Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Oblast Attika

 

Stručný popis oblasti Attika

Attika je řecký poloostrov, na němž leží hlavní město Atény, nachází se v jižní části země. Do správního regionu Attika patří také část poloostrova Peloponés a ostrovy Salamis a Aegina. Rozloha je cca 3800 km2, naprostá většina obyvatel z téměř 4 milionové oblasti žije v Aténách a přilehlých městech. Poloostrov je omýván Egejským mořem , rozdělují ho hory, největší řekou oblasti je Kefisos. Více podrobností o oblasti Attika a fotografie či cestopisy jsou na stránce Attika v detailech.

Kromě hlavního města Athén se na poloostrově  nachází i několik dalších měst a vesniček vhodných jak k výletu, tak k rekreaci. Zvolit při dovolené jako cílovou destinaci právě Attiku je strategicky výhodné. Kromě panenských pláží a blízkých Athén si můžete užít mýtického města Théby, či slavného Marathónu, podle nějž je pojmenované i zdejší největší sladkovodní jezero - Marathonské jezero, které je největší zásobárnou sladké vody a hl. zdrojem pitné vody pro Atény.
Podnebí oblasti Attika je středomořské  s horkými suchými léty a nízkým srážkovým úhrnem, zimy pak chladnější v horských oblastech. Časté jsou lesní požáry a přívalové deště. O počasí se více dovíte na stránkách Řecko - počasí.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy