Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Ostrov Korfu

 

Mapa Korfu s vyznačením
středisek

(mapa se otvírá v novém okně)

Mapa Korfu s vyznbačením středisek a pláží

Satelitní mapa
Korfu

Satelitní mapa Korfu

Základní údaje o Korfu

Ostrov Korfu bývá označován za smaragdový ostrov. A opravdu - Korfu patří k nějzelenějším a nejkrásnějším ostrovům nejen v Jonském moři, ale i celém Řecku. Svou rozlohou 592 kilometrů čtverečních je druhým největším jonským ostrovem, je také nejsevernějším ostrovem z velkých Jonských ostrovů /Heptanés/. Od pevninského pobřeží jižní Albánie ho dělí v nejbližším místě poblíž městečka Kassiopi jen 2,5 km.

Jak se na Korfu dostat?

Korfu má vlastní letiště, které se nachází pouhých 5 km jižně od centra hlavního města Kerkyry. Na ostrov Korfu se dostanete také po moři – pravidelné trajektové spojení je mezi Itálií a Peloponésem, místní lodní spojení je s řeckými ostrovy Paxos, Ithaka, Kefalonie a s Othonskými ostrovy Erikoussa a Mathráki.

Jak Korfu vypadá a jak tam je?

Krajina Korfu je rozdílná podle jednotlivých oblastí. Na jihu jsou oblé vrchy střední výšky, směrem k severu se zvedají vápencové hory s nejvyšším vrcholem ostrova Korfu Pantokrator /907 m n.m./. Klima je mírné, velmi příjemné pro dovolenkový pobyt, o počasí na ostrově se dočtete na stránkách o počasí na Korfu.

Kultura a architektura anebo co na Korfu

Celkově  Korfu po staletích cizích nadvlád působí hodně italským nebo středoevropským dojmem, ale i zde se najdou místa a vesničky ve vnitrozemí, které jsou typicky řecké a stále žijí tradičním životem. Hlavním městem Korfu je město Kerkyra, také označováno názvem Korfu, leží na východním pobřeží zhruba ve středu délky ostrova, vyznačuje se dvěmi pevnostmi z benátské doby. Největší přístav Korfu leží na severním okraji města, přímo pod Novou pevností, procházkou centrem města, přes náměstí Esplanade /Spianada/ se po necelém kilometru dostaneme ke Staré pevnosti, která kdysi chránila vjezd do přístavu a města. Přestože je Korfu spíše menším ostrovem, má bohatou historii a spoustu památek, která lze při pobytu na tomto krásném ostrově navštívit. Detailně jsou všechny zajímavosti popsány na stránkách Vše o ostrově Korfu. Samozřejmě, informace jsou tam spolu s mnoha pěknými fotkami, které vám různá města, vesničky, pláže a památky jistě ještě důkladněji přiblíží.

Cestujeme po Korfu

Protože Korfu je opravdu krásný ostrov, byla by škoda jen tak dovolenou proležet na pláži. Určitě doporučujeme zapůjčení auta. Míst, které byste měli navštívit, je opravdu mnoho. Jedna z půjčoven na Korfu má i českou pobočku, pokud byste tedy chtěli znát ceny nebo různé tipy na výlety, zkuste se podívat na půjčovnu aut Top Cars Korfu

Tipy na hotely, studia a apartmány

Níže je pár vybraných tipů, kompletní přehled najdete na stránce Korfu hotely, apartámy a studia

 


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy