Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Gouvia

 

Stručný popis střediska Gouvia

Letovisko Gouvia se nachází na východním pobřeží ostrova Korfu, necelých 10 km od hlavního města Kerkyra. Gouvia leží v modré laguně stejnojmenného zálivu a jde o velmi živé letovisko a přístav, kam připlouvají denně lodě a jachty ze všech koutů světa. V letovisku Gouvia je velký výběr taveren, restaurací a barů, lze ochutnat kromě typické řecké kuchyně také kuchyni italskou nebo čínskou. Díky velké nabídce barů a restaurací, které fungují dlouho do noci, jsou zde možnosti zábavy dostačující. Možnosti ubytování v Gouvii jsou různorodé – od jednoduchých studentských hostelů po luxusní hotely. Nákupní možnosti jsou také velmi široké – hypermarket, supermarkety, obchůdky se suvenýry...

Pláž u Gouvia

Povrch pláže je oblázkový i písečný, samozřejmostí je plážový servis, sprchy a široká  nabídka vodních sportů. Pláž v Gouvia získala ocenění Eu – modrou vlajku za čistotu a kvalitu  mořské vody.

Gouvia a výlety v okolí

Okolí letoviska Gouvia je vhodné pro poznávání,  upozorníme na dlouhou historii letoviska – přímo v městečku se nachází zbytky benátských loděnic /17. stol/, ruiny hradu z doby benátské nadvlády. Do okolí můžete vyrazit autem, pěšky ale také na koni, díky blízkosti hlavního města Kerkyry se nabízí i procházka městem, které dýchá historií (sem vás zaveze také pravidelná autobusová linka přímo z Gouvie)

Tipy na hotely, studia a apartmány

Louis Corcyra Beach

Louis Corcyra Beach od 26530,-

Gouvia se nachází asi 10 km od hlavního města Korfu u poloostrova Kommeno. V této oblasti jsou převážně luxusní hotely a soukromé vily, což je ideální ke strávení klidné dovolené v krásném prostředí. Najdete zde menší jachetní přístav a centrum s nákupními a zábavními možnostmi. Do vedlejšího rušného střediska Dasia nebo do hlavního města Kerkyra se pohodlně dostanete autem.

Gouvia hotel od 10890,-

Velice pěkný a útulný rodinný hotel Gouvia se nachází ve stejnojmenném letovisku na východním pobřeží ostrova Korfu cca 8 km od hlavního města Kerkyra. V loňském roce byl kompletně zrekonstruován. Od centra městečka s obchody, tavernami a bary je vzdálen 150 m. Do hlavního města i okolních letovisek je pravidelné autobusové spojení z 50 m vzdálené zastávky.

Paradise Hotel

Paradise Hotel

Hotel Paradise se nachází v letovisku Gouvia a má panoramatický výhled na zátoku a hustě zalesněné kopce pokryté olivovníky a cypřišky. Svou polohou nabízí snadný přístup k nedalekým plážím a vesnici Gouvia. Hotel je obklopen udržovanou zahradou plnou květin, která je ideálním místem pro odpočinek.

Popi Star

Popi Star

Zrekonstruovaný hotel Popis Star stojí na klidném místě a přesto v dosahu pláže i centra. Hotel je součástí areálu Feakion komplex. Od pláže i do centra je vzdálenost cca 250 m, 100 m od autobusové zastávky a nejbližšího supermarketu.

Melody

Melody od 8990,-

U hlavní komunikace, cca 500 m od centra letoviska Gouvia, nejbližší obchody a bary cca 40 m od hotelu, cca 7 km od města Korfu, asi 13 km od Pontikonisi; cca 7 km od letiště Korfu; autobusová zastávka před hotelem.

 


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy