Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Anaxos

 

Stručný popis střediska Anaxos

Anaxos je příjemně klidné letovisko ležící na severozápadním pobřeží ostrova Lesbos, ukrývá se v krásném zálivu, cca 40 min. pěší chůze od známého letoviska Petra.

Pláž v letovisku Anaxos

Pláž v letovisku Anaxos  je pokryta hrubším pískem s kamínky, je doporučována vhodná obuv do vody. Pláž je dostatečně prostorná, ani v hlavní sezoně zde nebývá hlava na hlavě, samozřejmostí je plážový servis a nabídka vodních sportů.  Pláži je udělena modrá vlajka EU za kvalitu, občasným nešvarem bývá silný vítr, který zvedá vlny a písek. Kdo touží po soukromí, může vyrazit pěší procházkou podél pobřeží, najde množství malých zátok a u nich ničím nerušený relax.

Anaxos - výlety a co tam

V letovisku Anaxos najdete přiměřené množství restaurací, taveren a barů, okolní obchůdky a krámky nabízí základní potraviny a suvenýry. Větší nákupní možnosti a event. rušnější zábava je v okolních letoviscích, kam se dostanete třeba pronajatým autem nebo skútrem, vozítko vás může zavést také do dalších krásných oblastí ostrova Lesbos.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Anaxos

Panorama

Panorama od 16990,-

Malý rodinný hotel Panorama patří se svou skvělou polohou blízko písečné pláže a s krásným výhledem na moře a nedaleké letovisko Petra mezi hotely, které hosté obvykle navštěvují opakovaně. Klidné místo je zárukou pohodové dovolené. Hotel Panorama tvoří několik nízkých domků v zahradě s bazénem a barem. Na nedaleké písečné pláži si můžete pronajmout lehátka a slunečníky nebo jen tak relaxovat ve vyhřátém písku. Centrum Petry je plné klikatých uliček s obchody, tavernami a bary. Doporučujeme také návštěvu čtyři kilometry vzdáleného města Molyvos, které je typickou ukázkou místní architektury.

Coast Line studia

Coast Line studia

Nová jednopatrová vilka Coast Line má tu nejlepší polohu, kterou Vám městečko Petra může vůbec nabídnout. Stojí přímo na krásné písečné pláži. V blízkém okolí jsou taverny a obchody a do samotného srdce Petry se dostanete asi za 10 min.

Theofilos

Theofilos od 16490,-

hotelový areál Theofilos v mírném svahu s příjemnou rodinnou atmosférou je vystavěn v tradičním letovisku Petra. Organizovaná písečná pláž s hrubším pískem (místy s oblázky) a čisté moře s modrou vlajkou jsou ve vzdálenosti cca 450 m, k dosažení přes silnici cestou malebnými uličkami letoviska. Centrum letoviska Petra, které se nachází podél pobřeží, je ve vzdálenosti cca 430 m. Zde jsou restaurace, taverny, kavárny, bary, obchody s potravinami i suvenýry. Místo je též známé kostelem Panny Marie Glikofillousy, který je postaven na vrcholku skály.

Alma

Alma od 13117,-

Hotel Alma se nachází v klidném místě na okraji Petry směrem k Anaxosu. Komplex je postaven na překrásném vyvýšeném místě s výhledem na celou petrskou zátoku s ostrovem sv.Jiří, lze dohlédnout až do 6 km vzdáleného Molyvosu, na opačné straně je výhled na blízké hory. U bazénu můžete relaxovat na lehátku, či si posedět u poolbaru a kochat se opravdu výjimečným výhledem do okolí. Domky hotelu jsou obklopeny zelení. Pro děti je k dispozici dětské hřiště s prolézačkami, houpačkami a skluzavkami. Menší písečná pláž pod hotelem Alma má pozvolný vstup do nepříliš hluboké vody (pláž Avlaki). V blízkosti klidné pláže jsou sympatické taverny, kde můžete ochutnat místní kulinářské speciality. Večerní procházky podél moře jsou při západu slunce nezapomenutelné. Kromě vlastní Petry doporučujeme návštěvu blízkého Molyvosu a poklidného střediska Anaxos.

Anna Maria studia

Anna Maria studia

Krásná studia Anna Maria po rekonstrukci leží v klidném místě ostrova Lesbos, cca 250 m od centra letoviska Petra. Na pláž, která je vzdálena 250 m od studií, se dostanete příjemnou procházkou přes polní cestu. Nedaleké centrum s pobřežní promenádou vybízí k posezení v jedné z tradičních taveren s výtečnou kuchyní.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy