Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Ostrov Limnos

 

Stručný popis ostrova Limnos

Řecký ostrov Limnos leží v severní části Egejského moře, jeho povrch tvoří vrchovina – nejvyšší hora Skopia – Vigla  / 470 m n.m./, krajina je úrodná a hojně zemědělsky využívaná. Díky své poloze  na jihu Evropy má Limnos příjemné teplé klima, o změnách počasí, teplotě apod. se více dovíte na stránce Limnos - počasí.  Na severu je nejbližším ostrovem Thassos a menší Samothraki, západním směrem leží známá turistická oblast Chalkidiki /Athos/, na jihu pak sousedí s ostrovem Lesbos, východním směrem jsou turecké ostrůvky Imbros a Tenedos.  Pobřeží ostrova Limnos je velmi členité, vzhledově jde téměř o souostroví dvou ostrovů, které jsou spojeny jen 4 km širokou šíjí. Po obvodu má Limnos cca 250 km, pobřeží tvoří zálivy, zátoky, mysy a uvádí se počet pláží 100. Mnohem více detailně zpracované informace o neprávem opomíjeném ostrově Limnos, jeho památkách, plážích i jakoby zapomenutých vesničkách ve vnitrozemí se dovíte na stránce Limnos v detailech.

Ostrov Limnos - hlavní město Mytina

Hlavním městem ostrova Limnos je město Myrina /též Chora, Kastro/, které má dlouhou historii, v Archeologickém muzeu si můžete prohlédnout nálezy z celého ostrova Limnos, některé až z doby bronzové, navštívit můžete také Byzantské nebo Církevní muzeum. Menší raritou jsou nápisy v nerozluštěném tyrsenském písmu, které se nachází právě v Archeologickém muzeu v hlavním městě.

Jak se na Limnos dostat?

Ostrov Limnos má vlastní menší letiště, které se nachází 25 km východně od hlavního města. V Myrině je také hlavní přístav ostrova, sem tedy vplujete lodí, pokud se na svou dovolenou na ostrově Limnos chystáte po moři.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) na ostrově Limnos

Níže je pár vybraných tipů, kompletní přehled najdete na stránce Limnos hotely, apartámy a studia

Nirvana

Nirvana

Penzion Nirvana leží 150 m od písčité pláže, ve vesničce Plati.

Stone House

Stone House od 14212,-

Mezonetové komfortní apartmány Stone House jsou jen pár kroků od moře u jedné z nejkrásnějších písečných pláží ostrova. Vesnička Plati, která leží kousek nad pláží, dýchá tradiční řeckou atmosférou a najdete zde několik taveren a supermarketů. Jen málo hotelů nebo apartmánů může nabídnout takto zcela ideální polohu blízko pláže, jakou nabízí Yellow House a sousedící Stone House. Yellow House leží v letovisku Platy doslova na pláži, protože když otevřete balkónové dveře od pokoje, jste od moře doslova co by kamenem dohodil. Plážový dům tvoří dvoulůžková studia a apartmán s oddělenou ložnicí pro větší rodinu. Každý, kdo půjde po pláži, vám bude zcela jistě vaše ubytování závidět. Sousední Stone House sice leží o pár metrů dále od moře, ale zase nabízí krásné mezonety dostatečné prostorné pro velké rodiny. Svou polohou jsou Stone House a Yellow House ideálním místem pro dovolenou pro rodiny s dětmi nebo pro partu přátel.

Villa Afroditi

Villa Afroditi

Velice pěkný hotel Villa Afroditi je situován v klidném letovisku Plati v nádherně udržované zahradě. V okolí se nachází několik sezónních restaurací a taveren. Písečná pláž je vzdálena 300 m od hotelu.

Villa Victoria

Villa Victoria od 14212,-

V roce 2008 dostavěný menší areál studií, apartmánů a převážně mezonetů  Villa Victoria ve velmi pěkném moderním stylu, tvořený 2 budovami, je situovaný u písčité pláže na klidném místě v sousedství hotelu Plati Beach na ostrově Limnos. Nejbližší taverny cca 150 m, nejbližší supermarket cca 700 m. Hlavní městečko Myrina / Limnos s tradičním centrem, archeologickým muzeem, přístavem a mnoha malebnými uličkami s obchůdky, tavernami, kavárnami, bary a restauracemi je vzdáleno cca 2,5 km od oblasti Plati. Vzdálenost od letiště cca 23 km.

Yellow House

Yellow House od 14212,-

Malá vila Yellow House leží přímo na pláži Plati Beach a do moře je to jen pár kroků. V okolí je vesnička Plati, kde se nachází sezónní restaurace a minimarket. Hlavní město Myrina je vzdálené 2 km. Jen málo hotelů nebo apartmánů může nabídnout takto zcela ideální polohu blízko pláže, jakou nabízí Yellow House a sousedící Stone House. Yellow House leží v letovisku Platy doslova na pláži, protože když otevřete balkónové dveře od pokoje, jste od moře doslova co by kamenem dohodil. Plážový dům tvoří dvoulůžková studia a apartmán s oddělenou ložnicí pro větší rodinu. Každý, kdo půjde po pláži, vám bude zcela jistě vaše ubytování závidět. Sousední Stone House sice leží o pár metrů dále od moře, ale zase nabízí krásné mezonety dostatečné prostorné pro velké rodiny. Svou polohou jsou Stone House a Yellow House ideálním místem pro dovolenou pro rodiny s dětmi nebo pro partu přátel.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy