Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Gouvia

 

Stručný popis střediska Gouvia

Letovisko Gouvia se nachází na východním pobřeží ostrova Korfu, necelých 10 km od hlavního města Kerkyra. Gouvia leží v modré laguně stejnojmenného zálivu a jde o velmi živé letovisko a přístav, kam připlouvají denně lodě a jachty ze všech koutů světa. V letovisku Gouvia je velký výběr taveren, restaurací a barů, lze ochutnat kromě typické řecké kuchyně také kuchyni italskou nebo čínskou. Díky velké nabídce barů a restaurací, které fungují dlouho do noci, jsou zde možnosti zábavy dostačující. Možnosti ubytování v Gouvii jsou různorodé – od jednoduchých studentských hostelů po luxusní hotely. Nákupní možnosti jsou také velmi široké – hypermarket, supermarkety, obchůdky se suvenýry...

Pláž u Gouvia

Povrch pláže je oblázkový i písečný, samozřejmostí je plážový servis, sprchy a široká  nabídka vodních sportů. Pláž v Gouvia získala ocenění Eu – modrou vlajku za čistotu a kvalitu  mořské vody.

Gouvia a výlety v okolí

Okolí letoviska Gouvia je vhodné pro poznávání,  upozorníme na dlouhou historii letoviska – přímo v městečku se nachází zbytky benátských loděnic /17. stol/, ruiny hradu z doby benátské nadvlády. Do okolí můžete vyrazit autem, pěšky ale také na koni, díky blízkosti hlavního města Kerkyry se nabízí i procházka městem, které dýchá historií (sem vás zaveze také pravidelná autobusová linka přímo z Gouvie)

Tipy na hotely, studia a apartmány

 


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy