Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Ostrov Erikoussa

 

Stručný popis ostrova Erikoussa

Severně od ostrova Korfu leží tento rozlohou maličký ostrůvek – má rozlohu cca 8km2,  od Korfu je vzdálen 7 námořních mil. Je součástí Diapontských ostrovů – spolu s ostrovy Othoni a Matraki. Na každém z těchto 3 ostrovů žije pouhých 200 – 300 obyvatel. Jméno ostrova Erikoussa je odvozeno od keříku Reiko, který se zde hodně vyskytuje. Nejvyšším bodem Erikoussy je hora Santadro /134 m n.m./ - výhled na Korfu, sousední Diapontské ostrovy i Albánii je odtud nádherný. Pokud Vás zajímá, jak na ostrově je a jaké jsou tam klimatické podmínky, zkuste stránku o počasí na ostrově Erikoussa

Dopravit se na ostrov lze pravidelnou lodní linkou ze Sidari, případně z Agios Stefanos, dvou oblíbených letovisek Korfu.

Pláže ostrova Erikoussa jsou písečné, méně zaplněné než v jiných oblastech Řecka, a táhnou se podél velké části pobřežního území. Pláže mají pozvolný vstup do moře, proto zejména vhodné pro rodiny s dětmi. Čistá a průzračná voda nabízí vynikající podmínky pro milovníky podmořského života.
Návštěvníci sem přijíždějí hlavně v rámci lodních výletů z letovisek na okolních ostrovech, síť služeb tedy zatím není tak rozvinutá jako jinde v Řecku. K dispozici je tu několik stravovacích zařízení, obchůdky se zákl. potravinami i suvenýry, hotel, lékař, kostel se hřbitovem a dokonce malá zřícenina původního opevnění a také heliport. To je vše.
Více podrobností o ostrově si můžete přečíst  na stránkách Erikousssa v detailech.

Přehled letovisek na ostrově Erikoussa

Turistická střediska jako taková na Erikousse nejsou. Je tam vlastně jen malinký přístav s několika domy v okolí. Nejznámější místo je asi Erikoussa Porto


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy