Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Ostrov Meganissi

 

Stručný popis ostrova Meganissi

Menší ostrůvek Meganissi leží v blízkosti řeckého ostrova Lefkáda a jako jeden z mála menších až malých ostrůvků je Meganissi trvale obydlen, ve třech zdejších vesnicích žije cca 1000 lidí. Díky krásným písčitým plážím a několika mořským jeskyním se zde v poslední době rychle rozvíjí turistický ruch a to zejména v letní sezóně. O jednotlivých střediscích, klášterech a přírodních zajímavostech na ostrově Meganissi si více přečtete na stránce ostrov Meganissi detailně. Naleznete zde i fotky uživatelů, kteří již tento ostrov navštívili.

Příroda a počasí na Meganissi

Západní část ostrova je plochá, daří se zde zemědělským plodinám, východní část ostrova Meganissi je kopcovitá, nejvyšší hora je Megas Birnos  /300 m n.m./. Zdejší klima a počasí je obdobné jako na blízkém ostrově Lefkada, přesto se přesnější teploty na Meganissi můžete ověřit na počasí v Řecku.

Co na ostrově Meganissi?

Ostrov Meganissi má velmi nepravidelný tvar, díky němuž je pobřeží plné malých zátok a pláží, lemované skalisky a zelenými kopci. Díky malé rozloze mohou aktivní turisté při svém dovolenkovém pobytu prozkoumat celý ostrov, navštívit hlavní město Katomeri a přístavy Spartohori /Spilia/ a Vathy. V okolí Meganissi se nachází ještě řada menších ostrůvků jako Kythros, Petalis, Panagia, Nissopoula, Sparti a známý Skorpion, sem se mohou zájemci dopravit na lodi.

Pro koho je ostrov Meganissi vhodný

Meganissi bude vyhovat turistům, kteří hledají klid, relaxaci a možné procházky přírodou. Pokud by se někomu zastesklo po ruchu a zábavě, není problém se lodí dopravit na sousední ostrov Lefkadu, kde najde to, po čem se mu zastesklo a pak se rád vrátí do svého pohádkového klidu ostrova Meganissi.

Meganissi - jak se tam dostat

Na ostrov se nejlépe dostanete trajektem z přístavu Nidri na ostrově Lefkada.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) na ostrově Meganissi

Níže je pár vybraných tipů, kompletní přehled najdete na stránce Meganissi hotely, apartámy a studia


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy