Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Roda

 

Stručný popis letoviska Roda

Středisko Roda leží na severním pobřeží Korfu. Jje vzdáleno necelé 3 km od letoviska Acharavi a západním směrem pak 6 km od letoviska Sidari. Tato původně rybářská vesnička se rozrostla v často navštěvované turistické středisko.

Roda a pláž

Roda nabízí dlouhou písečnou pláž s pozvolným vstupem do vody. Voda zde bývá klidná a tak díky těmto podmínkám bývají častými návštěvníky této oblasti rodiny s malými dětmi. Je zde možnost pronájmu lehátek se slunečníky, nabídka vodních sportů pak láká odvážnější turisty.

Co ve středisku Roda

Nákupní možnosti v letovisku Roda jsou dostačující – v marketech a obchůdcích kolem hlavní cesty pořídíte vše do potravin po suvenýry ze své dovolené. Podél pláže jsou rozmístěny taverny, restaurace a bary, které nabízejí typická řecká jídla, většina restaurací má v nabídce také vegetariánské pokrmy a pokrmy určené svým složením i velikostí přímo pro děti.

Noční život a zábava

Noční život v Roda se skládá z pobytu v restauracích a tavernách, které nabízejí svým zákazníkům zábavu s živou hudbou, karaoke, ale také klidné romantické posezení při svíčkách. Několik místních klubů a barů nabízí také diskotéky a otevírací dobu do ranních hodin.

Okolí střediska Roda

Okolí nabízí velké možnosti pro milovníky pěších túr – zdejší upravené stezky jsou k tomu přímo určeny, do vzdálenějších míst ostrova Korfu si můžete vyjet vypůjčeným automobilem, motorkou, ale také na koňském hřbetu. Zajímavým může být také výlet na nejvyšší vrchol ostrova – Pantokrator, k tomuto se však nejvíce bude hodit automobil nebo motorka, výhled od kláštera na vrcholu je opravdu impozantní. Hlavní město ostrova Korfu Kerkyra také bývá častým cílem turistů, k dopravě tam lze využít i místní autobusové linky. Pro turisty zde vznikl také závodní okruh motokár. Prostě v letovisku Roda si jistě vybere každý návštěvník to své.

Tipy na hotely, studia a apartmány

Afroditi

Afroditi od 8990,-

Příjemný hotel klasického řeckého rodinného typu, v němž ucítíte klid a pohodu a zároveň to nebudete mít daleko na nákupy do centra letoviska a tradiční rybařské vesničky Roda, kde naleznete množství taveren, restaurací, barů a obchůdků.

Sandras studia

Rodinná rezidence Sandras s pěknou zahradou leží na klidném místě, přímo u menší oblázkové pláže, 600 m od centra Rody, 1,5 km od centra rušného letoviska Acharavi.

Mitsis Roda Beach Resort

Mitsis Roda Beach Resort od 18590,-

Hotel Mitsis Roda Beach Resort se nachází v klidné části na severu ostrova Korfu cca 1 km od rušného střediska Roda s obchůdky, restauracemi, bary a tradičními tavernami. Hlavní město Korfu je vzdáleno cca 36 km, autobusová zastávka cca 500 m. Transfer z letiště cca 90 minut.

Angela Beach

Angela Beach od 13990,-

Přátelský hotel s příjemnou atmosférou se skládá ze dvou budov a je situován přímo u přírodní pláže s hrubým pískem. Vesnička Roda s příjemnými tavernami je od hotelu vzdálena asi 3 km. K dopravě do ní můžete využít hotelovou dopravu, která jezdí ve dnech a hodinách určených hotelem. Hotel Angela Beach doporučujume i rodinám s dětmi a klientům, kteří vyhledávají klidnější dovolenou.

Valentinos

Valentinos

studia pro 2 osoby s možností přistýlky (pouze pro menší dítě) v přízemí • apartmány se dvěma oddělenými ložnicemi pro 4 osoby v patře • dřevěný nábytek • kuchyňský kout se základním vybavením • lednička • sprcha/WC • klimatizace (za poplatek, možná jen v některých pokojích) • balkon.

 


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy