Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Ostrov Meganissi

 

Stručný popis ostrova Meganissi

Menší ostrůvek Meganissi leží v blízkosti řeckého ostrova Lefkáda a jako jeden z mála menších až malých ostrůvků je Meganissi trvale obydlen, ve třech zdejších vesnicích žije cca 1000 lidí. Díky krásným písčitým plážím a několika mořským jeskyním se zde v poslední době rychle rozvíjí turistický ruch a to zejména v letní sezóně. O jednotlivých střediscích, klášterech a přírodních zajímavostech na ostrově Meganissi si více přečtete na stránce ostrov Meganissi detailně. Naleznete zde i fotky uživatelů, kteří již tento ostrov navštívili.

Příroda a počasí na Meganissi

Západní část ostrova je plochá, daří se zde zemědělským plodinám, východní část ostrova Meganissi je kopcovitá, nejvyšší hora je Megas Birnos  /300 m n.m./. Zdejší klima a počasí je obdobné jako na blízkém ostrově Lefkada, přesto se přesnější teploty na Meganissi můžete ověřit na počasí v Řecku.

Co na ostrově Meganissi?

Ostrov Meganissi má velmi nepravidelný tvar, díky němuž je pobřeží plné malých zátok a pláží, lemované skalisky a zelenými kopci. Díky malé rozloze mohou aktivní turisté při svém dovolenkovém pobytu prozkoumat celý ostrov, navštívit hlavní město Katomeri a přístavy Spartohori /Spilia/ a Vathy. V okolí Meganissi se nachází ještě řada menších ostrůvků jako Kythros, Petalis, Panagia, Nissopoula, Sparti a známý Skorpion, sem se mohou zájemci dopravit na lodi.

Pro koho je ostrov Meganissi vhodný

Meganissi bude vyhovat turistům, kteří hledají klid, relaxaci a možné procházky přírodou. Pokud by se někomu zastesklo po ruchu a zábavě, není problém se lodí dopravit na sousední ostrov Lefkadu, kde najde to, po čem se mu zastesklo a pak se rád vrátí do svého pohádkového klidu ostrova Meganissi.

Meganissi - jak se tam dostat

Na ostrov se nejlépe dostanete trajektem z přístavu Nidri na ostrově Lefkada.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) na ostrově Meganissi

Níže je pár vybraných tipů, kompletní přehled najdete na stránce Meganissi hotely, apartámy a studia

Plati Beach

Plati Beach

Menší rodinný hotel Platy Beach už jak název napovídá najdete v Plati, nejoblíbenějším letovisku ostrova Limnos. Leží v bezprostřední blízkosti od pláže, a pokud hledáte místo pro pohodovou a klidnou dovolenou, můžete vsadit na tento hotel. Pěkně zařízené pokoje mají boční výhled na moře a do zahrady a jsou dostatečně prostorné i pro vícečlenné rodiny. Přímo u pláže pak najdete hotelovou tavernu, kde si můžete během dne dát třeba skvělý řecký salát nebo nějkou místní specialitu. Ostatně večeře s domácí kuchyní určitě budou skvělým zakončením dne u krásné pláže Platy. Hotel Plati Beach doporučujeme rodinám s dětmi nebo klientům, kteří si chtějí odpočinout a dávají přednost menším hotelům před velkými komplexy.Stravování

Lemnos Village

Lemnos Village

Kompletně zrekonstruovaný luxusní resort Lemnos Village se nachází v letovisku Plati, poblíž hlavního města Myrina, které je zároveň rybářským přístavem. Červené střechy a lehce pastelové stěny jednotlivých vilek a bungalovů dotváří exotický nádech celého komplexu. Písečná pláž 100 m od hotelu.

Villa Victoria

Villa Victoria od 14212,-

V roce 2008 dostavěný menší areál studií, apartmánů a převážně mezonetů  Villa Victoria ve velmi pěkném moderním stylu, tvořený 2 budovami, je situovaný u písčité pláže na klidném místě v sousedství hotelu Plati Beach na ostrově Limnos. Nejbližší taverny cca 150 m, nejbližší supermarket cca 700 m. Hlavní městečko Myrina / Limnos s tradičním centrem, archeologickým muzeem, přístavem a mnoha malebnými uličkami s obchůdky, tavernami, kavárnami, bary a restauracemi je vzdáleno cca 2,5 km od oblasti Plati. Vzdálenost od letiště cca 23 km.

Stone House

Stone House od 14212,-

Mezonetové komfortní apartmány Stone House jsou jen pár kroků od moře u jedné z nejkrásnějších písečných pláží ostrova. Vesnička Plati, která leží kousek nad pláží, dýchá tradiční řeckou atmosférou a najdete zde několik taveren a supermarketů. Jen málo hotelů nebo apartmánů může nabídnout takto zcela ideální polohu blízko pláže, jakou nabízí Yellow House a sousedící Stone House. Yellow House leží v letovisku Platy doslova na pláži, protože když otevřete balkónové dveře od pokoje, jste od moře doslova co by kamenem dohodil. Plážový dům tvoří dvoulůžková studia a apartmán s oddělenou ložnicí pro větší rodinu. Každý, kdo půjde po pláži, vám bude zcela jistě vaše ubytování závidět. Sousední Stone House sice leží o pár metrů dále od moře, ale zase nabízí krásné mezonety dostatečné prostorné pro velké rodiny. Svou polohou jsou Stone House a Yellow House ideálním místem pro dovolenou pro rodiny s dětmi nebo pro partu přátel.

Yellow House

Yellow House od 14212,-

Malá vila Yellow House leží přímo na pláži Plati Beach a do moře je to jen pár kroků. V okolí je vesnička Plati, kde se nachází sezónní restaurace a minimarket. Hlavní město Myrina je vzdálené 2 km. Jen málo hotelů nebo apartmánů může nabídnout takto zcela ideální polohu blízko pláže, jakou nabízí Yellow House a sousedící Stone House. Yellow House leží v letovisku Platy doslova na pláži, protože když otevřete balkónové dveře od pokoje, jste od moře doslova co by kamenem dohodil. Plážový dům tvoří dvoulůžková studia a apartmán s oddělenou ložnicí pro větší rodinu. Každý, kdo půjde po pláži, vám bude zcela jistě vaše ubytování závidět. Sousední Stone House sice leží o pár metrů dále od moře, ale zase nabízí krásné mezonety dostatečné prostorné pro velké rodiny. Svou polohou jsou Stone House a Yellow House ideálním místem pro dovolenou pro rodiny s dětmi nebo pro partu přátel.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy