Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Agios Petros

 

Stručný popis střediska Agios Petros

Středisko Agios Petros leží na jihu ostrova Korfu, nedaleko od známého letoviska Kavos, cca 50 km od Kerkyry, hlavního města ostrova a letiště. Oproti Kavosu, který je znám jako velmi živé letovisko se zábavou od rána do rána, je Agios Petros klidnější. V centru letoviska Agios Petros najdete několik taveren a barů, kde se můžete občerstvit, také pár marketů se základními potravinami a nabídkou suvenýrů.

Pláž u Agios Petros

Agios Petros se rozprostírá kolem zdejší pláže se zlatavým pískem. Vstup do vody je pozvolný, vhodný pro děti a méně zkušené plavce. Pláž  je chráněná před větry okolními písečnými dunami a protějšími břehy Albánie a pevninského Řecka.

Tipy na hotely, studia a apartmány

Dora I. -  Aeolus

Dora I. - Aeolus

Vše je shodné s popisem domu Dora I, jen CK řadí toto ubytování řadí jednou do letoviska Kavos a jednou do letoviska Agios Petros.

Captain´s

Captain´s

Přibližně 20-ti minutová procházka odděluje apartmány Captain´s od centra letoviska Kavos. Dvě budovy komplexu odděluje jen vlastní bazén a cesta. Na malou neorganizovanou pláž se hosté jednoho domu dostanou už po 30 m přes zahradu.

Sunrise Parakladi

Sunrise Parakladi

Blízko od písečné pláže s pozvolným vstupem do moře stojí 3 budovy apartmánů Sunrise. Okolí domů dotvářejí stromy a palmy. Pro všechny návštěvníky je k dispozici společný bazén s lehátky a slunečníky (hned vedle Sunrise l) – za malý poplatek. V areálu naleznete i bar s TV, kde si můžete objednat lehké občerstvení nebo nápoj. Dům nabízí ubytování ve studiích pro 2-3 osoby nebo v apartmánech se dvěma oddělenými ložnicemi pro max. 4 osoby. Všechny jsou zařízené dřevěným nábytkem, kuchyňským koutem s ledničkou a základním nádobím, koupelnou/WC, televizorem a balkonem nebo terasou. Klimatizace je možná za příplatek na místě. Poloha domu v letovisku Agios Petros, asi 3 km od centra Kavosu s restauracemi, bary a nočním životem, slibuje dokonalou kombinaci dovolené ve zcela klidném prostředí s možností zábavy v nedalekém centru.

Alexandra

Alexandra

Červený apartmánový dům Alexandra vyrostl nedaleko centra letoviska Kavos, na začátku části letoviska Agios Petros. Menší přízemní budova je ukrytá v uličce mezi jinými budovami a na pláž je to přibližně 30 m. Ve vedlejším domě se nachází i minimarket. Příjemná paní majitelka se o studia, která jsou vybavena kuchyňským koutem se základním nádobím, koupelnou/WC, klimatizací (za příplatek) a balkonem či terasou důkladně stará. Do rušného centra Kavosu s množstvím barů, restaurací a obchodů je to jen pár minut chůze.

Kamini - Aeolus

Kamini - Aeolus

Na ostrově Karpathos, v klidné části Kavosu – v Agios Petros, několik minut procházky do centra, stojí přímo u moře na pěstěném trávníku pastelové domečky s hnědými okenicemi zvané Kamini. Do moře se dostanete po molu, ale voda je na začátku tak mělká, že je úplně bezpečná i pro malé děti a slabší plavce. Odpočívat a slunit se budete přímo na travnaté ploše před apartmány nebo na lehátkách, které jsou k dispozici zdarma. Stín zabezpečují exotické palmy. Dům poskytuje ubytování v jednoduchých, ale útulných 2 lůžkových studiích s možností 1 přistýlky pro dítě a 4-lůžkových apartmánech s oddělenou ložnicí. K jejich vybavení patří kuchyňka se základním nádobím, lednička, koupelna/WC. Všechny pokoje mají balkon nebo terasu. Ze všech dvoulůžkových pokojů se Vám naskytne krásný výhled na moře. Ideální pro všechny, kteří hledají absolutní blízkost moře s odpočinkem uprostřed zahrady.

 


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy