Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Kapsali

 

Stručný popis střediska Kapsali

Středisko Kapsali je také přístavem ostrova Kythira, ležící na jižním pobřeží, cca 3 km od hlavního města Kythira-Chora. Krásné pobřeží a tzv. dvouzátoka bylo podle legendy místem zrození bohyně krásy a lásky Afrodité. V Kapsali je několik ubytovacích kapacit – hotely i soukromé penziony, řada restaurací, barů, taveren.

Pláže u Kapsali

Pláže v Kapsali jsou písčito-oblázkové, okolí je obklopeno skalami a zelení. Díky dobrým povětrnostním podmínkám si zde užijí milovníci vodních sportů a windsurfingu, na pláži je samozřejmostí plážový servis. Pokud návštěvníci zatouží po větším soukromí, mohou prozkoumat menší zátoky v okolí.

Co ve středisku Kapsali

Za nákupy se můžete vydat do zdejších obchůdků a marketů, naleznete zde základní potraviny a potřeby, také suvenýry. Vhodným cílem výletu může být cca 10 km severozápadně od Kapsali ležící  klášter Panagia Mirtidiotissa ze 17. stol., ve kterém je uložena černá ikona, věřícími je považována za zázračnou. Lze také doporučit nedaleké hlavní město Kythira-Chora, kde se může procházet starými úzkými uličkami, navštívit kostely nebo se vydat na menší výstup ke staré pevnosti s nádherným výhledem na celé okolí.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) na ostrově Kythira

Porto Delfino

Porto Delfino od 25590,-

Hotel Porto Delfino se nachází ve svahu porostlém zelení nad letoviskem a nabízí nezapomenutelný výhled na moře a Kapsali. V centru letoviska se nachází množství restaurací, barů a obchůdků.

Afrodité - studia a apartmány

Afrodité - studia a apartmány

Půvabná modrobílá vilka Afrodité má vynikající polohu. Je na hlavní třídě v samotném srdci Kapsali a přitom velmi blízko pláže. Pěkné koupání, restaurace a obchody jsou na dosah.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy