Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Anaxos

 

Stručný popis střediska Anaxos

Anaxos je příjemně klidné letovisko ležící na severozápadním pobřeží ostrova Lesbos, ukrývá se v krásném zálivu, cca 40 min. pěší chůze od známého letoviska Petra.

Pláž v letovisku Anaxos

Pláž v letovisku Anaxos  je pokryta hrubším pískem s kamínky, je doporučována vhodná obuv do vody. Pláž je dostatečně prostorná, ani v hlavní sezoně zde nebývá hlava na hlavě, samozřejmostí je plážový servis a nabídka vodních sportů.  Pláži je udělena modrá vlajka EU za kvalitu, občasným nešvarem bývá silný vítr, který zvedá vlny a písek. Kdo touží po soukromí, může vyrazit pěší procházkou podél pobřeží, najde množství malých zátok a u nich ničím nerušený relax.

Anaxos - výlety a co tam

V letovisku Anaxos najdete přiměřené množství restaurací, taveren a barů, okolní obchůdky a krámky nabízí základní potraviny a suvenýry. Větší nákupní možnosti a event. rušnější zábava je v okolních letoviscích, kam se dostanete třeba pronajatým autem nebo skútrem, vozítko vás může zavést také do dalších krásných oblastí ostrova Lesbos.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Anaxos

Irini Hotel

Irini Hotel

Nově postavený hotelový areál Irini patří k sesterskému hotelu Theofilos a nachází se hned vedle (cca 50 m). Areál leží v srdci letoviska Petra na ostrově Lesbos. Podél pobřeží se nachází krásná pobřežní promenáda a centrum letoviska, kde jsou výborné restaurace, taverny, bary, cukrárny a obchody s potravinami i suvenýry (cca 430 m). Dominantou letoviska je kostel Panny Marie Glikofillousy (Sladcelíbající), který je postav na vrcholku 30 m vysoké skály a odkud je překrásný výhled na pobřeží.

Panorama

Panorama od 11990,-

Malý rodinný hotel Panorama patří se svou skvělou polohou blízko písečné pláže a s krásným výhledem na moře a nedaleké letovisko Petra mezi hotely, které hosté obvykle navštěvují opakovaně. Klidné místo je zárukou pohodové dovolené. Hotel Panorama tvoří několik nízkých domků v zahradě s bazénem a barem. Na nedaleké písečné pláži si můžete pronajmout lehátka a slunečníky nebo jen tak relaxovat ve vyhřátém písku. Centrum Petry je plné klikatých uliček s obchody, tavernami a bary. Doporučujeme také návštěvu čtyři kilometry vzdáleného města Molyvos, které je typickou ukázkou místní architektury.

Theofilos

Theofilos od 10990,-

hotelový areál Theofilos v mírném svahu s příjemnou rodinnou atmosférou je vystavěn v tradičním letovisku Petra. Organizovaná písečná pláž s hrubším pískem (místy s oblázky) a čisté moře s modrou vlajkou jsou ve vzdálenosti cca 450 m, k dosažení přes silnici cestou malebnými uličkami letoviska. Centrum letoviska Petra, které se nachází podél pobřeží, je ve vzdálenosti cca 430 m. Zde jsou restaurace, taverny, kavárny, bary, obchody s potravinami i suvenýry. Místo je též známé kostelem Panny Marie Glikofillousy, který je postaven na vrcholku skály.

Alma

Alma od 18490,-

Hotel Alma se nachází v klidném místě na okraji Petry směrem k Anaxosu. Komplex je postaven na překrásném vyvýšeném místě s výhledem na celou petrskou zátoku s ostrovem sv.Jiří, lze dohlédnout až do 6 km vzdáleného Molyvosu, na opačné straně je výhled na blízké hory. U bazénu můžete relaxovat na lehátku, či si posedět u poolbaru a kochat se opravdu výjimečným výhledem do okolí. Domky hotelu jsou obklopeny zelení. Pro děti je k dispozici dětské hřiště s prolézačkami, houpačkami a skluzavkami. Menší písečná pláž pod hotelem Alma má pozvolný vstup do nepříliš hluboké vody (pláž Avlaki). V blízkosti klidné pláže jsou sympatické taverny, kde můžete ochutnat místní kulinářské speciality. Večerní procházky podél moře jsou při západu slunce nezapomenutelné. Kromě vlastní Petry doporučujeme návštěvu blízkého Molyvosu a poklidného střediska Anaxos.

Clara

Clara od 14990,-

Moderní hotel Clara je postaven v neoklasicistním stylu. Z hotelu je panoramatický výhled na vesničku Petra a na protější hrad v Molyvosu. Petra je vzdálena 800 m a nabízí širokou paletu denní i noční zábavy.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy