Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Aphiartis

 

Stručný popis letoviska Aphiartis

Letovisko Aphiartis leží v zálivu na jihu ostrova, asi 20 km od Pigadie, hlavního města ostrova Karpathos. Díky větrům Meltemi a několika km dlouhé písčité pláže je Aphiartis považován doslova za ráj pro surfaře, kteří toto místo v hojné míře také navštěvují. Fungují zde půjčovny surfařského „nádobíčka“, také úschovny, ti kteří se surfováním teprve začínají využívají tzv. Slepičí zátoku, kde se díky mělčí vodě seznámí se základy.  

Pro koho je středisko Aphiartis vhodné?

Letovisko Aphiartis je spíše klidnější povahy, k ubytování slouží menší hotýlky a velká nabídka je i v ubytování v soukromí. Několik zdejších taveren zajistí návštěvníkům vše i v oblasti stravování a občerstvení..

Tipy na hotely, apartmány a studia

Irini

Irini

Kompletně zrenovovaný menší hotelový komplex Irini se nachází v krásné zahradě v letovisku Aphiartis (Afiartis), v blízkosti pláže a hlavně windsurfingového centra/školy MISTRAL, zároveň velmi krátký transfer z letiště (cca 5–10 min.)

Poseidon Beach

Poseidon Beach

Rodinný hotel Poseidon Beach se nachází na odlehlé pláži Damatria v klidné části letoviska Afiartis. Hlavní město Pigadia je vzdáleno 15 minut jízdy autem. Hotel leží ve svahu nad krásnou 200 m dlouhou písečnou pláží s křišťálově čistou vodou. Poloha je ideální pro všechny, kteří hledají odpočinek a dobrý výchozí bod k cestám po ostrově, a také pro milovníky windsurfingu (hotel spolupracuje se školami windsurfingu na pláži). Hotel Poseidon Beach doporučujeme nenáročným klientům, kteří upřednostní klidné a tradiční řecké prostředí.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy