Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Arkassa

 

Stručný popis letoviska Arkassa

Městečko Arkassa leží v jihozápadní části ostrova Karpathos. Původní název vesničky Arkassa byl Arkesia,  od místního kostelíku je krásný výhled na okolní kopce a v nich roztroušené další malé kapličky. Zdejší kostelík Ag. Sofia má krásné pozůstatky mozaiky a ranně křesťanské baziliky, interiér kostelíku je také zajímavý.  V blízkosti Arkassy se nachází kopec Paleokastro s pozůstatku starého hradu.

Pláž o letoviska Arkassa

Pláž Ag. Nikolaos se nachází jen malý kousek od městečka. Pláž je písčitá, malebně zasazená do okolních hor,  v sezoně však bývá dosti přeplněná turisty.

Tipy na hotely, apartmány a studia

Royal Beach aparthotel

Royal Beach aparthotel


Čtyřhvězdičkový aparthotel se skládá z pěti samostatných dvoupatrových budov, leží v blízkosti oblázkovo-písečné pláže Nicholas Beach. Nedaleko se nachází restaurace, minimarket, zastávka autobusu (200 m). Centrum letoviska Arkassa je vzdáleno cca 1 km, hlavní město Pigadia 16 km. Doporučujeme klientům, kteří vyhledávají klidné, romantické prostředí.

Montemar

Montemar od 8990,-

Pouhých 150 m od vyhlášené písečné pláže Ag. Nikolaos v městečku Arkassa stojí dva velmi příjemné apartmánové domy Montemar. Původní okrová budova s útulnou recepcí je obklopena pečlivě udržovanou zahradou a nachází se v ní rustikální apartmány pro 2-4 osoby. Vedle ní byla v roce 2009 dostavěna nová budova s bleděmodrou fasádou, v níž jsou v 1. a 2. patře apartmány pro 3 osoby a ve sníženém přízemí jsou 2 studia, která mají příjemné posezení na terase před vchodem. Nejbližší minimarket je vzdálen 60 m, taverna cca 150 m a na pláži je plážový bufet. Ve vzdálenosti necelých 500 m jsou další stravovací a nákupní možnosti a samo centrum Arkassy je vzdálené cca 1 km.

Royal Mare

Royal Mare

u písčité pláže; moderní menší hotelový komplex u písčité pláže (cca 80 m), v klidné části ostrova - do vesničky Arkassa s tavernami, obchůdky, autobusová zastávka cca 10 min. chůze; od letiště cca 16 km, do hlavního města cca 22 km.

Popi studia

Popi studia od 11990,-

Příjemná studia Popi skládající se ze 3 budov se nachází v letovisku Arkassa, v kouzelném prostředí se zahradou a bazénem, ve vzdálenosti 350 m od pláže. Nedaleko studií Popi najdete restaurace, obchůdky, tradiční kavárny a taverny. Hlavní město Pigadia je vzdáleno 17 km. Centrum letoviska Arkassa nabízí spoustu možností stravování v restauracích a místních tavernách.

Athena Palace Aparthotel

Athena Palace Aparthotel

Kvalitní aparthotel Athena Palace leží cca 150 m od dvou menších přírodních neorganizovaných pláží a 200 m od organizované pláže Saint Nikolas. Vesnice Arkassa a Finiki jsou vzdálené cca 2 km od domu. Nedaleko se nachází starověká akropole a procházkou dojdete ke klášteru Agia Sofia. Hlavní město Pigadia je od aparthotelu Athena Palace vzdáleno cca 17 km (autobusová zastávka 5 minut chůzí od domu). Kvalitní a komfortní ubytování uspokojí i náročnějšího klienta.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy