Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Sivota

 

Stručný popis střediska Sivota

Malý přístav s prastarou tradicí rybářství a středisko Sivota najdete v malebném zálivu na jihovýchodním pobřeží ostrova Lefkada, cca 15 km jižně od hlavního města Lefkas. V sezóně bývá Sivota živým letoviskem, přesto patří k těm klidnějším na Lefkádě. Sivota je často navštěvovaným místem pro svou krásnou polohu mezi zelenými kopci a také díky přístavu s jachtami a menší kamínkové pláži.

Co v letovisku Sivota?

Na pláži je možnost pronájmu slunečníků a lehátek, v okolních barech najdete příjemné osvěžení. V Sivotě najdete několik obchůdků se základními potravinami a suvenýry a také řadu taveren s vynikající nabídkou tradičních řeckých pokrmů, především ryb a dalších darů moře. Při procházce podél pobřeží objevíte menší zátoky s písčitými plážemi, kde si užijete soukromí, klid a pravý prázdninový relax. Blízké letovisko Vassiliki nabízí širší možnosti zábavy, pokud se vám Sivota bude zdát příliš klidným místem, zavítejte zde.  Zapůjčenou motorkou nebo autem pak můžete vyrazit k poznávání dalších krásných městeček, vesniček a pláží ostrova Lefkada.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Sivota

Agrapidia - vilka

Agrapidia - vilka

Agrapidia je soubor 3 samostatných vilek nacházejících se na zeleném svahu nad rybářskou vesničkou Sivota na ostrově Lefkada. Přístav vesničky je vzdálen asi 1 km. V okolí vilek jsou krásné členité přírodní scenérie východního pobřeží a z vilek je krásný panoramatický výhled na moře a okolní ostrovy.

Ionian Sea-View Villas

Ionian Sea-View Villas

Dovolená, která vám přinese nejen úžasný odpočinek, ale i notnou dávku inspirace a nových myšlenek. Místo, ve kterém je areál umístěn, ve spojení s jeho stylovou a citlivou architekturou, dispozicemi a vybaveností je to, o čem si většinou necháváme pouze zdát. Dokonale souzní s podstatou a výjimečností Lefkady.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy