Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Moraitika

 

Stručný popis střediska Moraitika

Turistické středisko Moraitika je propojeno se sousedním letoviskem Messonghi a celá oblast leží na východním pobřeží ostrova Korfu, cca 20 km od hlavního města Kerkyra.  S letoviskem Messongi si je letovisko Moraitika v mnoha věcech podobné, jen v Moraitice je více možností nákupů a noční zábavy ve zdejších barech, tavernách a restauracích. Blízké taverny nabízejí kromě typických řeckým pokrmů také nabídku anglických jídel – pro časté anglické turisty, najdete zde také pizzerii a různé druhy rychlých občerstvení – big foodů. Nákupní možnosti jsou široké – markety nabízí základní potraviny, suvenýry, jsou zde také obchůdky s oblečením, turistické informační centrum, kadeřnictví, směnárna i zdravotní středisko.

Pláž u Moraitiky

Pláž v Moraitice je pokryta pískem s příměsí oblázků, voda má pozvolný vstup do moře, plážový servis, převlékárny a sprchy, také nabídka vodních sportů je zde samozřejmostí.

Moraitika – co tam

Z výletů se nabízí možnost pěší procházky do vedlejšího letoviska Messongi, nebo lze využít služeb půjčovny aut v  a vyrazit do vzdálenějších míst ostrova autem nebo motorkou. V samotném letovisku Moraitika je také několik kostelíků, také zbytky antických staveb, zajímavá může být návštěva původní vesničky Ano Moraitika, ležící nad pobřežním letoviskem, vesnička má úchvatnou atmosféru starých úzkých uliček, výlet můžete spojit  s příjemným posezením v některé z typických řeckých taverniček.

Tipy na hotely, studia a apartmány

 


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy