Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Anaxos

 

Stručný popis střediska Anaxos

Anaxos je příjemně klidné letovisko ležící na severozápadním pobřeží ostrova Lesbos, ukrývá se v krásném zálivu, cca 40 min. pěší chůze od známého letoviska Petra.

Pláž v letovisku Anaxos

Pláž v letovisku Anaxos  je pokryta hrubším pískem s kamínky, je doporučována vhodná obuv do vody. Pláž je dostatečně prostorná, ani v hlavní sezoně zde nebývá hlava na hlavě, samozřejmostí je plážový servis a nabídka vodních sportů.  Pláži je udělena modrá vlajka EU za kvalitu, občasným nešvarem bývá silný vítr, který zvedá vlny a písek. Kdo touží po soukromí, může vyrazit pěší procházkou podél pobřeží, najde množství malých zátok a u nich ničím nerušený relax.

Anaxos - výlety a co tam

V letovisku Anaxos najdete přiměřené množství restaurací, taveren a barů, okolní obchůdky a krámky nabízí základní potraviny a suvenýry. Větší nákupní možnosti a event. rušnější zábava je v okolních letoviscích, kam se dostanete třeba pronajatým autem nebo skútrem, vozítko vás může zavést také do dalších krásných oblastí ostrova Lesbos.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Anaxos

Studia Paradise

Studia Paradise

Jen několik kroků od samotného centra malebného městečka Petra se nachází prakticky zařízena studia Paradise. Přestože jste v městečku, současně bydlíte v zahradě. Jedná se o velmi přívětivé, komorní místo, mimo rušného prázdninového života. Na nedalekou písečnou pláž dojdete za pár minut. Petra jako taková naskýtá množství příležitostí k romantickým procházkám nebo k posezení u dobrého jídla a pití v místních tavernách, kterých se nachází v malebných úzkých uličkách nemálo. V místním baru vám může majitel, kromě nápojů, připravit i něco malého, jednoduchého k zakousnutí.

Panorama

Panorama od 24390,-

Malý rodinný hotel Panorama patří se svou skvělou polohou blízko písečné pláže a s krásným výhledem na moře a nedaleké letovisko Petra mezi hotely, které hosté obvykle navštěvují opakovaně. Klidné místo je zárukou pohodové dovolené. Hotel Panorama tvoří několik nízkých domků v zahradě s bazénem a barem. Na nedaleké písečné pláži si můžete pronajmout lehátka a slunečníky nebo jen tak relaxovat ve vyhřátém písku. Centrum Petry je plné klikatých uliček s obchody, tavernami a bary. Doporučujeme také návštěvu čtyři kilometry vzdáleného města Molyvos, které je typickou ukázkou místní architektury.

Kavaki studia

Kavaki studia

Studia Kavaki obklopená zelení se nalézají v Petře v mírném severovýchodním svahu nedaleko malého přístavu, který nemůžete minout, pokud pojedete z Petry do Molivosu. Výhodou je klidné prostředí. Na pláž v Petře se dostanete nenáročnou procházkou asi za 8 minut. Zastávka místního autobusu, který Vás doveze do Molivosu, Eftalou nebo do Anaxosu, je na hlavní cestě asi 400 m od domu.

Coast Line studia

Coast Line studia

Nová jednopatrová vilka Coast Line má tu nejlepší polohu, kterou Vám městečko Petra může vůbec nabídnout. Stojí přímo na krásné písečné pláži. V blízkém okolí jsou taverny a obchody a do samotného srdce Petry se dostanete asi za 10 min.

Sunset

Sunset

Menší hotel Sunset s rodinnou atmosférou je umístěný nedaleko písečné pláže uprostřed ovocných hájů s olivovými stromy. Je vhodný pro klienty hledající tiché místo. Snadná pěší dostupnost centra městečka Petry, kde nelze vynechat návštěvu typických řeckých taveren v okouzlujících uličkách plných obchůdků. 114 schodů,vytesaných ve skále, vás přivede k jedné z církevně významných staveb Řecka – kostela Sladkého políbení Panny Marie. Maximálně 5 minutová chůze nás dělí od písečné pláže. Oblíbenými se staly procházky do nedalekého starobylého Molyvosu nebo do dalšího letoviska Anaxos. Místním autobusem se lze spolehlivě dostat nejenom do těchto dvou míst, ale také do turisty vyhledávaného Eftalou, kde můžeme relaxovat v bazénku s termální vodou nebo si užívat, pro změnu, oblázkové pláže.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy