Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Benitse

 

Stručný popis střediska Benistse

Benitses je malé městečko, které prošlo v poslední době řadou změn. Z původní malé rybářské osady ležící na východním pobřeží ostrova Korfu a vzdálené cca 15 km jižně od hlavního města Kerkyry, se rozrostlo v turistické středisko s velkými možnostmi ubytování - najdete zde vše od studií až po velké luxusní hotely.
V průběhu času se Benitses stalo místem velmi bouřlivého nočního života v místních barech a restauracích, přesto je v současné době vyhledávaným poklidným letoviskem, kde stále najdete spoustu možností zábavy a nákupů.
V Benitses je dostupná lékařská péče, lékárna, informační centrum, klasické markety s širokým sortimentem a obchůdky s možností nákupů suvenýrů a dárků.

Pláž u Benitses

Hlavní pláž v Benitses se táhne podél centra letoviska, jsou zde možnosti pronájmu slunečníků s lehátky i vodních sportů. Povrch pláže tvoří oblázky a menší kamínky, mořská voda je čistá, dno je většinou pozvolné, ovšem v určitých místech se může dosti svažovat. Pláž se pyšní modrou vlajkou EU za služby a čistotu. Za jasného počasí lze vidět pobřeží protější Albánie a části pevninského Řecka.
Další menší pláže pak jsou i ve větší vzdálenosti od centra Benitses, ani v hlavní sezoně zde není příliš plno.

Co dělat v Benitses - výlety po Korfu

Moře v okolí letoviska Benitses je vhodné pro potápění a šnorchlování. Z místního menšího přístavu vyráží čluny, které pořádají různé lodní výlety, například na nedalekou řeckou pevninu nebo do hlavního města Kerkyry. Blízkost hlavního města přímo vybízí k jeho návštěvě, ať už zapůjčeným autem, pravidelnou autobusovou linkou nebo po moři, ovšem i samotné okolí Benitses má návštěvníků co nabídnout kromě odpočinku u moře. Zapůjčení auta na Korfu je velmi jednoduché - v ČR funguje česká pobočka půjčovny aut Top Cars Korfu
Na okraji letoviska se nachází Muzeum mušlí, které stojí za to navštívit – budete překvapeni velikostí a barevností některých exponátů, jsou zde vystaveny také vycpané ryby a další velmi unikátní živočichové.
Jen pár km od Benitses stojí v zeleni ukrytý bělostný zámeček císařovny Sissy Achileion. Jeho prohlídka je velmi zajímavá a spolu s návštěvou místní likérky zde jistě strávíte příjemné odpoledne. Benitses je velmi vhodné místo ke strávení klidné i aktivní dovolené spojené s poznáváním celého smaragdového ostrova Korfu.

Tipy na hotely, studia a apartmány

Bellos Beach

Bellos Beach

60 pokojů

Corfu Marbella

Corfu Marbella

Příjemný hotelový komplex Corfu Marbella obklopený zelení je situován na Korfu pod horami na vyvýšenině s krásným výhledem. Písčito - oblázková pláž je vzdálena cca 200 m. Na pláži jsou sprchy, snack bar, lehátka a slunečníky pro hotelové hosty zdarma. Corfu Marbella vám poskytne vše, co potřebujete pro romantický pobyt plný relaxačních aktivit.

Belvedere hotel

Belvedere hotel

Částečně zrekonstruovaný hotel (sezóna 2011) s nádherným panoramatickým výhledem na moře a okolí se nachází v klidné oblasti zvané Agios Ioannis Peristeron, na okraji rušnějšího letoviska Benitses. Hotelový areál tvoří hlavní budova a 2 křídla. Centrum letoviska je od hotelu vzdáleno cca 3 km - lze dojít pěšky příjemnou procházkou. Zde najdete taverny, restaurace, bary, obchůdky a další možnosti denní i noční zábavy. Zastávka místní autobusové linky je přímo před hotelem. Jízdenka do Benitses vyjde na cca 1,50€/cesta. Hotel Belvedere doporučujeme pro méně náročnou klientelu.

Primasol Louis Ionian Sun

Primasol Louis Ionian Sun

Moderně zrekonstruovaný hotelový komplex Primasol Louis Ionian Sunv je postaven pod zalesněným svahem velmi blízko oblázkové pláže v oblasti, která se nazývá Benitses. Z celého areálu lze pozorovat překrásné východy a západy slunce. Hotel Primasol Louis Ionian Sun je vzdálený asi 15 km od hlavního města Korfu.

Potamaki

Potamaki

Hezký hotel Potamaki s příjemnou atmosférou v centru letoviska Benitses, obklopený zahradou, odděluje od menší pláže jen místní komunikace. V okolí je mnoho taveren, restaurací a obchůdků. Spojení s hlavním městem Korfu, Kerkyrou, vzdáleným 11 kilometrů, zajišťuje pravidelná autobusová doprava.

 


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy