Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Benitse

 

Stručný popis střediska Benistse

Benitses je malé městečko, které prošlo v poslední době řadou změn. Z původní malé rybářské osady ležící na východním pobřeží ostrova Korfu a vzdálené cca 15 km jižně od hlavního města Kerkyry, se rozrostlo v turistické středisko s velkými možnostmi ubytování - najdete zde vše od studií až po velké luxusní hotely.
V průběhu času se Benitses stalo místem velmi bouřlivého nočního života v místních barech a restauracích, přesto je v současné době vyhledávaným poklidným letoviskem, kde stále najdete spoustu možností zábavy a nákupů.
V Benitses je dostupná lékařská péče, lékárna, informační centrum, klasické markety s širokým sortimentem a obchůdky s možností nákupů suvenýrů a dárků.

Pláž u Benitses

Hlavní pláž v Benitses se táhne podél centra letoviska, jsou zde možnosti pronájmu slunečníků s lehátky i vodních sportů. Povrch pláže tvoří oblázky a menší kamínky, mořská voda je čistá, dno je většinou pozvolné, ovšem v určitých místech se může dosti svažovat. Pláž se pyšní modrou vlajkou EU za služby a čistotu. Za jasného počasí lze vidět pobřeží protější Albánie a části pevninského Řecka.
Další menší pláže pak jsou i ve větší vzdálenosti od centra Benitses, ani v hlavní sezoně zde není příliš plno.

Co dělat v Benitses - výlety po Korfu

Moře v okolí letoviska Benitses je vhodné pro potápění a šnorchlování. Z místního menšího přístavu vyráží čluny, které pořádají různé lodní výlety, například na nedalekou řeckou pevninu nebo do hlavního města Kerkyry. Blízkost hlavního města přímo vybízí k jeho návštěvě, ať už zapůjčeným autem, pravidelnou autobusovou linkou nebo po moři, ovšem i samotné okolí Benitses má návštěvníků co nabídnout kromě odpočinku u moře. Zapůjčení auta na Korfu je velmi jednoduché - v ČR funguje česká pobočka půjčovny aut Top Cars Korfu
Na okraji letoviska se nachází Muzeum mušlí, které stojí za to navštívit – budete překvapeni velikostí a barevností některých exponátů, jsou zde vystaveny také vycpané ryby a další velmi unikátní živočichové.
Jen pár km od Benitses stojí v zeleni ukrytý bělostný zámeček císařovny Sissy Achileion. Jeho prohlídka je velmi zajímavá a spolu s návštěvou místní likérky zde jistě strávíte příjemné odpoledne. Benitses je velmi vhodné místo ke strávení klidné i aktivní dovolené spojené s poznáváním celého smaragdového ostrova Korfu.

Tipy na hotely, studia a apartmány

 


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy