Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Messonghi

 

Stručný popis střediska Messonghi

Velmi oblíbené letovisko Messonghi je téměř propojeno s vedlejším letoviskem Moraitika. Oblast leží na východním pobřeží Korfu, necelých 20 km jižně od hlavního města Kerkyra. Letoviska Messonghi a Moraitika od sebe odděluje malá říčka a obě jsou velmi navštěvovanými středisky na ostrově Korfu, protože zde lze prožít velmi příjemnou a klidnou dovolenou. Možnosti nákupů jsou dostačující a zábava je nabízena ve zdejších barech a restauracích v dostatečném množství. Noční život je zde průměrný, ale ve vedlejší Moraitice lze najít noční zábavy více.

Pláž u Messonghi

Hlavní pláž ve středisku Messonghi je písčito-oblázková, s pozvolným vstupem do moře, což přivítají rodiny s dětmi, které láká také většinou poklidná hladina. Z pláže je výhled na řecké pobřeží a břehy Albánie. Na pláži jsou převlékárny, sprchy a pro děti jsou připraveny dětské kluby s různými dětskými aktivitami, dětské bazény a hřiště. Samozřejmostí je plážový servis, podél pláže je několik barů s občerstvením, studenými nápoji, lze využít nabídky vodních sportů.

Co dělat v Messonghi?

Blízkost vedlejšího letoviska Moraitika nabízí možnost pěšího výletu, jinak aktivnější turisté mohou využít nabídky půjčovny aut, motorek nebo kol k poznávání vzdálenějších míst krásného zeleného ostrova Korfu.

Tipy na hotely, studia a apartmány

 


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy