Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Agios Petros

 

Stručný popis střediska Agios Petros

Středisko Agios Petros leží na jihu ostrova Korfu, nedaleko od známého letoviska Kavos, cca 50 km od Kerkyry, hlavního města ostrova a letiště. Oproti Kavosu, který je znám jako velmi živé letovisko se zábavou od rána do rána, je Agios Petros klidnější. V centru letoviska Agios Petros najdete několik taveren a barů, kde se můžete občerstvit, také pár marketů se základními potravinami a nabídkou suvenýrů.

Pláž u Agios Petros

Agios Petros se rozprostírá kolem zdejší pláže se zlatavým pískem. Vstup do vody je pozvolný, vhodný pro děti a méně zkušené plavce. Pláž  je chráněná před větry okolními písečnými dunami a protějšími břehy Albánie a pevninského Řecka.

Tipy na hotely, studia a apartmány

Dora I. -  Aeolus

Dora I. - Aeolus

Vše je shodné s popisem domu Dora I, jen CK řadí toto ubytování řadí jednou do letoviska Kavos a jednou do letoviska Agios Petros.

Sunrise Parakladi

Sunrise Parakladi

Blízko od písečné pláže s pozvolným vstupem do moře stojí 3 budovy apartmánů Sunrise. Okolí domů dotvářejí stromy a palmy. Pro všechny návštěvníky je k dispozici společný bazén s lehátky a slunečníky (hned vedle Sunrise l) – za malý poplatek. V areálu naleznete i bar s TV, kde si můžete objednat lehké občerstvení nebo nápoj. Dům nabízí ubytování ve studiích pro 2-3 osoby nebo v apartmánech se dvěma oddělenými ložnicemi pro max. 4 osoby. Všechny jsou zařízené dřevěným nábytkem, kuchyňským koutem s ledničkou a základním nádobím, koupelnou/WC, televizorem a balkonem nebo terasou. Klimatizace je možná za příplatek na místě. Poloha domu v letovisku Agios Petros, asi 3 km od centra Kavosu s restauracemi, bary a nočním životem, slibuje dokonalou kombinaci dovolené ve zcela klidném prostředí s možností zábavy v nedalekém centru.

Tassos

Tassos

Přibližně 30 m od pláže Agios Petros objevíte apartmánový dům Tassos. Růžovou budovu domu obklopuje několik stromů a keřů. Hostům je k dispozici ubytování ve studiích pro 2 osoby a v apartmánech pro 4 osoby. Všechny studia i apartmány jsou velmi pěkně zařízeny, vybaveny kuchyňským koutem se základním vybavením, koupelnou/WC, klimatizací (za příplatek) a balkonem nebo terasou. Z některých pokojů je výhled na moře, ostatní ho mají do okolí domu. Ubytování je vhodné pro ty, kteří preferují klidnější ubytování v blízkosti pláže. Jelikož je to k apartmánu Sokratis zhruba 200 m, doporučujeme vyzkoušet místní tavernu s vynikající kuchyní a případně si objednat servírované večeře (výběr ze 2-3 jídel).

Kamini - Aeolus

Kamini - Aeolus

Na ostrově Karpathos, v klidné části Kavosu – v Agios Petros, několik minut procházky do centra, stojí přímo u moře na pěstěném trávníku pastelové domečky s hnědými okenicemi zvané Kamini. Do moře se dostanete po molu, ale voda je na začátku tak mělká, že je úplně bezpečná i pro malé děti a slabší plavce. Odpočívat a slunit se budete přímo na travnaté ploše před apartmány nebo na lehátkách, které jsou k dispozici zdarma. Stín zabezpečují exotické palmy. Dům poskytuje ubytování v jednoduchých, ale útulných 2 lůžkových studiích s možností 1 přistýlky pro dítě a 4-lůžkových apartmánech s oddělenou ložnicí. K jejich vybavení patří kuchyňka se základním nádobím, lednička, koupelna/WC. Všechny pokoje mají balkon nebo terasu. Ze všech dvoulůžkových pokojů se Vám naskytne krásný výhled na moře. Ideální pro všechny, kteří hledají absolutní blízkost moře s odpočinkem uprostřed zahrady.

Sokratis I a II

Sokratis I a II

Dva růžové domy Sokratis stojí vedle sebe přímo na dlouhé písečné pláži v Agios Petros.

 


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy