Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Messonghi

 

Stručný popis střediska Messonghi

Velmi oblíbené letovisko Messonghi je téměř propojeno s vedlejším letoviskem Moraitika. Oblast leží na východním pobřeží Korfu, necelých 20 km jižně od hlavního města Kerkyra. Letoviska Messonghi a Moraitika od sebe odděluje malá říčka a obě jsou velmi navštěvovanými středisky na ostrově Korfu, protože zde lze prožít velmi příjemnou a klidnou dovolenou. Možnosti nákupů jsou dostačující a zábava je nabízena ve zdejších barech a restauracích v dostatečném množství. Noční život je zde průměrný, ale ve vedlejší Moraitice lze najít noční zábavy více.

Pláž u Messonghi

Hlavní pláž ve středisku Messonghi je písčito-oblázková, s pozvolným vstupem do moře, což přivítají rodiny s dětmi, které láká také většinou poklidná hladina. Z pláže je výhled na řecké pobřeží a břehy Albánie. Na pláži jsou převlékárny, sprchy a pro děti jsou připraveny dětské kluby s různými dětskými aktivitami, dětské bazény a hřiště. Samozřejmostí je plážový servis, podél pláže je několik barů s občerstvením, studenými nápoji, lze využít nabídky vodních sportů.

Co dělat v Messonghi?

Blízkost vedlejšího letoviska Moraitika nabízí možnost pěšího výletu, jinak aktivnější turisté mohou využít nabídky půjčovny aut, motorek nebo kol k poznávání vzdálenějších míst krásného zeleného ostrova Korfu.

Tipy na hotely, studia a apartmány

Lina

Lina

Studia Lina leží cca 200 m od písčito-oblázkové pláže, v klidném místě na okraji městečka Messonghi , cca 200 m od supermarketu, cca 500 m od zastávky autobusu.

Vlasis studia

Vlasis studia

Studia Vlasis leží cca 300 m od oblázkovo-písčité pláže Kotsalika (mezi letovisky Messonghi a Boukari), cca 1,5 km od Messonghi - supermarket, zastávka busu cca 50 m, obklopené zelení a bujnou vegetací.

Gemini

Gemini

známý hotel rodinného typu s příjemnou atmosférou je situován v klidnější části střediska Messonghi. V jeho blízkosti se nachází supermarkety, taverny, obchody se suvenýry, restaurace apod. Od moře je hotel Gemini vzdálen cca 90m.

Apollo Palace Village

Apollo Palace Village od 11202,-

Velice luxusní a příjemný hotelový komplex Apollo Palace Village nacházející se v těsné blízkosti pláže s pozvolným vstupem do moře na ostrově Korfu připomíná spíše malou vesničku, kde najdete hlavně spoustu zábavních možností. Velice příjemný hotel s nádherně upravenou zahradou. Apollo Palace Village hotel je vhodnou volbou i pro náročnou klientelu vyžadující bezchybné služby, je vhodný i pro rodiny s dětmi.

Messonghi Beach

Messonghi Beach od 21490,-

Komplex hotelů a bungalovů Messonghi Beach, postavených přímo u moře a písečné pláže, je svou rozlohou a ubytovací kapacitou největší na ostrově. Areál Messonghi Beach se nachází v klidném prostředí u severního břehu řeky Messonghi, mezi letovisky MoraitikaMessonghi.

 


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy