Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Lefkas

 

Stručný popis střediska Lefkas

Lefkas je hlavním městem a správním střediskem ostrova Lefkáda, leží na severním výběžku ostrova a jde o menší městečko s přístavem, úzkými uličkami plnými zeleně a barevných květin.

Když přijedete na ostrov Lefkáda po příjezdové cestě z řecké pevniny s padacím mostem, právě město Lefkas vás přivítá jako první. Při vjezdu na ostrov si jistě všimnete na severní kose pobřežní laguny pozůstatků benátské pevnosti Santa Maura /1300/, která stojí za prohlídku, i když z ní zbyly jen částečné obranné hradby a střílny s děly. Město svým návštěvníkům nabízí velký výběr stravovacích zařízení, obchůdky s nejrůznějším zbožím, můžete zde navštívit kostely, některé z muzeí.

Co v Lefkas?

V okolí města je mnoho míst, která stojí za to, je navštívit. Jen 3 km západně od Lefkasu leží klášter Faneroméni, z něhož je nádherný výhled do okolí, 3 km jižně se nachází zbytky antického města Leukas s akropolí, vodovodem, částmi hradem a divadlem, podle historiků patřilo ve své době k jednomu z největších řeckých měst. Samozřejmostí je možnost půjčení automobilu, skútru nebo i kola a pak Vám již nic nebrání poznávat další krásná místa na ostrově Lefkada, přestože na délku měří ostrov cca 35 km a v nejširším místě cca 11 km, má Lefkada jistě co nabídnout.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Lefkas

Twins

Twins

Dvě luxusně vybavené vily Twins jsou postaveny v malé osadě nedaleko hlavního města ostrova Lefkada, u krásné oblázkovo - písečné pláže Agios Yannis, která je zajímavá starými větrnými mlýny. Na pláž je to opravdu blízko, v okolí jsou taverny a kavárna. Pláž Agios Yannis je vyhledávána milovníky kiteboardingu a dalších vodních sportů. Každá z vil má oplocenou zahradu se zelení, trávníkem a bazénem. Po pohodlné cestě okolo moře se dostanete asi za 30 minut do hlavního města Lefkas kde naleznete mnoho obchodů a dalších taveren, kaváren a barů.

Marina Studia

Marina Studia

Vila Marina se nachází cca 1 km od centra hlavního města Lefkády Lefkas. Spolu s dalšími dvěma vilami a bazénem tvoří příjemný prázdninový komplex ideální k odpočinku a načerpání energie. Všechna studia Marina byla v letošním roce rekonstruována a jsou nadstandardně vybavena. Na balkoně se můžete pokochat výhledem na bazén či do zahrady. Studia Marina doporučujeme všem aktivním klientům, pláž Agios Ioannis je vhodná pro surfaře.

Elies Residence

Elies Residence

Exkluzivně jsme pro Vás do letošní nabídky zařadili i luxusní residenci Elies. Tyto přepychové moderní vily mají výbornou polohu, nachází se 2 km od hlavního města půvabného ostrova Lefkada. Residence nabízí skvostný výhled na přístav a západní část ostrova. Velkoryse působí především hlavní obytný prostor každé z vil, který disponuje velkým množstvím prostoru a světla. Vily jsou postaveny v harmonickém souladu s okolní přírodou, mají vlastní zahradu a bazén. V interiéru na první pohled zaujme designový nábytek a elegantní doplňky, které dotvářejí pocit pohodlí. Vily jsou vysoce funkční a disponují také krbem. Tento komplex doporučujeme všem klientům, kteří vyhledávají luxus, soukromí, výjimečné a originální prostředí a služby nejvyšší kvality. Residence Elies je místem, které rozhodně stojí za vaši pozornost.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy