Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Psalidi

 

Stručný popis střediska Psalidi

Psalidi je moderní letovisko na ostrově Kos, díky velmi malé vzdálenosti od hlavního města ostrova Kos tvoří vlastně jeho předměstí. Ubytování v Psalidi upřednostňují turisté, kteří si chtějí užívat na své dovolené klid a relax, přitom být však v dosahu nákupních možností a zábavy, i noční. Ubytovací kapacity v Psalidi jsou v hotelech, v menší míře také v soukromých penzionech. Na jídelníčcích místních taveren jsou typická řecká jídla, ale také mezinárodní pokrmy, restaurace jsou umístěny podél pláže.

Pláž v Psalidi

Pláž v Psalidi tvoří široký pás písku s oblázky, vstup do vody je pozvolný, díky kamenům v moři jsou doporučovány boty do vody. Na pláži je výběr vodních sportů a plážový servis.

Psalidi - co tam?

Rodinám s dětmi, ale nejen jim, jistě přijde vhod blízkost aquaparku, další možností zábavy je pěší turistika, možnost cyklistických túr, nebo poznávání dalších krás ostrova Kos zapůjčeným automobilem nebo skútrem.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Psalidi

Kipriotis Hippocrates

Kipriotis Hippocrates

Velmi oblíbený hotel Kipriotis Hippocrates se nachází v oblasti Psalidi asi 3 km od centra města Kos, kam Vás pohodlně doveze autobus, jehož zastávka je asi 100 m od hotelu. Písčito-oblázková pláž je ve vzdálenosti asi 300 m. Od hotelu je oddělena pobřežní komunikací. Komplex je příjemně zařízený a nabízí pravou řeckou atmosféru, kterou si můžete za zvuku hudby vychutnat například v taverně Zorbas. Hotel Kipriotis Hippocrates doporučujeme všem, kdo chtějí strávit klidnější dovolenou i rodinám s dětmi.

Mitsis Ramira Beach

Mitsis Ramira Beach od 15290,-

Moderní hotelový komplex Mitsis Ramira Beach je situován ve středisku Psalisidi asi 30 m od oblázkové pláže na které jsou k dispozici lehátka a slunečníky zdarma. Na pláži naleznete také bar, který je v rámci all inclusive a nabídku vodních sportů. Hostům jsou kromě hlavní restaurace a baru u bazénu k dispozici i dvě restaurace s obsluhou. Do centra města se pohodlně dostanete místní autobusovou dopravou. Zastávka autobusu je přímo u hotelu. Hotel Mitsis Ramira Beach je vhodnou volbou pro všechny, kteří vyhledávají aktivní dovolenou se spoustou zábavy a aktivního odpočinku, stejně jako rodinám s dětmi, pro které je připraven bohatý animační program.

Archipelago

Archipelago od 12590,-

Hotel Archipelago s velmi příjemnou atmosférou se nachází na okraji letoviska Psalidi v klidném prostředí. Je vzdálen asi 3 km od hlavního města Kos town, kousek od hotelu jezdí městský autobus. Dlouhá písčito-oblázková pláž se nachází cca 100 m od hotelu.

Kipriotis Village

Kipriotis Village

Příjemný hotel Kipriotis Village se nachází na klidném místě v prázdninovém letovisku Psalidi přímo u písčito-oblázkové pláže s barovým servisem a sprchami. Restaurace, bary a obchůdky se nacházejí v blízkosti hotelu. Centrum městečka Kos je vzdáleno cca 3 km. Letiště je vzdáleno cca 25 km.

Niriides

Niriides

Niriides hotel skládající se z vlastní hotelové budovy a přilehlých vilek se nachází v oblasti Psalidi asi 1,5 km od města Kos. Hotelová pláž, stejně jako minigolf , tenisové kurty a basketbalové hřiště se nacházejí přímo proti hotelu a jsou přístupné přes místní komunikaci. V blízkosti hotelu Niriides naleznete i další pláž, taverny a bary. Hotel má vlastní zahradu, kde pěstuje vlastní ovoce a zeleninu v bio kvalitě. I další suroviny, které hotel využívá ve své kuchyni, pocházejí z lokálních zdrojů. Hotel Niriides doporučujeme všem klientům hledajícím ubytování v klidnějším rodinném prostředí s příjemnou atmosférou a snadnou dostupností centra města.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy