Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Kantouni

 

Stručný popis letoviska Kantouni

K nejoblíbenějším letoviskům ostrova Kalymnos patří právě vesnička Kantouni, která se nachází jen pár km od hlavního města Pothia na jihozápadním pobřeží. Nad letoviskem Kantouni se tyčí klášter Agios Stavros, který je v noci nasvícený a vytváří působivou scenérii.

Co v Kantouni?

V Kantouni panuje  klidná atmosféra, zájemci o živější středisko mohou autobusy zajet do nedalekého, 5 km vzdáleného hlavního  města ostrova Kalymnos - Pothia, kde najdou množství nočních podniků, barů a diskoték větší, případn autobusovou linkou do vedlejšího rušnějšího letoviska Massouri. Pláže v Kantouni jsou písečné a jistě si zde dostatečně vychutnáte odpočinek a relaxaci u moře. V obchůdcích zakoupíte běžné potraviny, nápoje a suvenýry, v tavernách si pochutnáte na řeckých specialitách.

Další variantou pro cestování po ostrově je samozřejmě třeba zapůjčení auta či skútru.

Tipy na hotely, apartmány a studia

Kantouni Beach

Kantouni Beach

Velmi hezký komplex Kantouni Beach je z modrobílých vilek obklopených vzrostlou subtropickou zahradou, ve které se střídají tmavě zelené palmy s krásnými barevnými oleandry. Studia a apartmány jsou přímo na písečné pláži, která je vhodná pro surfování. 

Kalydna Island

Kalydna Island od 15317,-

Na suchém a skalnatém Kalymnosu leží hotel s hlavní budovou a přilehlými bungalovy, vystavěnými v egejském stylu, obklopený zahradou plnou oleandrů. Široké písečné pláže u Kantouni a Linária jsou od hotelu vzdálené cca 300 m. Naproti hotelu se nachází místními starousedlíky nazývané "obchodní centrum", kde najdete množství obchůdků. V blízkosti můžete též navštívit některou z taveren, restaurací či barů a ochutnat místní řecké speciality. Vzdálenost od letiště 5km.

Sevi

Sevi

4 studia a 1 apartmán

Andromeda studia

Andromeda studia

Předností, ale i určitou nevýhodou okouzlujícího tradičního řeckého ostrova Kalymnos je to, že je poměrně hornatý, což oceňuje mnoho našich klientů lezců a turistů. Letovisko Kantouni však bylo zbudováno snad na jediném rovinatém místě Kalymnosu, podél dlouhé písečné pláže, čímž umožňuje užívat si krás tohoto ostrova i lidem se ztíženou pohyblivostí nebo rodinám s malými dětmi. Sama pláž je lemovaná útesy, na jednom z nich se nachází malý klášter sv. Kříže, kde údajně sv. Jan sepsal část apokalypsy. Jen cca 50 m od pláže na samém začátku Kantouni se nachází v malé zahradě dvě typické modrobílé budovy studií Andromeda. V okolí naleznete obchůdky i restaurace, do centra letoviska se dostanete procházkou po pláži nebo uličkami po cca 300 m. Nedaleko je autobusová zastávka odkud se můžete svézt do hl. města Pothia vzdáleného 5 km nebo do oblíbeného letoviska Massouri.

Kantuni Beach

Kantuni Beach od 12571,-


Přímo na písečné pláži na začátku letoviska Kantouni byl postaven hotel Kantouni Beach. Jeho areál se skládá z tradičně modrobilé budovy, zahrady, sluneční terasy s bazénem a barem. Hotel nedávno prošel menší rekonstrukcí. Studia a apartmány jsou účelně zařizené a z balkonů se otevírá krásný výhled na moře. 24-hodinová recepce, bazén a snack bar jsou zde proto, aby vám na dovolené nic nescházelo. Pocit soukromí se zde potkává s přátelskou rodinnou atmosférou. Podél pláže s výhledem na ostrůvek Ag. Kiriaki se krátkou procházkou dostanete do centra, kde na vás čekají vyhlášené taverny a bary. Doporučujeme pro páry i rodiny s dětmi.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy