Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Moraitika

 

Stručný popis střediska Moraitika

Turistické středisko Moraitika je propojeno se sousedním letoviskem Messonghi a celá oblast leží na východním pobřeží ostrova Korfu, cca 20 km od hlavního města Kerkyra.  S letoviskem Messongi si je letovisko Moraitika v mnoha věcech podobné, jen v Moraitice je více možností nákupů a noční zábavy ve zdejších barech, tavernách a restauracích. Blízké taverny nabízejí kromě typických řeckým pokrmů také nabídku anglických jídel – pro časté anglické turisty, najdete zde také pizzerii a různé druhy rychlých občerstvení – big foodů. Nákupní možnosti jsou široké – markety nabízí základní potraviny, suvenýry, jsou zde také obchůdky s oblečením, turistické informační centrum, kadeřnictví, směnárna i zdravotní středisko.

Pláž u Moraitiky

Pláž v Moraitice je pokryta pískem s příměsí oblázků, voda má pozvolný vstup do moře, plážový servis, převlékárny a sprchy, také nabídka vodních sportů je zde samozřejmostí.

Moraitika – co tam

Z výletů se nabízí možnost pěší procházky do vedlejšího letoviska Messongi, nebo lze využít služeb půjčovny aut v  a vyrazit do vzdálenějších míst ostrova autem nebo motorkou. V samotném letovisku Moraitika je také několik kostelíků, také zbytky antických staveb, zajímavá může být návštěva původní vesničky Ano Moraitika, ležící nad pobřežním letoviskem, vesnička má úchvatnou atmosféru starých úzkých uliček, výlet můžete spojit  s příjemným posezením v některé z typických řeckých taverniček.

Tipy na hotely, studia a apartmány

Albatros

Albatros od 14280,-

Hotel Albatros s příjemnou rodinnou atmosférou se nachází v letovisku Moraitika, které je známé svými tavernami, restauracemi, bary a kluby. Centrum je k dosažení za cca 5 minut chůze. Letovisko Moraitika je od známého střediska Messonghi odděleno řekou, přes kterou se dá přepravit po celý den loďkou (za poplatek cca 1€). Po silnici se dá dojít do Messonghi přes most. Autobusová zastávka je cca 200 od hotelu. Hotel doporučujeme pro méně náročnou klientelu.

Sea Bird

Sea Bird od 11190,-

Tento jednoduchý, přátelský hotel s rodinnou atmosférou leží na Korfu v oblasti Moraitika, nabízející skutečnou řeckou atmosféru. U hotelu Sea Bird je hostům k dispozici bazén, dětský bazén a hřiště, bar a restaurace. Písčito – oblázková pláž je od hotelu vzdálena 100m. Přístup na pláž je přes místní komunikaci. Hotel, který je určen pro méně náročné klienty, doporučujeme všem klientům, kteří hledají krásné koupání.

Delfinia

Delfinia od 11242,-

zrekonstruovaný hotelový komplex Delfinia, který se skládá ze 3 samostatných budov, se nachází v klidném prostředí letoviska Moraitika. Areál je obklopen krásnou exotickou zahradou a olivovým hájem, vedoucím až k vlastní písečné pláži s menšímo oblázky. Centrum letoviska Moraitika s řadou restaurací, taveren, barů a obchodů s potravinami i suvenýry je vzdáleno cca 200m (cca 5 minut pěšky), nejbližší supermarket se nachází cca 100m od hotelu a autobusová zastávka je ve vzdálenosti cca 100m, u vjezdu do hotelu.

Telis

Telis od 10492,-

Hotel Telis se nachází v klidném prostředí přímo v zahradě, avšak jen kousek od centra a pláže (cca 50 m). V centru letoviska Moraitika naleznete restaurace, bary, taverny a diskotéky. Hlavní město Korfu, Kerkyra, je vzdáleno 22 km, pravidelné autobusové spojení, autobusová zastávka nedaleko od hotelu. V blízkosti supermarket (cca 100 m), cca 300 m lékárna, zastávka autobusu cca 250 m (spojení do Kavosu a Kerkyry).

Alkionis AI

Alkionis AI od 14480,-

Hotel Alkionis je situován v živém letovisku na Korfu přímo u pobřežní komunikace. Disponuje vnitřní zahradou, ve které je situován i bazén. Hotel leží asi 300 m od písčité pláže s oblázky a pozvolným vstupem do vody. U pláže se nachází také hotel Albatros, ke kterému hotel Alkionis patří a klienti mohou využívat i jeho služeb. Hosté, kteří mají all inclusive, mají v hotelu Alkionis možnost konzumovat snídaně a večeře včetně nápojů, ostatní stravování se podává v hotelu Albatros. Hotel rozhodně uspokojí nejen všechny, kteří preferují aktivní dovolenou s nočním přímořským životem, ale i rodinám s dětmi.

 


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy