Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Kapi

 

Stručný popis střediska Kapi

Vesnička Kapi ležící několik km od pobřeží je vhodná pro ty, kteří chtějí poznat život typické řecké vesničky, s jejími tradicemi a zvyky. Kapi leží v severní části ostrova Lesbos, k nejbližším plážím Palios, Tsonia, Astropotamos a Molivos se dostanete pěší procházkou, pohodlnější je ovšem mít k dispozici pronajatý automobil, neboť ani nákupní možnosti nejsou v malebné vesničce Kapi příliš velké. Ve zdejším marketu zakoupíte opravdu jen základní potraviny a potřeby, nedaleké středisko Molyvos nabízí služby jak nákupní, tak zábavní. Dominantou vesničky je stará továrna, najdete zde pěkný kostel a několik taveren s domácí stravou.

Pro koho je Kapi vhodné?

Středisko Kapi je určeno pro nenáročné návštěvníky, kteří hledají téměř naprostý klid a odpočinek.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Kapi

Stella

Stella

Vila Stella stojí v samotném centru městečka Petra v klidné části s výhledem na kostel Glykfylousa Panagia. Nedaleko vily jsou uličky plné taveren, obchůdků a restaurací, které nenarušují klidnou atmosféru, kterou Vila Stella bezesporu nabízí.

Toula

Toula

Toula je stylová vila s rodinou atmosférou obklopená udržovanou zahradou s venkovním posezením s výhledem na moře. Pět minut chůze od centra letoviska Petra. Dlouhá písečná pláž je vzdálena 100 m od studií.

Apanemi

Apanemi

V letovisku Petra, v boční uličce, stojí dva nové spojené domy Apanemi. Domy patří mladému manželskému páru, který se maximálně snaží o spokojenost svých hostů. Asi ve vzdálenosti 60 m od domu začíná výborná písečná pláž Petry. Okolí domů dotvářejí keříky či stromy. Hosty čeká ubytování v příjemných nových studiích pro 2-3 osoby (všechny postele jsou pevné). Vybavená jsou kuchyňským koutem se základním nádobím, ledničkou, televizí, koupelnou/WC a samostatným balkonem. Klimatizace je možná za příplatek. Z některých studií se vám naskytne i boční výhled na moře.

Panorama

Panorama od 24390,-

Malý rodinný hotel Panorama patří se svou skvělou polohou blízko písečné pláže a s krásným výhledem na moře a nedaleké letovisko Petra mezi hotely, které hosté obvykle navštěvují opakovaně. Klidné místo je zárukou pohodové dovolené. Hotel Panorama tvoří několik nízkých domků v zahradě s bazénem a barem. Na nedaleké písečné pláži si můžete pronajmout lehátka a slunečníky nebo jen tak relaxovat ve vyhřátém písku. Centrum Petry je plné klikatých uliček s obchody, tavernami a bary. Doporučujeme také návštěvu čtyři kilometry vzdáleného města Molyvos, které je typickou ukázkou místní architektury.

Julie

Julie

V letovisku Petra, přímo na nejhezčím úseku písečné pláže, se nacházejí studia Julia. Zahrada domu začíná hned za plážovou promenádou, ve vzdálenosti 50 m je nejbližší super­market, nákupní možnosti a taverny, kde můžete strávit příjemné chvíle u gyrosu nebo ouza jsou vzdálené necelých 200 m. Samotné centrum městečka Petra je od domu cca 500 m. Daleko to není ani ke kostelu Panny Marie - dominantě letoviska nebo do centra, kam se můžete vydat na procházku úzkými kamennými uličkami.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy