Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Ostrov Ios

 

Stručný popis ostrova Ios

Ostrov Ios patří ke Kykladským ostrovům, leží zhruba v polovině cesty mezi ostrovy Paros – Naxos – Santorini. Svou rozlohou 105 km2 se řadí k menším ostrovům, je převážně hornatý s hodně strmým pobřežím. Ios má pravidelné lodní spojení s Athénami a Herakliem na Krétě, také s dalšími kykladskými ostrovy. Podle pověsti měla údajně z Iosu pocházet Homérova matka  Klymené, sám Homér tu byl údajně pohřben , a to v antické svatyni u kláštera Plakoto, který se nachází na svahu hory Pyrgos /735 m n. m./.

Zpočátku bylo jediným zdrojem příjmů obyvatelstva zemědělství, ale díky turistice se ostrov Ios stal zábavním centrem turistů. V současnosti se drží na  nejvyšších pozicích TOP ostrovů, které jsou nejoblíbenější.

Co na ostrově Ios?

Přestože zde jakoby denní i noční radovánky nikdy nekončily, i ti, kteří hledají klid si nepřijdou zkrátka. Ios má množství pláží, některé jsou téměř zapomenuté a ukryté před davy lidí. Jsou zde i překrásné hory (pokud Vás zajímá klima, zkuste stránky o počasí na ostrově Ios), kterými vede několik turistických stezek, najdeme tu také archeologická naleziště. Dokonce i příznivci sněhobílé typické kykladské architektury si také přijdou na své.

Nabídka rušného ostrova je opravdu veliká a každý si může najít to, čemu dává přednost. Pláže Iosu, které návštěvníci řadí mezi nejlepší v celé Evropě, jsou pokryty jemným zlatobílým pískem a celková délka 70 km krásného pobřeží je opravdu velkým lákadlem.

Ostrov Ios na internetu

Více podrobností včetně fotek je uvedeno na stránce Ios v detailech.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy