Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Plati Gialos

 

Stručný popis letoviska Plati Gialos

Plati Gialos je živé letovisko, které se díky své pláži stalo z původní rybářské vesničky častým turistickým cílem i pobytovým místem návštěvníků ostrova Kalymnos. Nachází se na jižním pobřeží a pro turistům nabízí kvalitní zázemí s mnoha ubytovacími i stravovacími možnostmi.

Pláž u Platis Gialos

Jedním z velkých lákadel Platis Gialos je nádherná pláž s jemným tmavým pískem a křišťálově čistou vodou. Při návštěvě Kalymnosu tuto pláž určitě nevynechejte. Pokud si nebudete půjčovat auto nebo skútr, nevadí - do letoviska Platis Gialos jezdí pravidelné autobusové linky. Přímo u krásné pláže Plati Gialos jsou bary a obchůdky, které nabízejí turistům vše, po čem na své dovolené zatouží.

Okolí Platis Gialos

Okolí letoviska je vemi hezké - je zde mnoho zeleně a typickou ostrovní scenérii doplňují skalní masivy v pozadí. Pokud Vám nebude Massouri stačit, můžete se vydat na procházku kolem pobřeží nebo lodí na plavbu kolem Kalymnosu. Po cestě budete mít možnost také okolní kouzelné pláže.

A pokud by Vám nestačila zábava, tam můžete zkusit i další blízká letoviska - stačí několik minut a můžete obdivovat třeba pláže a romantiku letoviska Kantouni. Do svých výletů můžete zahrnout také nedalekou vesničku Panormos, nebo se můžete jen tak se vydat do divoké přírody. Po návratu do Plati Gialos Vás jistě uchvátí nádherný západ slunce.

Tipy na hotely, apartmány a studia

Muselis apt/std

Muselis apt/std

25 studií a apartmánů

Mary Popi

Mary Popi

V klidné vesničce Platis Yialos, asi 150 m od tmavé oblázkové pláže, stojí dvoupatrový apartmánový dům Mary Popi. V jeho areálu najdete malý bazén s mořskou vodou, s lehátky a slunečníky v jeho okolí. Přátelští majitelé žijí přímo v apartmánovém domě a svým hostům nabízejí i občerstvení ve snack baru u bazénu. Autobusová zastávka, odkud je spojení s městem Pothia (2 - 4 x denně), se nachází v blízkosti domu. K většímu supermarketu se dostanete cestou cca po 1 km.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy