Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Gialiskari

 

Stručný popis letoviska Gialiskari

Letovisko Gialiskari obklopuje stejnojmenný záliv Gialiskari, který se nachází na západním pobřeží Korfu. Od hlavního města Kerkyry je středisko vzdáleno cca 15 km. Jde o klidné místo, turistický ruch se zde teprve rozvíjí, lze zde tedy prožít velmi poklidnou dovolenou.

Gialiskari a pláž

Pláž letoviska Gialiskari je pokryta pískem, kulisa okolních strmých skal porostlých borovicemi a olivovníky vytváří nádherné panorama, zdejší příroda prostě okouzlí každého návštěvníka.

Tipy na hotely, studia a apartmány

Ambiente Palace

Ambiente Palace

Hotel Ambiente Palace je ukryt v klidném prostředí piniových hájů a kopců s překrásným výhledem na pláž Gialiskari a křišťálově české moře, daleko od rušného a uspěchaného života. Písečná pláž s malými oblázky, křišťálově čistou vodou a pozvolným vstupem do moře se nachází cca 750 m směrem z kopce od hotelu a zdarma Vás tam od 10:30 - 18:00 hodin doveze hotelový autobus (ten jezdí obvykle od 10:30 - 14:00 hodin každých 30 minut, od 14:00 - 17:00 každou hodinu, a poslední jízda je v 17:30 od hotelu a v 18:00 hodin z pláže. Hotel Ambiente Palace je ve vzdálenosti cca 10 km od letiště a cca 15 km od hlavního města ostrova Korfu, kam jezdí pravidelně od pondělí do pátku, vždy jednou denně, hotelový autobus (pokud se sejde minimální počet 8 osob, pondělí středa a čtvrtek obvykle odjíždí od hotelu 10:00 hodin a vrací se v cca 14:30 hodin, v úterý a v pátek obvykle odjíždí od hotelu v 16:30 hodin a vrací se ve 20:30 hodin). Blíže k hotelu Ambiente Palace jsou pak vesnice Sinarades (cca 3 km) a Pelekas (cca 4 km). Z Pelekasu jezdí městská linka autobusu do hlavního města v hlavní sezóně každé dvě hodiny, ze Sinarades jen cca 2x denně. Obě vesničky jsou velmi malebné, doporučujeme jejich návštěvu. Hotel dříve nesl jméno Yaliscari Palace a ješt dříve Golden View. Nejbližší obchůdek mimo hotel je cca 100 m.

 


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy