Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Kavos

 

Stručný popis letoviska Kavos

Kavos je nejživějším prázdninovým střediskem na jihu ostrova Korfu, leží cca 50 km od hlavního města a jezdí sem hlavně mladé páry a skupiny, kteří si chtějí užít bujaré zábavy.
Zdejší bary a restaurace jsou v provozu do pozdních ranních hodin, je tu nespočet diskotékových klubů a tanečních barů s různým hudebním zaměřením. V tavernách jsou nabízeny řecké speciality, ale díky velmi častým návštěvám anglických turistů, jsou hlavními nabídkami anglické pokrmy.

Pláž u střediska Kavos

Pláž ve středisku Kavos je jedna z nejdelších na Korfu. Pláž je písčitá, s příměsí kamínků a oblázků. Samozřejmostí je plážový servis či sprchy a také nabídka vodních sportů je široká. Dno se do moře svažuje pozvolna, voda je zde mělká, ale pláž není příliš vhodná pro rodiny s dětmi, protože v hlavní sezoně jde o velmi rušné letovisko. Díky svému rovnému terénu je však pláž v Kavosu vhodná a přístupná pro handicapované návštěvníky.

Kavos – výlety a zábava

Středisko Kavos je obklopeno zelení, hlavně olivovými háji, přes moře je vidět pobřeží Albánie a Řecka a blízkost ostrovů Paxos a Antipaxos přímo láká k lodnímu výletu. Další možností je zapůjčení auta k výpravám do vzdálenějších míst Korfu - auto si můžete zajistit již zde v ČR v české pobočce půjčovny aut TopCars Korfu, do hlavního města Kerkyry jezdí pravidelně autobus. Pro sportovní vyžití je zde připraveno i několik autodromů.

Tipy na hotely, studia a apartmány

Sea Garden Club

Sea Garden Club od 20360,-

Rozlehlý hotelový komplex Sea Garden Club se nachází v klidné okrajové části letoviska Kavos, cca 50 km od letiště. Hotel je umístěn v krásné zahradě plné zeleně a květin a je tvořen hlavní budovou s recepcí a restaurací a samostatnými bloky umístěnými po celém resortu. Součástí hotelového areálu je rovněž minimarket. Další obchůdky, bary a taverny cca 1 km v městečku Kavos. Hotel Sea Garden Club leží přímo u písečné pláže .

Seaside

Jednoduchý hotel skládající se ze 3 budov se studii se nachází na klidném místě 15 min chůze od pláže v letovisku Kavos a ve stejné vzdálenosti od centra letoviska s obchody, restauracemi a bary a 49 km od letiště. 5-10 min chůze od hotelu jsou nejbližší obchody a bary.

San Marina

Světlá a vzdušná dvoupatrová budova hotelu San Marina má výbornou polohu - přímo na široké písečné pláži. Vyrostla v srdci střediska Kavos, které je známé jako centrum zábavy a diskoték. Je nejlepší volbou pro ty, kteří vyhledávají během dovolené rušný společenský život. Areál je posazený do zahrady s upraveným trávníkem, stromy a palmami, které jsou tím pravým úkrytem před pálícím sluncem. Hosté San Marina si mohou vybrat, zda stráví dny a večery v plážovém baru, baru u bazénu nebo budou relaxovat na terase či si doslova odskočí za zábavou do blízkého centra letoviska. Milovníkům koupání nabízí pláže v Kavosu různé zábavné i adrenalinové vodní sporty.

Kamini

12 studií, 7 apartmánů

 


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy