Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Myrina

 

Stručný popis střediska Myrina

Myrina /také Chora, Kastro/ je hlavním městem a správním střediskem, také hlavním přístavem ostrova Limnos, leží v jihozápadní části ostrova a rozprostírá se kolem dvou zálivů.
V jižní zátoce se nachází přístav, v severní pak dlouhá písečná pláž. K ubytování nabízí hlavní město Limnosu mnoho možností – od ubytování v soukromých apartmánech, levnějších hotelech až po hotely luxusnější.

Myrina a pláže

Na pláži se tvoří vlny, proto zde návštěvníci rádi využívají nabídky vodních sportů, windsurfingu. Kolem pláže najdete dostatek plážových barů, nabízejících osvěžení, v přilehlých uličkách pak množství taveren a restaurací, kaváren, obchůdků a krámků s potravinami i suvenýry.

Co ve středisku Myrina?

Pro aktivní návštěvníky ostrova jsou zde půjčovny kol, skútrů a automobilů, kterými se mohou vydat na poznávání krás ostrova Limnos. Ale město Myrina má také co nabídnout – najdete zde několik muzeí, kde se dovíte o historických nálezech na ostrově, krásný kostel Agia Triada je dominantou města a jistě stojí za návštěvu. Nad městem stojí středověký hrad, odkud je nádherný výhled na hlavní město a okolí. Pokud nevyužijete nabídky půjčoven, můžete po ostrově  cestovat místní autobusovou dopravou.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Myrina


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy