Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Glyfada

 

Stručný popis střediska Glyfada

Jedním z nejoblíbenějších letovisek na ostrově Korfu je Glyfada. Středisko leží na západním pobřeží ostrova Korfu, cca 15 km západně od hlavního města Kerkyry. Návštěvníky ve středisku Glyfada láká především krásná dlouhá písečná pláž a krásná okolní příroda. Ubytování v letovisku Glyfada se nabízí v malých rodinných penzionech, ale také v luxusních hotelech. Hotely i studia se často nachází přímo u překrásné pláže.

Pláž Glyfada

Pláž je vhodná pro rodiny s dětmi, má pozvolný vstup do moře, ovšem západní pobřeží Korfu bývá nebezpečné silnými spodním proudy, na které je třeba dávat pozor. Na Glyfadě je klasický komfort – slunečníky s lehátky, toalety, převlékárny, sprchy, vyznavači aktivní dovolené si mohou vybrat z nabídky vodních sportů, adrenalinovou záležitostí jsou skoky do vody z okolních skal.

Co ve středisku Glyfada

Necelých 5 km od Glyfady se nachází golfový klub, lze také prozkoumávat blízké okolí – např. výstup nad letovisko, do vesničky Pelekas, kde se nachází krásná vyhlídka zvaná Císařský trůn. Letovisko Glyfada není centrem velké noční zábavy, ovšem výběr taveren a barů je dostačující.

Tipy na hotely, studia a apartmány

 


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy