Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Ostrov Ithaka

 

Stručný popis ostrova Ithaka

Ostrov Ithaka patří do skupiny Ionských ostrovů. I když se rozlohou 96 km2 řadí k spíše malým ostrovům, pobyt zde může být hodně zajímavý. Na délku má Ithaka pouhých 30 km, je tedy ideální k detailnímu poznávání, ať už pěšky, na kole, nebo busem. Od ostrova Kefalonia je vzdálen pouhé 4km a protože Ithaka nemá vlastní letiště, většina návštěvníků sem dorazí právě z Kefalonie lodním trajektem. Lodní spojení má ostrov také s ostrovy Lefkada, Korfu a s přístavem Patras na řecké pevnině.

Příroda Ithaky

Ithaka nepatří k rušným a navštěvovaným řeckým destinacím a tak si zachovává svůj přirozený charakter - příroda je hodně zelená, plná borovných lesů, vinic, oliv a cypřišů (detaily o klima viz stránka Ithaka - počasí). Více o tomto ostrově, historii nebo možných výletech za krásami a plážemi Ithaky se dozvíte na stránkách Ithaka v detailech.

Co na Ithace?

Nejvyšší hora je Néritos /808 m n. m./ a nachází se na severu ostrova. Známější je však hora Aieros, na jejímž vrcholku stojí klášter Panagia Katharon /556 m n. m./, kde se každoročně 8. září konají tradiční slavnosti.

Ithaka je všeobecně ztotožňována s královstvím Odyssea a i dnes na ostrově objevíte místa spjatá s příběhy o tomto antickém hrdinovi. Během doložené historie prošla Ithaka různými zvraty, bohužel, podobně jako na sousední Kefalonii, i na ostrově Ithaka byly historické stavby a památky téměř beze zbytku zničeny několika zemětřeseními, poslední bylo v r. 1953.

Ostrov Ithaka tedy nemůže nabídnout památky ši archeologii, avšak může nabídnout klid a relaxaci a to právě proto, že není příliš masově navštěvován. Zdejší pláže jsou málokdy přeplněné, moře se pyšní krásnou barvou a čistotou a okolní krajina je plná zeleně a skalisek. Najdete zde samozřejmě i nádherné odlehlé pláže s divokou přírodou nebo dokonce pláž s potopeným antickým městem a malým archeologickým nalezištěm. Také na Ithace, jako na spoustě jiných řeckých ostrovů, jsou pláže oceněny modrou vlajkou EU za čistotu.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) na ostrově Ithaka

Níže je pár vybraných tipů, kompletní přehled najdete na stránce Ithaka hotely, apartámy a studia

Omirikon hotel

Omirikon hotel

Menší rodinný hotel Omirikon v tradičním stylu, který nabízí pokoje s výhledem na moře a přístav Vathi, se nachází u přístavu na okraji letoviska. Centrum letoviska je vzdálené pouhých 200 m, zde najdete nejbližší restaurace a obchůdky. Pláž je vzdálená 2 km, přístav Piso Aetos je vzdálen 7 km od Vathi. Hotel Omirikon nabízí tradiční Ithácké snídaně. Doporučujeme milovníkům řecké kuchyně a klidnějšího prostředí.

Dina's apartmánový dům

Dina's apartmánový dům

Apartmánový dům Dina’s nabízí ubytování v moderně zařízených, prostorných apartmánech s rozkládací přistýlkou, kuchyňským koutem a obývacím pokojem a ložnicí.

Captain Giannis

Captain Giannis od 15792,-

V Captain Giannis budete bydlet přímo v srdci Odysseova ostrova, v přístavním městečku Vathi a hlavním centru ostrova. Nejbližší vstup do moře je jen 20 m od hotelu, kde je malinká oblázková pláž na konci nábřeží a další krásné pláže Ithaky najdete ve vzdálenosti od 400 m. K obchodům, tavernám a kavárnám to je podél nábřeží také asi 400 m. Není tu nouze o taverny s výborně připraveným jídlem a s hezkým posezením přímo u nábřeží. Transfer taxi z přístavu v Piso Aetos trvá asi 25 min.

Albatros

Albatros od 12790,-

Penzion ALBATROS leží 250 m od nábřeží na místě s užasným výhledem na moře a celé letovisko Vathi. Studia Albatros pro 2–3 osoby jsou vybavena kuchyňským koutem, soc. zařízením, TV, klimatizací v ceně zájezdu, wi-fi připojením zdarma, trezorem a balkónem/terasou. Téměř z celého ubytování je výhled na moře.

Panorama apartmánový dům

Panorama apartmánový dům

Apartmánový dům Panorama se nachází na samém okraji letoviska Vathi na vyvýšeném místě obklopeném přírodou. Všechny apartmány Panorama mají terasu a nachází se v přízemí. Přístav Piso Aetos je vzdálen 8 km, centrum letoviska s nejbližšími obchody a restauracemi asi 1 km.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy