Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Liapades

 

Stručný popis letoviska Liapades

Příjemné menší letovisko Liapades se nachází na západním pobřeží ostrova Korfu, necelé 3 km od nejkrásnějšího městečka ostrova Korfu Paleokastritsa, cca 20 km od hlavního města Kerkyry. Hlavním lákadlem Liapades je nádherná okolní příroda, liduprázdné pláže v okolí a hlavní oblázková pláž Elli, kde je plný plážový servis – lehátka, slunečníky a také možnost vypůjčení si motorového člunu nebo šlapadla, na kterých se návštěvníci mohou vydat na průzkum pobřeží a pláží, ke kterým se lze dostat pouze po moři.

Pláže a pobřeží u Liapades

Z pláží v okolí Liapades jistě stojí za zmínku Rovinny Beach s pozvolným vstupem do vody a drobnými oblázky a pak Paradissos Beach, kam se návštěvníci dostanou pouze po moři – lodním taxi nebo jako součást lodního výletu kolem pobřeží Paleokastritsy. Zdejší oblast láká také potápěče. Pobřeží je členité, lemované skalami, ve kterých se najdou také přírodní jeskyně.

Tipy na hotely, studia a apartmány

Papolulas studia

Papolulas studia

Resort se studii Papolulas leží na klidném místě ve svahu v krásně udržované zahradě s výhledem na záliv, cca 1 km od centra letoviska Liapades, které doporučujeme pro večerní procházky a cca 500 m od jedné z nejkrásnějších pláži na ostrově Korfu. Nedaleko se nachází obchůdky, několik taveren a barů. Studia jsou umístěná ve dvou budovách. Snack bar u bazénu nabízí nápoje a občerstvení po celý den. Vhodné pro klienty, kteří hledají pro dovolenou klidné místo.

Blue Princess Beach

Blue Princess Beach od 12890,-

Rozsáhlý hotelový komplex Blue Princess Beah se nachází v krásné zátoce u vesničky Liapades, na západním pobřeží ostrova Korfu, jen pár kilometrů od Palekostritsy, která je známá svým stále fungujícím mužským klášterem. Resort se skládá z hlavní budovy s recepcí a mnoha přízemních a patrových budov, amfiteatrálně rozmístěných ve svahu mezi olivovníky a cypřiši. Hotel ve srovnání s jinými destinacemi odpovídá svou kategorií 3*+. Přímo na pláži, která je pod hotelem, si můžete zapůjčit motorové čluny a prozkoumat krásné zátoky a malebné pláže na západním pobřeží. Hotel nabízí velmi klidnou dovolenou s možností výletů po okolí. Pro jeho polohu nedoporučujeme hotel klientům s pohybovými obtížemi.

Kahlua studia

Kahlua studia

Studia Kahlua se nacházejí ve svahu nedaleko oblíbeného hotelu Elly Beach v letovisku Liapades, kde mohou naši klienti využívat hotelových služeb. Dům studií Kahlua je obklopen bohatou zelení a nachází se v klidném prostředí, najdete zde rodinnou a pohodovou atmosféru.

Elly Beach

Elly Beach

Hotelový komplex Elly Beach, skládající se z několika budov, je umístěn ve velké zahradě přímo u písčitooblázkové pláže. Tento hotel patří mezi nejvyhledávanější hotel na ostrově Korfu, a to pro své jedinečné umístění v romantické zátoce v letovisku Liapades, rodinnou atmosféru a vyhlášenou řeckou kuchyni. Hotel Elly Beach doporučujeme rodinám s dětmi.

Liapades Beach

Liapades Beach

Na západním pobřeží nedaleko vesnice Liapádes je úsek krásných přírodních zátok s křišťálově čistým mořem. Mezi zelenými stráněmi se strmě klikatí cesta vedoucí dolů až k pláži. Hotel Liapades Beach je nenásilně zasazen ve svahu mezi borovicemi, cypřiši a olivovníky. Komplex tvoří několik menších budov a bazén v zahradě. Pokoje jsou moderně zařízené a nabízejí dostatečný komfort pro trávení letní dovolené. V zahradě u bazénu je božský klid k relaxaci, takže se konečně dostanete ke své oblíbené knize. Pár metrů od hotelu jen seběhnete z kopečku na pěknou oblázkovou pláž, kde si můžete pronajmout lehátka a slunečník nebo se zabavit některým z vodních sportů. V nedalekém centru letoviska najdete několik taveren, barů i obchodů. Doporučujeme všem, kteří vyhledávají klidnou dovolenou uprostřed krásné přírody.

 


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy