Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Ligia

 

Stručný popis střediska Ligia

V severní části východního pobřeží ostrova Lefkáda leží  klidné letovisko Ligia, vhodné pro ty, kteří hledají klidnou dovolenou a relax. Ligia si zachovává svůj charakter rybářské vesničky, přesto nabízí potřebné zázemí pro návštěvníky. Najdete zde několik hotelů, domky místních obyvatel, taverny, obchůdky, vše soustředěné na jedné hlavní ulici.

Pláž v Ligia

Pláž v Ligia je písčitooblázková, nebývá plná, blízko ní se nachází plážový bar s občerstvením. V okolí najdete menší zátoky, které poskytují ještě větší soukromí než hlavní pláž v Ligia.

Pro koho je letovisko Ligia vhodné?

Středisko Ligia je vhodné jako místo dovolené pro rodiny s dětmi, právě pro svůj klid, komu by chybělo rušné veselí či noční zábava, může vyrazit autobusem nebo taxíkem do hlavního města Lefkas.  Ligia je zasazena do krásné přírody, která láká k pěším procházkám, blízkost pevninského Řecka také vybízí k možným výletům.  

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Ligia

Porto Ligia

Porto Ligia od 10610,-

Příjemný hotel Porto Ligia je situován v klidném místě na okraji rybářské vesničky Ligia s tradiční řeckou atmosférou, bary a restauracemi servírujícími tradiční jídla řecké kuchyně stejně jako ryby a různé mořské plody. Hlavní město Lefkas je od hotelu vzdáleno pouhých 5 km a živé turistické centrum Nidri 10 km. Na obě tato místa se dostanete místní autobusovou dopravou. Hotel Porto Ligia doporučujeme všem klientům, kteří hledají kvalitní ubytování na klidném místě s možností zábavy a procházek v okolí, stejně tak i rodinám s dětmi.

Thalero

Thalero

Lygia je turistické středisko, jehož výhodou je velmi dobrá dostupnost všech možných aktivit spojených s dovolenou. Nejbližší písčito-oblázková pláž je ve vzdálenosti 180 m (doporučujeme vzít s sebou vlastní slunečník), hlavní pláž Porto Lygia, kde jsou lehátka a slunečníky za poplatek, je 650 m od Thalera. Kousek od hotelu přes silnici je pekárna, mini market, v pěší vzdálenosti naleznete také několik taveren, další a vyhlášené rybí restaurace jsou pak kolem přístavu vzdáleném 450 m. Lefkas, hlavní město ostrova je 4,5 km od hotelu. Nidri, na opačné straně od Thalera, je vzdáleno 12 km. Samotný areál hotelu Thalera je asi 20m od silnice, ve velké zahradě plné stromů a květin.

Reflections Inn

Reflections Inn

Malý rodinný hotel s bazénem v Lygii, jen 120 m od oblázkové pláže (mezi hotelem a pláží vede silnice).   Do živého letoviska Nidri je to cca 11 km, do hlavního města Lefkas jen asi 5 km. Hotel vám zajistí zdarma 1x denně transfer do Nidri (dopoledne) a 1x denně do hlavního města Lefkas (večer). Hotel se nachází nedaleko hotelu Porto Ligia.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy