Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Anaxos

 

Stručný popis střediska Anaxos

Anaxos je příjemně klidné letovisko ležící na severozápadním pobřeží ostrova Lesbos, ukrývá se v krásném zálivu, cca 40 min. pěší chůze od známého letoviska Petra.

Pláž v letovisku Anaxos

Pláž v letovisku Anaxos  je pokryta hrubším pískem s kamínky, je doporučována vhodná obuv do vody. Pláž je dostatečně prostorná, ani v hlavní sezoně zde nebývá hlava na hlavě, samozřejmostí je plážový servis a nabídka vodních sportů.  Pláži je udělena modrá vlajka EU za kvalitu, občasným nešvarem bývá silný vítr, který zvedá vlny a písek. Kdo touží po soukromí, může vyrazit pěší procházkou podél pobřeží, najde množství malých zátok a u nich ničím nerušený relax.

Anaxos - výlety a co tam

V letovisku Anaxos najdete přiměřené množství restaurací, taveren a barů, okolní obchůdky a krámky nabízí základní potraviny a suvenýry. Větší nákupní možnosti a event. rušnější zábava je v okolních letoviscích, kam se dostanete třeba pronajatým autem nebo skútrem, vozítko vás může zavést také do dalších krásných oblastí ostrova Lesbos.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Anaxos

Kavaki studia

Kavaki studia

Studia Kavaki obklopená zelení se nalézají v Petře v mírném severovýchodním svahu nedaleko malého přístavu, který nemůžete minout, pokud pojedete z Petry do Molivosu. Výhodou je klidné prostředí. Na pláž v Petře se dostanete nenáročnou procházkou asi za 8 minut. Zastávka místního autobusu, který Vás doveze do Molivosu, Eftalou nebo do Anaxosu, je na hlavní cestě asi 400 m od domu.

Cavo Christo

Cavo Christo

Nově zrekonstruovaný penzion Cavo Christo, skládající se ze dvou samostatných budov, je velmi oblíben pro svou ojedinělou polohu. Nachází se na ostrově Lesbos v klidné části letoviska Petra, přímo naproti písečně oblázkové pláže. V blízkosti cca 150 m se nachází několik minimarketů. Centrum letoviska Petra s pestrou škálou taveren, restaurací a malebných obchůdků je vzdáleno cca 300 m.

Vicky

Vicky

Vilka se studii Vicky a s krásnou růžovou zahradou stojí nedaleko pobřeží u místní komunikace, která vede do Anaxosu. Vilku od komunikace odděluje hezká zahrada. Na krásnou písečnou pláž Petry se dostanete cca za 10 minut. Na pláži je sprcha a můžete si zde pronajmout lehátka a slunečníky. V Petře je mnoho obchodů, kaváren a taveren.

Michaelia hotel

Michaelia hotel

Velmi pěkný hotýlek Michaelia stojí u pobřežní promenády a od moře jej odděluje jen místní komunikace. Do centra městečka Petra se dostanete velmi snadno po nábřeží asi za 2 min. Budete-li pokračovat dále po pobřeží, dostanete se na hlavní písečnou pláž Petry, která je, jako většina pláží na ostrově Lesbos, oceněna modrou vlajkou EU.

Nicolas studia

Nicolas studia

Dům Nicolas má 2 budovy, jejichž balkóny jsou orientovány do malého dvorku. Je postaven v klidnější části starého centra městečka Petra. Na hlavní malé náměstí s tavernami, kavárnami a obchody se dostanete za 1 min. Na pobřežní promenádu je to také blízko a na začátek hezké městské pláže se dostanete asi za 5 min.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy