Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Ermones

 

Stručný popis střediska Ermones

Ermones je malé a velmi klidné středisko na severozápadním pobřeží ostrova Korfu. Dovolená v Ermones je vhodná pro milovníky klidu a relaxu, zrovna tak jako pro milovníky aktivnější zábavy. Ermones lze doporučit pro milovníky potápění a golfu – nedaleko od letoviska se nachází golfové hřiště. V okolí lze navštívit několik krásných písčitých pláží, nebo vypůjčeným autem vyrazit do vzdálenějších oblastí ostrova Korfu.

Pláž u Ermones

Pláž v Ermones  je písčitá, na krajích ji lemují skály malého zálivu. Mořská voda je čistá, na pláži lze využít plážový servis, k dispozici jsou sprchy. Pro příznivce aktivního odpočinku jsou připraveny půjčovny šlapadel, člunů. Přímo u pláže najdete tři taverny, v okolních svazích jsou pak ubytování – hotely, jeden z nich má lanovku, kterou se hoteloví hosté dopravují na pláž.

Tipy na hotely, studia a apartmány

Mediterraneo

Mediterraneo

Luxusní hotelový komplex Mediterraneo, vystavěný na ostrově Korfu panoramaticky ve svahu nad zálivem Ermones, je obklopený zelení, zejména eukalypty, cypřiši a vzrostlými borovicemi. Od centra městečka Ermones je vzdálen cca 300 m. Do 17 km vzdáleného hlavního města je dobré autobusové spojení. Svým klientům nabízí relaxaci v romantickém prostředí s krásnými přírodními scenériemi a perfektní služby na té nejvyšší úrovni. V roce 2008 prošel kompletní rekonstrukcí.

Rocca Bella

Rocca Bella

Hotelový komplex vystavený terasovitě v mírném svahu nad tyrkysovým zálivem Ermones. Hotel je obklopený zelení a nabízí krásný panoramatický výhled na moře a okolní krajinu. Pláž je převážně tvořená malými oblázky, místy písečná. Golfové hřiště se nachází v dosahu 750 metrů od hotelu, hlavní město Korfu je odtud vzdáleno 15 kilometrů, vodní park Aqualand 5 kilometrů.

Ermones Golf Palace

Ermones Golf Palace

Příjemný hotelový komplex Ermones Golf Palace skládající z hlavní budovy a několika bloků s apartmány, jež jsou rozmístěny v mírném kopečku naleznete v hezké zátoce oblasti Ermones blízko písčito – oblázkové pláže s průzračně čistým mořem, celý komplex je obklopen krásnou zelenou přírodou a olivovými háji. Hotel Ermones Golf Palace nabízí možnost ubytování v několika typech pokojů s kuchyňským koutem, díky poloze hotelu nabízí velká část pokojů krásný výhled na moře. Milovníci sportu a zábavy jistě ocení možnost zapůjčení kol, 1 km vzdálené golfové hřiště či aquapark se skluzavkami, tobogány a mnoha dalšími vodními atrakcemi, který se nachází 7 km od hotelu směrem do vnitrozemí. Doporučujeme klientům všech věkových kategorií toužícím po klidné dovolené v hezkém prostředí.

Grand Mediterraneo Resort

Grand Mediterraneo Resort

Luxusní, velmi pěkně zařízený hotel se nachází na západním pobřeží ostrova Korfu přímo v zálivu v oblasti Ermones. Hotel je kaskádovitě vystavěn ve svahu, který se přímo svažuje do moře. V rozlehlé hotelové zahradě naleznete hlavní budovu a bloky s pokoji. K dispozici jsou standardní pokoje, ale i pokoje typu superior či suite, které mají vlastní bazén. V areálu se nabízí i zázemí pro sport a odpočinek, jako jsou například perfektně zařízené lázně. V pěší vzdálenosti od hotelu Grand Mediterraneo Resort se nachází menší vesnice, kde můžete ochutnat řeckou kuchyni v příjemné atmosféře zdejšího venkova. Hotel je na velmi vysoké úrovni a uspokojí i ty nejnáročnější klienty.

Rosa Bella Corfu Suites

Rosa Bella Corfu Suites

Terasovitě postavený hotel Rosa Bella Corfu Suites skládající se z osmi budov se nachází ve svahu v olivovém háji přímo u písčito-oblázkové pláže v letovisku Ermones, 15 km od hlavního města Korfu a 19 km od letiště. 1,5 km od hotelu je golfové hřiště a 5 km od hotelu vodní park Aquapark. Pláž byla oceněna modrou vlajkou za čistotu a pořádek.

 


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy