Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Ios - Chora

 

Stručný popis letoviska Ios - Chora

Ios - Chora je hlavní město ostrova Ios. Letovisko leží na západním pobřeží a podle našich měřítek je to spíše větší vesnice. Ale za to nádherná - Ios Chora se může pochlubit  tou správnou řeckou atmosférou, která vás uchvátí při procházení křivolakých uliček a spousty schodišť mezi bílými domky. Uličky Iosu jsou velmi úzké. Tak úzké, že tu neprojedou žádná auta, což znásobuje příjemný pocit klidu a pohody. Ubytování ve městě Ios je také různé – od skromnějšího v kempu nebo bungalovu, po hotely s bazény.

Co tam?

Velký výběr taveren, barů, také marketů s možnostmi nákupů potravin a suvenýrů, najdete zde také obchůdky s módním zbožím a šperky – stačí si jen vybrat. Z vrcholku Panagia Gremiotissa je nádherný výhled na celou okolní přímořskou oblast, spatříte typické větrné mlýny na kraji města, kousek od nich přírodní amfiteátr a večer vás jistě okouzlí nezapomenutelný západ Slunce.

Pláže u střediska Ios

V okolí města Ios je několik druhů pláží, každý návštěvník si může vybrat – zda tzv. party destinaci např. Mylopotas, nebo klidnější Koumbara, kde si na své přijdou příznivci windsurfingu.

Tipy na hotely, studia a apartmány

Liostasi

Liostasi

Tento luxusní hotel stojí na zeleném kopci, odkud je nádherný výhled na moře i na přístav. Hlavní město Chora s rušným nočním i denním životem je vzdáleno 500 m. Písečná pláž je vzdálena 400 m od hotelu.

Acteon

Acteon

Hotel Acteon je výhodně situovaný v hlavním městě Iosu, přímo u přístavu. Písečná pláž je vzdálena cca 600m od hotelu. Krátkou procházkou vystoupáte do hlavního města Chora. Autobusová zastávka je před hotelem.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy