Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Kapi

 

Stručný popis střediska Kapi

Vesnička Kapi ležící několik km od pobřeží je vhodná pro ty, kteří chtějí poznat život typické řecké vesničky, s jejími tradicemi a zvyky. Kapi leží v severní části ostrova Lesbos, k nejbližším plážím Palios, Tsonia, Astropotamos a Molivos se dostanete pěší procházkou, pohodlnější je ovšem mít k dispozici pronajatý automobil, neboť ani nákupní možnosti nejsou v malebné vesničce Kapi příliš velké. Ve zdejším marketu zakoupíte opravdu jen základní potraviny a potřeby, nedaleké středisko Molyvos nabízí služby jak nákupní, tak zábavní. Dominantou vesničky je stará továrna, najdete zde pěkný kostel a několik taveren s domácí stravou.

Pro koho je Kapi vhodné?

Středisko Kapi je určeno pro nenáročné návštěvníky, kteří hledají téměř naprostý klid a odpočinek.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Kapi

Miramare studia

Miramare studia

Krásná vilka Miramare stojí na okraji městečka asi 1 minutu od pobřežní promenády. Je obklopená dobře udržovanou zahradou. Krásná písečná pláž Petry je vzdálena asi 10 minut.

Birds Bay

Birds Bay

Několik luxusních vilek je postaveno na útesu nad mořem. Je odtud úchvatný výhled na moře, na hrad Molivos, na údolí Petry s jeho skalní dominantou a na malé ostrůvky v bezprostřední blízkosti. Název Ptačí záliv je zcela přiléhavý pro tuto lokalitu, protože půvab romantického údolí a moře, které se rozprostírá pod útesem, je možné dokonale vnímat pouze z ptačí perspektivy. Do Ptačí zátoky se dostanete nejlépe autem stoupáním z Petry nebo z Anaxu. Nejbližší malá písčito-oblázková pláž je pod útesem. Další malé pláže jsou pod hotelem Clara a Alma (pláž Avlaki). U těchto pláží jsou i taverny, na pláži Avlaki si můžete pronajmout lehátka a slunečníky.

Michaelia hotel

Michaelia hotel

Velmi pěkný hotýlek Michaelia stojí u pobřežní promenády a od moře jej odděluje jen místní komunikace. Do centra městečka Petra se dostanete velmi snadno po nábřeží asi za 2 min. Budete-li pokračovat dále po pobřeží, dostanete se na hlavní písečnou pláž Petry, která je, jako většina pláží na ostrově Lesbos, oceněna modrou vlajkou EU.

Niki Studia

Niki Studia

Nedávno zrenovovaná studia Niki Studia leží v pěkné zahradě pouhých 300 m od moře přes místní komunikaci a 300 m od centra letoviska Petra.

Rosa´s House

Rosa´s House

Řadový domek se nachází na okraji centra Petry nedaleko písčito-oblázkové pláže. Přesto, že se dům nalézá v centru, dá se předpokládat klidné prostředí, protože je od hlavní komunikace oddělen chodníkem a společným upraveným prostorem. Nedaleko jsou taverny, kavárny a obchody. Na pláži si můžete pronajmout lehátka a slunečníky.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy