Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Lefkas

 

Stručný popis střediska Lefkas

Lefkas je hlavním městem a správním střediskem ostrova Lefkáda, leží na severním výběžku ostrova a jde o menší městečko s přístavem, úzkými uličkami plnými zeleně a barevných květin.

Když přijedete na ostrov Lefkáda po příjezdové cestě z řecké pevniny s padacím mostem, právě město Lefkas vás přivítá jako první. Při vjezdu na ostrov si jistě všimnete na severní kose pobřežní laguny pozůstatků benátské pevnosti Santa Maura /1300/, která stojí za prohlídku, i když z ní zbyly jen částečné obranné hradby a střílny s děly. Město svým návštěvníkům nabízí velký výběr stravovacích zařízení, obchůdky s nejrůznějším zbožím, můžete zde navštívit kostely, některé z muzeí.

Co v Lefkas?

V okolí města je mnoho míst, která stojí za to, je navštívit. Jen 3 km západně od Lefkasu leží klášter Faneroméni, z něhož je nádherný výhled do okolí, 3 km jižně se nachází zbytky antického města Leukas s akropolí, vodovodem, částmi hradem a divadlem, podle historiků patřilo ve své době k jednomu z největších řeckých měst. Samozřejmostí je možnost půjčení automobilu, skútru nebo i kola a pak Vám již nic nebrání poznávat další krásná místa na ostrově Lefkada, přestože na délku měří ostrov cca 35 km a v nejširším místě cca 11 km, má Lefkada jistě co nabídnout.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Lefkas


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy