Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Agios Petros

 

Stručný popis střediska Agios Petros

Středisko Agios Petros leží na jihu ostrova Korfu, nedaleko od známého letoviska Kavos, cca 50 km od Kerkyry, hlavního města ostrova a letiště. Oproti Kavosu, který je znám jako velmi živé letovisko se zábavou od rána do rána, je Agios Petros klidnější. V centru letoviska Agios Petros najdete několik taveren a barů, kde se můžete občerstvit, také pár marketů se základními potravinami a nabídkou suvenýrů.

Pláž u Agios Petros

Agios Petros se rozprostírá kolem zdejší pláže se zlatavým pískem. Vstup do vody je pozvolný, vhodný pro děti a méně zkušené plavce. Pláž  je chráněná před větry okolními písečnými dunami a protějšími břehy Albánie a pevninského Řecka.

Tipy na hotely, studia a apartmány

Sunrise Parakladi

Sunrise Parakladi

Blízko od písečné pláže s pozvolným vstupem do moře stojí 3 budovy apartmánů Sunrise. Okolí domů dotvářejí stromy a palmy. Pro všechny návštěvníky je k dispozici společný bazén s lehátky a slunečníky (hned vedle Sunrise l) – za malý poplatek. V areálu naleznete i bar s TV, kde si můžete objednat lehké občerstvení nebo nápoj. Dům nabízí ubytování ve studiích pro 2-3 osoby nebo v apartmánech se dvěma oddělenými ložnicemi pro max. 4 osoby. Všechny jsou zařízené dřevěným nábytkem, kuchyňským koutem s ledničkou a základním nádobím, koupelnou/WC, televizorem a balkonem nebo terasou. Klimatizace je možná za příplatek na místě. Poloha domu v letovisku Agios Petros, asi 3 km od centra Kavosu s restauracemi, bary a nočním životem, slibuje dokonalou kombinaci dovolené ve zcela klidném prostředí s možností zábavy v nedalekém centru.

Kostas

Kostas

Dům Kostas najdete v klidnější části letoviska Kavos – v Agios Petros, do rušného centra vám cesta potrvá přibližně 25 minut pěšky. K domu patří i sladkovodní bazén s lehátky a slunečníky, které můžete využívat zdarma. Písečná pláž se nachází ve vzdálenosti cca 100 m. Pokud zatoužíte po slunění na organizované pláži, u které je možnost občerstvení, projděte se necelých 300 m a tam vás přivítá taverna Sokratis. Dům disponuje 2-lůžkovými studii s terasou v přízemí a 3-lůžkovými studii (všechna mají pevná lůžka) s balkonem v patře. K jejich vybavení patří kuchyňka se základním nádobím a lednička, stejně tak vlastní koupelna/WC. Běžný nákup pořídíte v supermarketu vzdáleném 50 m. V blízkosti domu (asi 100 m) se nachází autobusová zastávka, odkud se můžete vydat na výlet do hlavního města (cca 40 km) nebo do jiných částí ostrova Korfu. Hosté domu si mají možnost doplatit chutné servírované večeře (výběr ze 2 – 3 jídel) v taverně Sokratis.

Dora I. -  Aeolus

Dora I. - Aeolus

Vše je shodné s popisem domu Dora I, jen CK řadí toto ubytování řadí jednou do letoviska Kavos a jednou do letoviska Agios Petros.

Tassos

Tassos

Přibližně 30 m od pláže Agios Petros objevíte apartmánový dům Tassos. Růžovou budovu domu obklopuje několik stromů a keřů. Hostům je k dispozici ubytování ve studiích pro 2 osoby a v apartmánech pro 4 osoby. Všechny studia i apartmány jsou velmi pěkně zařízeny, vybaveny kuchyňským koutem se základním vybavením, koupelnou/WC, klimatizací (za příplatek) a balkonem nebo terasou. Z některých pokojů je výhled na moře, ostatní ho mají do okolí domu. Ubytování je vhodné pro ty, kteří preferují klidnější ubytování v blízkosti pláže. Jelikož je to k apartmánu Sokratis zhruba 200 m, doporučujeme vyzkoušet místní tavernu s vynikající kuchyní a případně si objednat servírované večeře (výběr ze 2-3 jídel).

Alexandra

Alexandra

Červený apartmánový dům Alexandra vyrostl nedaleko centra letoviska Kavos, na začátku části letoviska Agios Petros. Menší přízemní budova je ukrytá v uličce mezi jinými budovami a na pláž je to přibližně 30 m. Ve vedlejším domě se nachází i minimarket. Příjemná paní majitelka se o studia, která jsou vybavena kuchyňským koutem se základním nádobím, koupelnou/WC, klimatizací (za příplatek) a balkonem či terasou důkladně stará. Do rušného centra Kavosu s množstvím barů, restaurací a obchodů je to jen pár minut chůze.

 


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy