Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Plati

 

Stručný popis střediska Plati

Menší letovisko Plati leží v kopcích na jihozápadě ostrova Limnos, cca 2 km od hlavního města Myrina. Ubytování v Plati odpovídá jeho velikosti – nenajdete zde žádné hotelové komplexy, ubytovat se můžete v menších hotýlcích nebo v soukromých apartmánech.

Pláž v Plati

Pláž v Plati je písečná, má délku téměř 1 km, nabízen je zde klasický plážový servis, můžete si vybrat z nabídky vodních sportů nebo osvěžit se v plážových barech a restauracích.

Co v Plati?

Na nákupy můžete vyrazit do místního supermarketu, větší výběr obchodů a také živější zábavy pak můžete nalézt v blízkém hlavním městě Myrině – vzdálenost 2 km můžete ujít i pěšky, nebo využít autobusového spojení. Po ostrově Limnos pak můžete cestovat a poznávat jeho další krásná městečka, památky a pláže zapůjčenou motorkou nebo autem.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Plati

Stone House

Stone House

Mezonetové komfortní apartmány Stone House jsou jen pár kroků od moře u jedné z nejkrásnějších písečných pláží ostrova. Vesnička Plati, která leží kousek nad pláží, dýchá tradiční řeckou atmosférou a najdete zde několik taveren a supermarketů. Jen málo hotelů nebo apartmánů může nabídnout takto zcela ideální polohu blízko pláže, jakou nabízí Yellow House a sousedící Stone House. Yellow House leží v letovisku Platy doslova na pláži, protože když otevřete balkónové dveře od pokoje, jste od moře doslova co by kamenem dohodil. Plážový dům tvoří dvoulůžková studia a apartmán s oddělenou ložnicí pro větší rodinu. Každý, kdo půjde po pláži, vám bude zcela jistě vaše ubytování závidět. Sousední Stone House sice leží o pár metrů dále od moře, ale zase nabízí krásné mezonety dostatečné prostorné pro velké rodiny. Svou polohou jsou Stone House a Yellow House ideálním místem pro dovolenou pro rodiny s dětmi nebo pro partu přátel.

Lemnos Village

Lemnos Village

Kompletně zrekonstruovaný luxusní resort Lemnos Village se nachází v letovisku Plati, poblíž hlavního města Myrina, které je zároveň rybářským přístavem. Červené střechy a lehce pastelové stěny jednotlivých vilek a bungalovů dotváří exotický nádech celého komplexu. Písečná pláž 100 m od hotelu.

Alkiones

Alkiones

V krásné zahradě kousíček od pláže můžete strávit příjemnou dovolenou v apartmánech Alkiones. Můžete zde užívat klid a relaxovat na terase či balkonu s výhledem do zeleně a za zvuků šumícího moře. Krátkou procházkou se dostanete do centra letoviska Platy, pokud dostanete chuť na posezení u skleničky či dobrého jídla. Apartmány disponují možností ubytovat až 5 osob, proto jsou vhodné také pro větší rodiny.

Villa Afroditi

Villa Afroditi

Velice pěkný hotel Villa Afroditi je situován v klidném letovisku Plati v nádherně udržované zahradě. V okolí se nachází několik sezónních restaurací a taveren. Písečná pláž je vzdálena 300 m od hotelu.

Aristi

Aristi

Penzion Aristi se nachází na ostrově Limnost, v letovisku Plati, 300 m od písčité pláže.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy