Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Ios - Chora

 

Stručný popis letoviska Ios - Chora

Ios - Chora je hlavní město ostrova Ios. Letovisko leží na západním pobřeží a podle našich měřítek je to spíše větší vesnice. Ale za to nádherná - Ios Chora se může pochlubit  tou správnou řeckou atmosférou, která vás uchvátí při procházení křivolakých uliček a spousty schodišť mezi bílými domky. Uličky Iosu jsou velmi úzké. Tak úzké, že tu neprojedou žádná auta, což znásobuje příjemný pocit klidu a pohody. Ubytování ve městě Ios je také různé – od skromnějšího v kempu nebo bungalovu, po hotely s bazény.

Co tam?

Velký výběr taveren, barů, také marketů s možnostmi nákupů potravin a suvenýrů, najdete zde také obchůdky s módním zbožím a šperky – stačí si jen vybrat. Z vrcholku Panagia Gremiotissa je nádherný výhled na celou okolní přímořskou oblast, spatříte typické větrné mlýny na kraji města, kousek od nich přírodní amfiteátr a večer vás jistě okouzlí nezapomenutelný západ Slunce.

Pláže u střediska Ios

V okolí města Ios je několik druhů pláží, každý návštěvník si může vybrat – zda tzv. party destinaci např. Mylopotas, nebo klidnější Koumbara, kde si na své přijdou příznivci windsurfingu.

Tipy na hotely, studia a apartmány


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy