Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Ostrov Ithaka

 

Stručný popis ostrova Ithaka

Ostrov Ithaka patří do skupiny Ionských ostrovů. I když se rozlohou 96 km2 řadí k spíše malým ostrovům, pobyt zde může být hodně zajímavý. Na délku má Ithaka pouhých 30 km, je tedy ideální k detailnímu poznávání, ať už pěšky, na kole, nebo busem. Od ostrova Kefalonia je vzdálen pouhé 4km a protože Ithaka nemá vlastní letiště, většina návštěvníků sem dorazí právě z Kefalonie lodním trajektem. Lodní spojení má ostrov také s ostrovy Lefkada, Korfu a s přístavem Patras na řecké pevnině.

Příroda Ithaky

Ithaka nepatří k rušným a navštěvovaným řeckým destinacím a tak si zachovává svůj přirozený charakter - příroda je hodně zelená, plná borovných lesů, vinic, oliv a cypřišů (detaily o klima viz stránka Ithaka - počasí). Více o tomto ostrově, historii nebo možných výletech za krásami a plážemi Ithaky se dozvíte na stránkách Ithaka v detailech.

Co na Ithace?

Nejvyšší hora je Néritos /808 m n. m./ a nachází se na severu ostrova. Známější je však hora Aieros, na jejímž vrcholku stojí klášter Panagia Katharon /556 m n. m./, kde se každoročně 8. září konají tradiční slavnosti.

Ithaka je všeobecně ztotožňována s královstvím Odyssea a i dnes na ostrově objevíte místa spjatá s příběhy o tomto antickém hrdinovi. Během doložené historie prošla Ithaka různými zvraty, bohužel, podobně jako na sousední Kefalonii, i na ostrově Ithaka byly historické stavby a památky téměř beze zbytku zničeny několika zemětřeseními, poslední bylo v r. 1953.

Ostrov Ithaka tedy nemůže nabídnout památky ši archeologii, avšak může nabídnout klid a relaxaci a to právě proto, že není příliš masově navštěvován. Zdejší pláže jsou málokdy přeplněné, moře se pyšní krásnou barvou a čistotou a okolní krajina je plná zeleně a skalisek. Najdete zde samozřejmě i nádherné odlehlé pláže s divokou přírodou nebo dokonce pláž s potopeným antickým městem a malým archeologickým nalezištěm. Také na Ithace, jako na spoustě jiných řeckých ostrovů, jsou pláže oceněny modrou vlajkou EU za čistotu.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) na ostrově Ithaka

Níže je pár vybraných tipů, kompletní přehled najdete na stránce Ithaka hotely, apartámy a studia

Omirikon hotel

Omirikon hotel

Menší rodinný hotel Omirikon v tradičním stylu, který nabízí pokoje s výhledem na moře a přístav Vathi, se nachází u přístavu na okraji letoviska. Centrum letoviska je vzdálené pouhých 200 m, zde najdete nejbližší restaurace a obchůdky. Pláž je vzdálená 2 km, přístav Piso Aetos je vzdálen 7 km od Vathi. Hotel Omirikon nabízí tradiční Ithácké snídaně. Doporučujeme milovníkům řecké kuchyně a klidnějšího prostředí.

Albatros

Albatros

Penzion ALBATROS leží 250 m od nábřeží na místě s užasným výhledem na moře a celé letovisko Vathi. Studia Albatros pro 2–3 osoby jsou vybavena kuchyňským koutem, soc. zařízením, TV, klimatizací v ceně zájezdu, wi-fi připojením zdarma, trezorem a balkónem/terasou. Téměř z celého ubytování je výhled na moře.

Dina's apartmánový dům

Dina's apartmánový dům

Apartmánový dům Dina’s nabízí ubytování v moderně zařízených, prostorných apartmánech s rozkládací přistýlkou, kuchyňským koutem a obývacím pokojem a ložnicí.

Panorama apartmánový dům

Panorama apartmánový dům

Apartmánový dům Panorama se nachází na samém okraji letoviska Vathi na vyvýšeném místě obklopeném přírodou. Všechny apartmány Panorama mají terasu a nachází se v přízemí. Přístav Piso Aetos je vzdálen 8 km, centrum letoviska s nejbližšími obchody a restauracemi asi 1 km.

Forkis apartmánový dům

Forkis apartmánový dům

Renovovaný apartmánový dům Forkis leží na vyvýšeném místě na samém okraji letoviska Vathi, nabízí krásný panoramatický výhled na malebnou zátoku Dexa a přístav Forkynos. Oblázková pláž je vzdálená 300 m, najdete zde lehátka, snack bar a vše, co potřebujete k příjemnému pobytu na pláži. Centrum letoviska je vzdálené 1,5 km, přístav Piso Aetos 7 km. Doporučujeme všem klientům, kteří vyhledávají dovolenou na krásném a klidném místě.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy