Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Ostrov Limnos

 

Stručný popis ostrova Limnos

Řecký ostrov Limnos leží v severní části Egejského moře, jeho povrch tvoří vrchovina – nejvyšší hora Skopia – Vigla  / 470 m n.m./, krajina je úrodná a hojně zemědělsky využívaná. Díky své poloze  na jihu Evropy má Limnos příjemné teplé klima, o změnách počasí, teplotě apod. se více dovíte na stránce Limnos - počasí.  Na severu je nejbližším ostrovem Thassos a menší Samothraki, západním směrem leží známá turistická oblast Chalkidiki /Athos/, na jihu pak sousedí s ostrovem Lesbos, východním směrem jsou turecké ostrůvky Imbros a Tenedos.  Pobřeží ostrova Limnos je velmi členité, vzhledově jde téměř o souostroví dvou ostrovů, které jsou spojeny jen 4 km širokou šíjí. Po obvodu má Limnos cca 250 km, pobřeží tvoří zálivy, zátoky, mysy a uvádí se počet pláží 100. Mnohem více detailně zpracované informace o neprávem opomíjeném ostrově Limnos, jeho památkách, plážích i jakoby zapomenutých vesničkách ve vnitrozemí se dovíte na stránce Limnos v detailech.

Ostrov Limnos - hlavní město Mytina

Hlavním městem ostrova Limnos je město Myrina /též Chora, Kastro/, které má dlouhou historii, v Archeologickém muzeu si můžete prohlédnout nálezy z celého ostrova Limnos, některé až z doby bronzové, navštívit můžete také Byzantské nebo Církevní muzeum. Menší raritou jsou nápisy v nerozluštěném tyrsenském písmu, které se nachází právě v Archeologickém muzeu v hlavním městě.

Jak se na Limnos dostat?

Ostrov Limnos má vlastní menší letiště, které se nachází 25 km východně od hlavního města. V Myrině je také hlavní přístav ostrova, sem tedy vplujete lodí, pokud se na svou dovolenou na ostrově Limnos chystáte po moři.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) na ostrově Limnos

Níže je pár vybraných tipů, kompletní přehled najdete na stránce Limnos hotely, apartámy a studia


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy