Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Glyfada

 

Stručný popis střediska Glyfada

Jedním z nejoblíbenějších letovisek na ostrově Korfu je Glyfada. Středisko leží na západním pobřeží ostrova Korfu, cca 15 km západně od hlavního města Kerkyry. Návštěvníky ve středisku Glyfada láká především krásná dlouhá písečná pláž a krásná okolní příroda. Ubytování v letovisku Glyfada se nabízí v malých rodinných penzionech, ale také v luxusních hotelech. Hotely i studia se často nachází přímo u překrásné pláže.

Pláž Glyfada

Pláž je vhodná pro rodiny s dětmi, má pozvolný vstup do moře, ovšem západní pobřeží Korfu bývá nebezpečné silnými spodním proudy, na které je třeba dávat pozor. Na Glyfadě je klasický komfort – slunečníky s lehátky, toalety, převlékárny, sprchy, vyznavači aktivní dovolené si mohou vybrat z nabídky vodních sportů, adrenalinovou záležitostí jsou skoky do vody z okolních skal.

Co ve středisku Glyfada

Necelých 5 km od Glyfady se nachází golfový klub, lze také prozkoumávat blízké okolí – např. výstup nad letovisko, do vesničky Pelekas, kde se nachází krásná vyhlídka zvaná Císařský trůn. Letovisko Glyfada není centrem velké noční zábavy, ovšem výběr taveren a barů je dostačující.

Tipy na hotely, studia a apartmány

Atlantica Grand Mediterraneo Resort & Spa

Atlantica Grand Mediterraneo Resort & Spa

Luxusní hotel s překrásným panoramatickým výhledem na moře je vhodný pro náročné klienty, kteří rádi tráví klidnou dovolenou v rámci hotelového komplexu a pláže. Hotel svým klientům nabízí relaxaci v romantickém prostředí s krásnými přírodními scenériemi. Nad zálivem Ermones jsou příkré svahy obklopené bujnou zelení, zejména eukalypty, cypřiši a vzrostlými borovicemi.  Architektonicky zajímavě řešený komplex je usazen ve svahu na západním pobřeží Korfu a nachází asi 1,5 km od tradiční řecké vesničky Votos. Skládá se z hlavní budovy a terasovitě umístěných bungalovů. Mezi jednotlivými budovami a pláží se lze pohybovat pěšky nebo malou kabinovou lanovkou. Hotel přijímá hosty nad 16 let. Hlavní město Korfu je vzdáleno 16 km. 

Louis Grand

Louis Grand

Oblíbený hotel Louis Grand je zasazen v atraktivní lokalitě na úpatí zalesněných kopců a přímo u jedné z nejkrásnějších písečných pláží na ostrově Korfu. Poskytuje tak nádherný výhled na Jónské moře a pláž Glyfada. Vesnice Pelekas je odtud vzdálena přibližně 5 km. Za zábavou a nákupy do hlavního města ostrova Korfu, vzdáleného cca 16 km, se dostanete pohodlně hotelovým či místním autobusem. Doporučujeme náročným klientům i rodinám s dětmi.

Grand Hotel Glyfada

Grand Hotel Glyfada od 18690,-

Grand Hotel Glyfada leží v klidné lokalitě Glyfada ve svahu nad rozlehlou písčitou pláží, obklopen zelenými pahorky pohoří Pelekas a udržovanou zahradou. Od hotelu je možnost využít autobusového spojení do hlavního města Korfu, vzdáleného 15 kilometrů (v neděli a o státních svátcích autobusy nejezdí). Díky svému romantickému okolí, v jedné z nejhezčích zátok na Korfu, i službám na vysoké úrovni, je ideálním místem pro trávení klidné dovolené. Není vhodný pro klienty s pohybovými obtížemi. Oficiální kategorie hotelu je 4*, naše hodnocení je 4*+.

 


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy