Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Almiros

 

Stručný popis střediska Almiros

Středisko Almiros není samostatné místo, ale spíše součást (okraj) letoviska Acharavi na ostrově Korfu. Almiros leží od centra Acharavi asi 2 km.

Tipy na hotely, studia a apartmány

Maria

Maria

Hotel je umístěn v klidné části letoviska Acharavi na severním pobřeží Korfu, několik minut od obchodního centra. Letovisko Acharavi láká své návštěvníky nejen k procházkám do nové či staré části města, ale také do okolí s úchvatným pohledem na majestátné pohoří Pantokrátor.

Thinalos

Thinalos

na severním pobřeží ostrova Korfu • cca 300 m od centra známého střediska Acharavi • v tiché lokalitě, jen cca 50 m od dlouhé a široké písčito-oblázkové pláže • přibližně 38 km od letiště a hlavního města Kerkyra

Beis Beach hotel

Beis Beach hotel

Hotelový areál Beis Beach se zahradou se nachází na okraji letoviska Acharavi v severní části Korfu, v klidném prostředí, cca 700 m od města, přímo u pláže. Autobusová zastávka cca 350 m od hotelu.

Cyprotel Almyros Hotel

Cyprotel Almyros Hotel

Hotelový areál Cyprotel Almyros, navozující atmosféru tradiční ostrovní vesničky, byl postavený v roce 2005. (Původní název tohoto komplexu byl Almyros Village). Nachází se v klidném prostředí, obklopen upravenými zahradami, v těsné blízkosti mořského pobřeží, v oblasti zvané Almyros Beach. Řecké slovo "Almyros" znamená slaný. Zdejší oblast je známá svou chráněnou přírodní rezervací u poloslaného jezera Antinioti, které je domovem rybám, obojživelníkům, ptákům (96 vzácných druhů). Jezero Antinioti je proslavené z knih od G. M. Durella, který pobýval na ostrově několik let. Letovisko Acharavi, kde jsou též nákupní a zábavní možnosti, je vzdáleno cca 2 km (je možné dojít po pláži nebo po silnici - cca 30 minut chůze), taxi vyjde na cca 6 €/jedna cesta. V tomto letovisku je známá zdejší atrakce - vodní park Hydropolis (celodenní vstupné pro dospělé cca 15€, pro děti 5 až 12 - cca 10€). Během pobytu doporučujeme pronajmout si auto a podnikat výlety do okolí, za návštěvu určitě stojí letovisko Kassiopi - malebná rybářská vesnička (cca 10 minut jízdy), Sidari (cca 15 minut jízdy), zátoka Agios Spyridon (cca 5 minut jízdy), s kostelem St. Ekaterini z 18. století, s pozoruhodnými freskami. Nedaleko této zátoky se nachází most, který vede k jezeru Antinioti, kde je nádherná písčitá pláž Yaliskari Beach, kterou turisté využívají především jako nudistickou. Taxi z hotelu Almyros Beach do Kassiopi vyjde na cca 17 €/jedna cesta. Nejbližší minimarket je od hotelu cca 5 minut chůze. Linkovým autobusem (zelené autobusy) je možné pohodlně cestovat z Acharavi do hlavního města (cca 40 km, cca 1 hodina jízdy, cena cca 3,30€/jedna cesta, taxi vyjde na cca 55€/jedna cesta). Z hotelové střední terasy se naskýtají velmi pěkné romantické výhledy na západ slunce a vrcholky v Albánii nebo na opačné straně pohoří Pantokrator.

Apartmány Helen Village

Apartmány Helen Village

Komplex tří dvoupatrových budov Helen Village je vystavěn v příjemné zahradě uprostřed zeleně ve středisku Almiros, které je vzdáleno cca 2,5 km od Acharavi. Jedná se o velmi klidné místo sestávající zejména ze soukromých rodinných domků a dalších několika studií či apartmánů.  

 


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy