Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Benitse

 

Stručný popis střediska Benistse

Benitses je malé městečko, které prošlo v poslední době řadou změn. Z původní malé rybářské osady ležící na východním pobřeží ostrova Korfu a vzdálené cca 15 km jižně od hlavního města Kerkyry, se rozrostlo v turistické středisko s velkými možnostmi ubytování - najdete zde vše od studií až po velké luxusní hotely.
V průběhu času se Benitses stalo místem velmi bouřlivého nočního života v místních barech a restauracích, přesto je v současné době vyhledávaným poklidným letoviskem, kde stále najdete spoustu možností zábavy a nákupů.
V Benitses je dostupná lékařská péče, lékárna, informační centrum, klasické markety s širokým sortimentem a obchůdky s možností nákupů suvenýrů a dárků.

Pláž u Benitses

Hlavní pláž v Benitses se táhne podél centra letoviska, jsou zde možnosti pronájmu slunečníků s lehátky i vodních sportů. Povrch pláže tvoří oblázky a menší kamínky, mořská voda je čistá, dno je většinou pozvolné, ovšem v určitých místech se může dosti svažovat. Pláž se pyšní modrou vlajkou EU za služby a čistotu. Za jasného počasí lze vidět pobřeží protější Albánie a části pevninského Řecka.
Další menší pláže pak jsou i ve větší vzdálenosti od centra Benitses, ani v hlavní sezoně zde není příliš plno.

Co dělat v Benitses - výlety po Korfu

Moře v okolí letoviska Benitses je vhodné pro potápění a šnorchlování. Z místního menšího přístavu vyráží čluny, které pořádají různé lodní výlety, například na nedalekou řeckou pevninu nebo do hlavního města Kerkyry. Blízkost hlavního města přímo vybízí k jeho návštěvě, ať už zapůjčeným autem, pravidelnou autobusovou linkou nebo po moři, ovšem i samotné okolí Benitses má návštěvníků co nabídnout kromě odpočinku u moře. Zapůjčení auta na Korfu je velmi jednoduché - v ČR funguje česká pobočka půjčovny aut Top Cars Korfu
Na okraji letoviska se nachází Muzeum mušlí, které stojí za to navštívit – budete překvapeni velikostí a barevností některých exponátů, jsou zde vystaveny také vycpané ryby a další velmi unikátní živočichové.
Jen pár km od Benitses stojí v zeleni ukrytý bělostný zámeček císařovny Sissy Achileion. Jeho prohlídka je velmi zajímavá a spolu s návštěvou místní likérky zde jistě strávíte příjemné odpoledne. Benitses je velmi vhodné místo ke strávení klidné i aktivní dovolené spojené s poznáváním celého smaragdového ostrova Korfu.

Tipy na hotely, studia a apartmány

Primasol Louis Ionian Sun

Primasol Louis Ionian Sun od 15190,-

Moderně zrekonstruovaný hotelový komplex Primasol Louis Ionian Sunv je postaven pod zalesněným svahem velmi blízko oblázkové pláže v oblasti, která se nazývá Benitses. Z celého areálu lze pozorovat překrásné východy a západy slunce. Hotel Primasol Louis Ionian Sun je vzdálený asi 15 km od hlavního města Korfu.

Karina

Karina

Karina hotel se nachází 13 km od města Korfu a jen 10 minut chůze od malebné rybářské vesnice Benitses Hotel je postavený v kopci těsně nad mořem a má privilegium nabízet stejný panoramatický výhled ze všech pokojů.

Corfu Marbella

Corfu Marbella od 26690,-

Příjemný hotelový komplex Corfu Marbella obklopený zelení je situován na Korfu pod horami na vyvýšenině s krásným výhledem. Písčito - oblázková pláž je vzdálena cca 200 m. Na pláži jsou sprchy, snack bar, lehátka a slunečníky pro hotelové hosty zdarma. Corfu Marbella vám poskytne vše, co potřebujete pro romantický pobyt plný relaxačních aktivit.

Belvedere hotel

Belvedere hotel od 13190,-

Částečně zrekonstruovaný hotel (sezóna 2011) s nádherným panoramatickým výhledem na moře a okolí se nachází v klidné oblasti zvané Agios Ioannis Peristeron, na okraji rušnějšího letoviska Benitses. Hotelový areál tvoří hlavní budova a 2 křídla. Centrum letoviska je od hotelu vzdáleno cca 3 km - lze dojít pěšky příjemnou procházkou. Zde najdete taverny, restaurace, bary, obchůdky a další možnosti denní i noční zábavy. Zastávka místní autobusové linky je přímo před hotelem. Jízdenka do Benitses vyjde na cca 1,50€/cesta. Hotel Belvedere doporučujeme pro méně náročnou klientelu.

Lido Corfu Sun

Lido Corfu Sun

Hotel Lido Corfu Sun se nachází v letovisku Bentises, a to pouhých 30 m od moře. Hotel Vám nabízí krásný výhled na Jónské moře. U hotelu Lido Corfu Sun se nachází místní autobusová zastávka. Centrum letoviska je vzdáleno 2 km. Letiště je vzdáleno 12 km od hotelu.

 


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy