Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Myrina

 

Stručný popis střediska Myrina

Myrina /také Chora, Kastro/ je hlavním městem a správním střediskem, také hlavním přístavem ostrova Limnos, leží v jihozápadní části ostrova a rozprostírá se kolem dvou zálivů.
V jižní zátoce se nachází přístav, v severní pak dlouhá písečná pláž. K ubytování nabízí hlavní město Limnosu mnoho možností – od ubytování v soukromých apartmánech, levnějších hotelech až po hotely luxusnější.

Myrina a pláže

Na pláži se tvoří vlny, proto zde návštěvníci rádi využívají nabídky vodních sportů, windsurfingu. Kolem pláže najdete dostatek plážových barů, nabízejících osvěžení, v přilehlých uličkách pak množství taveren a restaurací, kaváren, obchůdků a krámků s potravinami i suvenýry.

Co ve středisku Myrina?

Pro aktivní návštěvníky ostrova jsou zde půjčovny kol, skútrů a automobilů, kterými se mohou vydat na poznávání krás ostrova Limnos. Ale město Myrina má také co nabídnout – najdete zde několik muzeí, kde se dovíte o historických nálezech na ostrově, krásný kostel Agia Triada je dominantou města a jistě stojí za návštěvu. Nad městem stojí středověký hrad, odkud je nádherný výhled na hlavní město a okolí. Pokud nevyužijete nabídky půjčoven, můžete po ostrově  cestovat místní autobusovou dopravou.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Myrina

Ifestos

Ifestos

Příjemný menší hotel Ifestos je ideální pro všechny aktivní cestovatele, nabízí skvělou polohu nedaleko písečné pláže s pozvolným vstupem do moře a přitom se nachází jen pár minut pěšky od rušného centra hlavního města Myrina plného obchodů, taveren a barů. V přístavu pod hradem najdete několik typických rybích taveren, kde si můžete dát třeba čerstvou grilovanou kalamáru, která byla tedy úplně úžasná! Tady poznáte tu pravou krásu tradičního řeckého ostrova.

Sotiris

Sotiris

Sotiris je hotel apartmánového typu a nachází se v klidné části města Myrina jen 80m od hezké písečné pláže Richa Nera, 400m od obchodního centra a přibližně 20km od letiště.

Arion

Arion

Studia Arion se nachází v Myrina, hlavním městě ostrova, kousek od písečné pláže Richa Nera. Od letiště jsou studia vzdálena 20 km. Do centra hlavního města Limnosu a do přístavu je to asi 5 minut chůze.

Varos Village

Varos Village

Hotel Varos Village se rozprostírá v šesti různých autentických tradičních stavbách, které byly nově zrekonstruovány v rámci typické řecké vesnice Varos, a proto jsou součástí skutečného života obce. Všechny budovy nabízí ubytování pro 2 až 6 osob v přestavěných apartmá na vysoké úrovni s ohledem na tradice i životní prostředí s moderním vybavením. Na nedaleké pláži "Kotsinas", na kterou Vás odvezou hotelovým minibusem za 3 minuty, si hotel Varos Village vytvořil svůj vlastní soukromý plážový klub zvaný "Ammos" s barem, občerstvením, dřevěnými lehátky a slunečníky, WC a sprchovým koutem. Management hotelu a zaměstnanci Vás rádi uvítají a vynasnaží se, aby se Vaše dovolená stala nezapomenutelnou.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy