Díky krásným písčitým plážím a několika mořským jeskyním se zde v poslední době rychle rozvíjí turistický ruch a to zejména v letní sezóně. O jednotlivých střediscích, klášterech a přírodních zajímavostech na ostrově Meganissi si více přečtete na stránce ostrov Meganissi detailně. Naleznete zde i fotky uživatelů, kteří již tento ostrov navštívili.

Příroda a počasí na Meganissi

Západní část ostrova je plochá, daří se zde zemědělským plodinám, východní část ostrova Meganissi je kopcovitá, nejvyšší hora je Megas Birnos  /300 m n.m./. Zdejší klima a počasí je obdobné jako na blízkém ostrově Lefkada, přesto se přesnější teploty na Meganissi můžete ověřit na počasí v Řecku.

Co na ostrově Meganissi?

Ostrov Meganissi má velmi nepravidelný tvar, díky němuž je pobřeží plné malých zátok a pláží, lemované skalisky a zelenými kopci. Díky malé rozloze mohou aktivní turisté při svém dovolenkovém pobytu prozkoumat celý ostrov, navštívit hlavní město Katomeri a přístavy Spartohori /Spilia/ a Vathy. V okolí Meganissi se nachází ještě řada menších ostrůvků jako Kythros, Petalis, Panagia, Nissopoula, Sparti a známý Skorpion, sem se mohou zájemci dopravit na lodi.

Pro koho je ostrov Meganissi vhodný

Meganissi bude vyhovat turistům, kteří hledají klid, relaxaci a možné procházky přírodou. Pokud by se někomu zastesklo po ruchu a zábavě, není problém se lodí dopravit na sousední ostrov Lefkadu, kde najde to, po čem se mu zastesklo a pak se rád vrátí do svého pohádkového klidu ostrova Meganissi.

Meganissi - jak se tam dostat

Na ostrov se nejlépe dostanete trajektem z přístavu Nidri na ostrově Lefkada.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) na ostrově Meganissi

Níže je pár vybraných tipů, kompletní přehled najdete na stránce Meganissi hotely, apartámy a studia

Stone House

Stone House

Mezonetové komfortní apartmány Stone House jsou jen pár kroků od moře u jedné z nejkrásnějších písečných pláží ostrova. Vesnička Plati, která leží kousek nad pláží, dýchá tradiční řeckou atmosférou a najdete zde několik taveren a supermarketů. Jen málo hotelů nebo apartmánů může nabídnout takto zcela ideální polohu blízko pláže, jakou nabízí Yellow House a sousedící Stone House. Yellow House leží v letovisku Platy doslova na pláži, protože když otevřete balkónové dveře od pokoje, jste od moře doslova co by kamenem dohodil. Plážový dům tvoří dvoulůžková studia a apartmán s oddělenou ložnicí pro větší rodinu. Každý, kdo půjde po pláži, vám bude zcela jistě vaše ubytování závidět. Sousední Stone House sice leží o pár metrů dále od moře, ale zase nabízí krásné mezonety dostatečné prostorné pro velké rodiny. Svou polohou jsou Stone House a Yellow House ideálním místem pro dovolenou pro rodiny s dětmi nebo pro partu přátel.

Lemnos Village

Lemnos Village

Kompletně zrekonstruovaný luxusní resort Lemnos Village se nachází v letovisku Plati, poblíž hlavního města Myrina, které je zároveň rybářským přístavem. Červené střechy a lehce pastelové stěny jednotlivých vilek a bungalovů dotváří exotický nádech celého komplexu. Písečná pláž 100 m od hotelu.

Alkiones

Alkiones

V krásné zahradě kousíček od pláže můžete strávit příjemnou dovolenou v apartmánech Alkiones. Můžete zde užívat klid a relaxovat na terase či balkonu s výhledem do zeleně a za zvuků šumícího moře. Krátkou procházkou se dostanete do centra letoviska Platy, pokud dostanete chuť na posezení u skleničky či dobrého jídla. Apartmány disponují možností ubytovat až 5 osob, proto jsou vhodné také pro větší rodiny.

Aristi

Aristi

Penzion Aristi se nachází na ostrově Limnost, v letovisku Plati, 300 m od písčité pláže.

Nirvana

Nirvana

Penzion Nirvana leží 150 m od písčité pláže, ve vesničce Plati.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy