Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Agios Fokas

 

Stručný popis střediska Agios Fokas

Vyhledávané turistické středisko Agios Fokas leží na východním pobřeží ostrova Kos, cca 10km od hlavního města Kos. Z pobřeží lze dohlédnout až k blízkým tureckým břehům. Středisko Agios Fokas leží nedaleko hlavního města Kos, lze se sem dostat delší pěší procházkou po pobřeží, také můžete využít pravidelné autobusové spojení.

Pláž u Agios Fokas

Pláž střediska Agios Fokas je menší, můžete zde v klidu odpočívat, v okolí se vyskytují menší zátoky s plážemi, většina je pokryta pískem nebo oblázky, v moři se objevují kameny, je proto doporučována vhodná obuv do vody.

Agios Fokas a zajímavosti

V okolí Agios Fokas vyvěrají horké podzemní prameny /až 50 st. C/, další zajímavá místa ostrova Kos je lépe poznávat vypůjčeným autem, motorkou, event. busem.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Agios Fokas

Michelangelo

Michelangelo od 15990,-

Moderní hotel Michelangelo s panoramatickým výhledem na Egejské moře leží na jihovýchodě ostrova Kos v oblasti Agios Fokas asi 8 km od města Kos (pravidelná veřejná doprava, zastávka autobusu nedaleko hotelu), asi 35 km od letiště a asi 2 km od přírodních horkých pramenů "Therma". Hotel Michelangelo leží ve svahu na několika úrovních směrem k moři.

Novy

Pokus

Dimitra Beach

Dimitra Beach od 14690,-

Hotelový komplex Dimitra skládající se z hlavní budovy a vilek leží v zahradě nad oblázkovou pláží v oblasti Agios Fokas, nedaleko od přírodních horkých pramenů. Do města Kos jezdí autobus, jehož zastávka je u hotelu. Hotel Dimitra doporučujeme i náročnějším klientům hledajícím klidnou dovolenou s vynikajícími službami all inclusive. Hotel Dimitra nedoporučujeme klientům s pohybovými obtížemi.

Primasol Archipelago

rozlehlý hotelový areál Primasol Archipelago, který tvoří hlavní budova a několik hotelových pavilónů umístěných v mírném svahu, se nachází v klidném prostředí vhodném pro relaxační dovolenou. Leží poblíž turistické oblasti Agios Fokas v příjemné, upravené zahradě. Hlavní město Kos je od hotelu vzdáleno cca 7 km (zastávka autobusu pravidelné městské linky je cca 200 m, jízdné vyjde na cca 1€).

Sentido Michelangelo

Sentido Michelangelo

Tento nově vybudovaný hotelový komplex skládající se z hlavní budovy a 9 oddělených budov ležících v zahradě a svažující se k oblázkové pláži, se nachází v oblasti Agios Fokas. Pouhé 2 km od hotelu se nacházejí přírodní horké prameny a město Kos je ve vzdálenosti 8 km. K dopravě do hlavního města je možno využít autobusu, jehož zastávka je nedaleko hotelu. Hotel Sentido Michelangelo doporučujeme všem klientům hledajícím klidnou a příjemně strávenou dovolenou.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy