Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Moraitika

 

Stručný popis střediska Moraitika

Turistické středisko Moraitika je propojeno se sousedním letoviskem Messonghi a celá oblast leží na východním pobřeží ostrova Korfu, cca 20 km od hlavního města Kerkyra.  S letoviskem Messongi si je letovisko Moraitika v mnoha věcech podobné, jen v Moraitice je více možností nákupů a noční zábavy ve zdejších barech, tavernách a restauracích. Blízké taverny nabízejí kromě typických řeckým pokrmů také nabídku anglických jídel – pro časté anglické turisty, najdete zde také pizzerii a různé druhy rychlých občerstvení – big foodů. Nákupní možnosti jsou široké – markety nabízí základní potraviny, suvenýry, jsou zde také obchůdky s oblečením, turistické informační centrum, kadeřnictví, směnárna i zdravotní středisko.

Pláž u Moraitiky

Pláž v Moraitice je pokryta pískem s příměsí oblázků, voda má pozvolný vstup do moře, plážový servis, převlékárny a sprchy, také nabídka vodních sportů je zde samozřejmostí.

Moraitika – co tam

Z výletů se nabízí možnost pěší procházky do vedlejšího letoviska Messongi, nebo lze využít služeb půjčovny aut v  a vyrazit do vzdálenějších míst ostrova autem nebo motorkou. V samotném letovisku Moraitika je také několik kostelíků, také zbytky antických staveb, zajímavá může být návštěva původní vesničky Ano Moraitika, ležící nad pobřežním letoviskem, vesnička má úchvatnou atmosféru starých úzkých uliček, výlet můžete spojit  s příjemným posezením v některé z typických řeckých taverniček.

Tipy na hotely, studia a apartmány

Moraitika Inn

Moraitika Inn

Nově rekonstruovaný hotel Moraitika Inn s živou atmosférou, sestávající se z hlavní budovy Poseidon a několika přilehlých budov, je součástí hotelového areálu Messonghi Beach (svou rozlohou i ubytovací kapacitou největší na ostrově) situovaného v klidném prostředí u severního břehu řeky Messonghi, mezi letovisky Moraitika a Messonghi, přibližně 25 km jižně od hlavního města ostrova Kerkyry. Všechny budovy hotelu jsou obklopeny rozsáhlou a pěkně udržovanou zahradou, která se mírně svažuje až k dlouhé písčito - oblázkové pláži s pozvolným vstupem do moře. Díky vyborné poloze a pozvolnému vstupu do moře je hotel Moraitika Inn ideální pro rodiny s dětmi. Autobusová zastávka a stanoviště taxi je u východu z areálu. Nákupní i zábavní možnosti cca 500 m od hotelu.

Green Island

Green Island

Oblíbený dvoupatrový hotel Green Island je situován v klidnějším prostředí nedaleko centra střediska, které je vzdáleno cca 200 m.

Nasos & Daisy

Moderní a pohodlný hotel Nasos & Daisy nabízející vysoký standard služeb a příjemnou atmosféru. Je vzdálen cca 150 m od pláže a asi 200 m od živého centra Moraitiky na ostrově Korfu s množstvím barů, restaurací a obchodů.

Sunmarotel Miramare Beach and Spa

Sunmarotel Miramare Beach and Spa

Sunmarotel Miramare Beach and Spa je velmi příjemný a oblíbený komplex přímo u pláže, cca 400 m od centra letoviska Moraitika na ostrově Korfu.

Three Stars

Three Stars

Hotelový areál Three Stars sestávající z hlavní budovy a několika patrových vilek je vystavěn v pečlivě udržované zahradě přímo u pláže. Centrum střediska je vzdáleno cca 300 m. První obchody a taverny se nacházejí cca 150 metrů od hotelu.

 


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy