Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Gialos

 

Stručný popis letoviska Gialos

Do letoviska Gialos, které se rozkládá kolem nádherné písčité pláže na ostrově Ios, se dostanete za 20 min. z hl. města Ios - Chora. V zátoce, kde je Gialos, leží také přístav Ormos, který slouží jako hlavní ostrovní přístaviště.

Pláž u Gialos

V Gialos je velmi hezká pláž a v jejím okolí je velký výběr restaurací, kaváren a barů, také obchůdky se suvenýry a různé možnosti ubytování – od luxusních hotelů po levnější soukromé pokoje. Nedaleké hl. město láká k poznávání, lze využít autobusovou dopravu, která vás také zaveze na vzdálenější místa celého ostrova, který jistě stojí za detailnější poznávání.

Tipy na hotely, studia a apartmány

Homer´s Inn

Hotel Homer´s Inn má skvělou polohu na ostrově Ios mezi přístavem a městečkem Gialos, cca 500 m od přístavu, cca 500 m od městečka a stejná vzdálenost od pláže.

Petros Place & Yialos Beach

Petros Place & Yialos Beach

Komplex Petros Place & Yialos Beach dvou hotelů skládající se z hlavní budovy (Petros Place) a několika jednopatrových vilek (Yialos Beach) je postaven v tradičním kykladském stylu v klidnější části letoviska Gialos. Dlouhá, pěkná písčitá pláž je vzdálena cca 150 m. V okolí ubytování se nachází několik restaurací, barů, taveren, supermarketů a nádherný přístav s jachtami. Rušné srdce ostrova Ios, hlavní město Chora, je vzdáleno 5 minut autobusem. Vyhlášená pláž Mylopotas je vzdálena cca 15 minut autobusem.

Armadoros

Armadoros

Hotel Armadoros leží na ostrově Ios v letovisku Gialos, cca 600 m od malebného městečka Ios - Chora a cca 200 m od přístavu, zastávka autobusu cca 200 m.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy