Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Gouvia

 

Stručný popis střediska Gouvia

Letovisko Gouvia se nachází na východním pobřeží ostrova Korfu, necelých 10 km od hlavního města Kerkyra. Gouvia leží v modré laguně stejnojmenného zálivu a jde o velmi živé letovisko a přístav, kam připlouvají denně lodě a jachty ze všech koutů světa. V letovisku Gouvia je velký výběr taveren, restaurací a barů, lze ochutnat kromě typické řecké kuchyně také kuchyni italskou nebo čínskou. Díky velké nabídce barů a restaurací, které fungují dlouho do noci, jsou zde možnosti zábavy dostačující. Možnosti ubytování v Gouvii jsou různorodé – od jednoduchých studentských hostelů po luxusní hotely. Nákupní možnosti jsou také velmi široké – hypermarket, supermarkety, obchůdky se suvenýry...

Pláž u Gouvia

Povrch pláže je oblázkový i písečný, samozřejmostí je plážový servis, sprchy a široká  nabídka vodních sportů. Pláž v Gouvia získala ocenění Eu – modrou vlajku za čistotu a kvalitu  mořské vody.

Gouvia a výlety v okolí

Okolí letoviska Gouvia je vhodné pro poznávání,  upozorníme na dlouhou historii letoviska – přímo v městečku se nachází zbytky benátských loděnic /17. stol/, ruiny hradu z doby benátské nadvlády. Do okolí můžete vyrazit autem, pěšky ale také na koni, díky blízkosti hlavního města Kerkyry se nabízí i procházka městem, které dýchá historií (sem vás zaveze také pravidelná autobusová linka přímo z Gouvie)

Tipy na hotely, studia a apartmány

Paradise Hotel

Paradise Hotel od 11790,-

Hotel Paradise se nachází v letovisku Gouvia a má panoramatický výhled na zátoku a hustě zalesněné kopce pokryté olivovníky a cypřišky. Svou polohou nabízí snadný přístup k nedalekým plážím a vesnici Gouvia. Hotel je obklopen udržovanou zahradou plnou květin, která je ideálním místem pro odpočinek.

Louis Corcyra Beach

Louis Corcyra Beach

Gouvia se nachází asi 10 km od hlavního města Korfu u poloostrova Kommeno. V této oblasti jsou převážně luxusní hotely a soukromé vily, což je ideální ke strávení klidné dovolené v krásném prostředí. Najdete zde menší jachetní přístav a centrum s nákupními a zábavními možnostmi. Do vedlejšího rušného střediska Dasia nebo do hlavního města Kerkyra se pohodlně dostanete autem.

Popi Star

Popi Star

Zrekonstruovaný hotel Popis Star stojí na klidném místě a přesto v dosahu pláže i centra. Hotel je součástí areálu Feakion komplex. Od pláže i do centra je vzdálenost cca 250 m, 100 m od autobusové zastávky a nejbližšího supermarketu.

Gouvia hotel od 11490,-

Velice pěkný a útulný rodinný hotel Gouvia se nachází ve stejnojmenném letovisku na východním pobřeží ostrova Korfu cca 8 km od hlavního města Kerkyra. V loňském roce byl kompletně zrekonstruován. Od centra městečka s obchody, tavernami a bary je vzdálen 150 m. Do hlavního města i okolních letovisek je pravidelné autobusové spojení z 50 m vzdálené zastávky.

Ionian Park

Ionian Park od 14590,-

Nejbližší nákupní možnosti, restaurace a bary cca 200 m od hotelu Ionian Park - Letiště Korfu cca 7 km

 


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy