Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Kavos

 

Stručný popis letoviska Kavos

Kavos je nejživějším prázdninovým střediskem na jihu ostrova Korfu, leží cca 50 km od hlavního města a jezdí sem hlavně mladé páry a skupiny, kteří si chtějí užít bujaré zábavy.
Zdejší bary a restaurace jsou v provozu do pozdních ranních hodin, je tu nespočet diskotékových klubů a tanečních barů s různým hudebním zaměřením. V tavernách jsou nabízeny řecké speciality, ale díky velmi častým návštěvám anglických turistů, jsou hlavními nabídkami anglické pokrmy.

Pláž u střediska Kavos

Pláž ve středisku Kavos je jedna z nejdelších na Korfu. Pláž je písčitá, s příměsí kamínků a oblázků. Samozřejmostí je plážový servis či sprchy a také nabídka vodních sportů je široká. Dno se do moře svažuje pozvolna, voda je zde mělká, ale pláž není příliš vhodná pro rodiny s dětmi, protože v hlavní sezoně jde o velmi rušné letovisko. Díky svému rovnému terénu je však pláž v Kavosu vhodná a přístupná pro handicapované návštěvníky.

Kavos – výlety a zábava

Středisko Kavos je obklopeno zelení, hlavně olivovými háji, přes moře je vidět pobřeží Albánie a Řecka a blízkost ostrovů Paxos a Antipaxos přímo láká k lodnímu výletu. Další možností je zapůjčení auta k výpravám do vzdálenějších míst Korfu - auto si můžete zajistit již zde v ČR v české pobočce půjčovny aut TopCars Korfu, do hlavního města Kerkyry jezdí pravidelně autobus. Pro sportovní vyžití je zde připraveno i několik autodromů.

Tipy na hotely, studia a apartmány

Kamini

12 studií, 7 apartmánů

Sea Garden Club

Sea Garden Club od 12990,-

Rozlehlý hotelový komplex Sea Garden Club se nachází v klidné okrajové části letoviska Kavos, cca 50 km od letiště. Hotel je umístěn v krásné zahradě plné zeleně a květin a je tvořen hlavní budovou s recepcí a restaurací a samostatnými bloky umístěnými po celém resortu. Součástí hotelového areálu je rovněž minimarket. Další obchůdky, bary a taverny cca 1 km v městečku Kavos. Hotel Sea Garden Club leží přímo u písečné pláže .

Yianetta Complex

Hotel skládající se z 5 budov se studii a apartmány se nachází nedaleko pláže v letovisku Kavos, 15-20 min chůze od jeho centra s obchody, restauracemi a bary a 38 km od letiště. 100 m od hotelu jsou nejbližší bary a taverny. Letovisko Kavos je hlavním městem zábavy, proto klientům, kteří vyhledávají klidnou dovolenou, doporučujeme jiná letoviska.

Morfeas

Morfeas

Jednoduchý hotel Morfeas se nachází v blízkosti pláže v letovisku Kavos, cca 500 m obchodů, barů a restaurací a možností nočního života a 49 km od letiště.

 


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy